www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 21 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Дім для кожної дитини
Версія для друку Написати листа
Найвідповідальнішим і найважливішим життєвим завданням кожної дорослої людини, без перебільшення, можна назвати піклування про нащадків: турбота, захист та увага до дітей, закладена у ніжному віці, згодом проросте в юні в усвідомлення себе повноцінним, морально розвиненим та необхідним членом дорослого суспільства.

Батьки, вкладаючи у дітей добре, мудре, вічне, дбають і про матеріальний бік турботи. На жаль, хлопчики й дівчатка, які лишились без родини, позбавлені цього піклування. А тому ці завдання покладає на свої плечі суспільство в особі держави: на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, й осіб з їх числа місцевим бюджетам виділяються субвенції з держбюджету.
Дієво ця робота налагоджена у Криворізькому районі. Так, минулого року, згідно з рішенням відповідної районної комісії з питань формування пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було затверджено загальний список з 63 дітей, які перебувають на квартирному обліку по Криворізькому району, та орієнтовну потребу в коштах, необхідну для виплати грошової компенсації із визначення окремо щодо кожної дитини обсягу такої компенсації, в сумі 25 291 332 грн.
Наступним кроком стали рішення відповідної регіональної комісії з питань використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, якими було затверджено загальний регіональний список дітей на отримання компенсації і обсяг коштів за територіями. У Криворізькому районі до списку увійшло 15 чоловік, де для виплати компенсації було ухвалено суму 5 967 900 грн.
І вже наприкінці 2020 року кошти були зараховані на спеціальні рахунки дітей.
Робота продовжилася розглядом питання на засіданнях комісії Криворізької райдержадміністрації з питань формування пропозицій щодо потреби в субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Під головуванням заступника голови Криворізької райдержадміністрації Сергія Проходи членами комісії було ухвалено надання дозволу на перерахування коштів із спеціального рахунка як оплати за відповідним договором купівлі-продажу на вторинному ринку житлового приміщення вісьмом особам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Тож станом на 15 червня для підлітків було придбано житло (7 квартир та 1 житловий будинок) на загальну суму 3142,0 тис. грн. – гарні, затишні та зручні квартири, які сподобалися і самим дітям, і були перевірені на відповідність та погоджені спеціальною комісією. (Їх вартість виявилася трохи нижчою за виділену державною субвенцією суму, а тому до державного бюджету було повернуто кошти в сумі 99,5 тис. грн.) Та головне, що діти, які нині вступають у доросле життя, не залишились за бортом – відтепер у них є місце, яке вони можуть називати домом. А це саме те, чого вони за трагічних обставин були позбавлені і чого дуже прагнули.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор