www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 21 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Автономні електростанції: вимоги та експлуатація
Версія для друку Написати листа

Вимоги до автономних стаціонарних і пересувних джерел електричної енергії, такі як дизельні, бензинові, газотурбінні та інші електростанції одиничною потужністю до 1000 кВт (далі - автономні електростанції), що використовуються як основні або резервні джерела живлення струмоприймачів споживачів, але не працюють паралельно з електромережею електропередавальної організації, визначені главою 9 розділу VІІІ Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (далі – Правила).
Так, відповідно до Правил, споживачі, які мають автономні електростанції, для їх обслуговування повинні мати спеціально підготовлений персонал з відповідною групою з електробезпеки.
Включення автономної електростанції допускається лише після внесення відповідних змін до договорів споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та договори про надання послуг з компенсації перетікань реактивної електричної енергії (за наявності). В однолінійній схемі та Акті розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін повинно бути вказано наявність автономних електростанцій, а також точки їх приєднання, встановлену потужність (кВт) та величину номінальної напруги (кВ).
Споживач, до вводу в роботу автономної електростанції, повинен мати погоджену з електропередавальною організацією Інструкцію про порядок включення в роботу автономної електростанції, а також Положення про взаємовідносини з електропередавальною організацією, з обов’язковим розділом - оперативне керування роботою автономної електростанції.
Інструкція про порядок включення в роботу автономної електростанції повинна в повному обсязі містити вимоги п. 9.6 Розділу VІІІ Правил, а саме:

  · список осіб споживача, які мають право оперативних переговорів з оперативними працівниками електропередавальної організації та право оперативних перемикань;
  · наказ про призначення особи, відповідальної за технічний стан і експлуатацію автономної електростанції;
  · номери телефонів диспетчерського зв'язку електропередавальної організації;
  · узгоджену електропередавальною організацією електричну схему приєднання автономної електростанції до мережі електропередавальної організації.
Автономні електростанції допускаються до експлуатації тільки у разі, якщо їх конструктивне виконання та клас ізоляції апаратів, приладів та іншого обладнання, а також проводів та кабелів відповідають параметрам мережі або електроустановок споживачів, умовам навколишнього середовища та вимогам Правил улаштування електроустановок. Застосовані в автономних електростанціях апарати та інше обладнання повинні відповідати вимогам ГОСТ, ДСТУ та (або) технічним умовам заводу виробника, затвердженим в установленому порядку.
Крім того, автономна електростанція повинна мати:
    · схему підключення електростанції в електричну мережу споживача, обладнану електромеханічним пристроєм для блокування або двостороннім перекидним рубильником, з метою уникнення подачі зустрічної напруги від електростанції в електричну мережу електропередавальної організації;
    · можливість постійного контролю на розподільчому шиті електроустановки, наявності напруги з боку мережі електропередавальної організації, шляхом установлення відповідного засобу вимірювальної техніки та контрольної електричної лампи.
Споживачі зобов'язані підтримувати свої автономні електростанції в робочому стані, проводити їх технічне обслуговування, відповідно до розділу VІІІ глави 9 Правил, а також проводити випробування їх працездатності відповідно до експлуатаційної документації.
Керівники та працівники підприємств, установ, організацій та їх структурних підрозділів, які порушують вимоги щодо уведення в роботу та порядок використання автономних електростанцій несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Тільки неухильне виконання вимог нормативно-технічних документів може бути запорукою безпечної та безаварійної експлуатації автономних джерел енергозабезпечення, та дає можливість мінімізувати ризик виникнення загрози життю та здоров’ю людей.
Раніше повідомлялося про умови та порядок припинення електропостачання споживачів.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор