Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


З початку року спеціалісти «Дніпропетровськгазу» зафіксували крадіжок газу на майже мільйон гривень

З початку 2020 року спеціалісти АТ «Дніпропетровськгаз» зафіксували 85 фактів несанкціонованого використання споживачами блакитного палива. Недобросовісним споживачам нараховано до сплати 907 тис. грн. Більшість випадків стосуються втручання в роботу побутових газових лічильників.
Загалом, клієнти АТ «Дніпропетровськгаз» компенсують незаконно використаний обсяг природного газу в розмірі 120 тис. м куб. Найбільший штраф за втручання в систему газопостачання сплатить споживач в розмірі майже 200 тис. грн.
«Несанкціоноване втручання у роботу газових мереж – це, перш за все, величезний ризик для безпеки наших споживачів. Дуже часто у місцях несанкціонованих врізок у газопроводи виявляються витоки газу, які можуть призвести до вибухів та фатальних наслідків», - говорить директор технічний АТ «Дніпропетровськгаз» Сергій Бачурін.
За виявленими фактами незаконного відбору блакитного палива фахівці «Дніпропетровськгазу» складають акти про порушення, проводять відключення несанкціонованих споживачів та стягують заподіяні збитки, в тому числі через суд в примусовому порядку.
Розмір компенсації розраховується відповідно до вимог Кодексу ГРМ та залежить від конкретного виду порушення: врізка у газопровід, самовільне підключення чи втручання в роботу лічильника. Окрім суми збитків, споживачу доведеться також сплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а у разі пошкодження лічильника – його вартість разом із вартістю монтажних робіт.