www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 21 жовтня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Не випалюйте стерню!
Версія для друку Написати листа
Не випалюйте стерню!

Саме через випалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж - аналогічним чином існує загроза і лісових пожеж.

Також випалювання стерні призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь за відповідних умов здатні стати причиною короткого замикання ЛЕП, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів, промисловості, регіонів.
Крім того, при згоранні залишків сухої рослинності, стерні утворюється шкідливий дим. Згідно із статистичними даними при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.
Тому управління з питань надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації звертається до керівників фермерських господарств, приватних фермерів з проханням утриматися від випалювання рослинних залишків на полях, бур’янів, чагарників тощо. Застерігає усіх відповідальних осіб від необачливих вчинків, що можуть завдати шкоди – враховуючи пожежонебеспечну ситуацію – як самим підпалювачам, так і екосистемі області, в цілому.

Звернення
Шановні громадяни, не випалюйте суху траву! Це призводить до знищення рослинного і тваринного світу, зниження родючості ґрунту. Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Ті, хто вважає спалювання трави корисним, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен акт підпалу - це злочин проти природи!
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор