www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 10 червня 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Чорнобильська трагедія — навічно в пам’яті народу
Версія для друку Написати листа
26 квітня 1986 року... Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ.

У верхів’ях Дніпра на березі річки Прип’ять стоїть мальовниче місто Чорнобиль. Воно старовинне - своє літочислення воно починає з 1118 року, у XX ст. тут проживало понад 20 тисяч осіб. Важко сказати, чому саме Чорнобилем було назване місто. Історики думають, що це від слова „чорнобильник“, як в давнину називали полин. І так само, як той гіркий полин, доля краю не була легкою.
Скільки українців поклали своє здоров’я та життя! Скільки тих, хто назавжди залишив рідні домівки! Безкраї простори колись родючої землі тепер порожні, забруднені, мертві.
Минуло 35 років від того часу, коли страшна біда прийшла в Україну, накривши чорним смертельним крилом Білорусь, Росію та інші країни. Поліське містечко Чорнобиль зайняло місце у сумнозвісному списку поряд із Хіросімою та Нагасакі. Аварія, що трапилася на 4-му енергоблоці ЧАЕС, стала однією з найбільших катастроф в історії людства.
15 грудня 2000 року ЧАЕС була закрита - таке рішення було прийнято з урахуванням оцінок експертів і міжнародних зобов'язань України. Радіоактивному забрудненню значною мірою піддалися Гомельська і Могилевська області Білорусії, райони Київської та Житомирської областей, що примикають до 30-км зони навколо ЧАЕС, частина Брянської області Росії. Усього ж у тім чи іншому ступені виявилися забрудненими радіонуклідами 11 областей СРСР, у яких проживало 17 млн. чоловік.

Указом Президента України від 10 листопада 2006 року №945 «Про день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» такий День відзначається щороку 14 грудня. У цей день у 1986 році було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Чорнобиль – це важка спадщина для майбутніх поколінь ...
Надійні основи законодавчого забезпечення соціального захисту постраждалого населення закладено в Законі України від 28 лютого 1991 року «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації займається соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, наданням пільг, проводить соціальні виплати в межах фінансових можливостей держави і коштів, які передбачені держбюджетом на зазначені цілі.
Станом на 01 квітня 2021 року на обліку в об’єднаному управлінні соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації, з врахуванням приєднаних районів - Апостолівський, Софіївський та Широківський, перебувають громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 80 інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, 507 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
На виконання Наказу Президента України від 20.04.2021 року №4342/0/1-21 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.02.2021 року №170-р «Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» в Криворізькому районі, були проведені:
- зустрічі з громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- надано матеріальну грошову допомогу 287 громадянам на суму 480,5 тис. грн., а саме:
30 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії на суму 45,5 тис. грн.,
161 учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІ категорії на суму 269 тис. грн.,
82 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІІ категорії на суму 133 тис. грн.,
11 дружинам померлих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС на суму 18 тис. грн.,
3 постраждалим дітям на суму 15 тис. грн.;
- надано натуральну допомоги 21 учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 6,5 тис. грн.;
- проведено тематичні заходи «Під полиневою зорею», книжкові виставки «Чорнобиль не має минулого», години-роздуми «Мужність і біль Чорнобиля», огляд художньої та історичної літератури, перегляд фільмів «Жорстокий урок історії» з Чорнобильської тематики в сільських радах, в об’єднаних територіальних громадах, у бібліотеках району та сільських будинках культури;
- проведено уроки мужності та патріотизму «Болить в душі моїй Чорнобиль» у навчальних закладах району, приурочених до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи;
- проведено пам’ятні панахиди та поминальні молебні жертвам Чорнобильської катастрофи у храмах району, на алеї Слави (смт Софіївка).
Ми низько схиляємо голови перед ними і з особливим почуттям їх вшановуємо! Велика Вам подяка і низький доземний уклін! Нехай будуть вдячні та уважні люди до Вас, щодня, щохвилини, завжди! Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у ВІЧНІСТЬ.
Пам’ять… Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор