www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 4 грудня 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Ще 2 тисячі домогосподарств встановили сонячні електростанції у I кварталі цього року
Версія для друку Написати листа
Все більше українців переходять на відновлювані джерела енергії. За 1-ий квартал 2021 р. майже 2 тис. родин встановили СЕС. Для порівняння це більше, ніж за весь 2017 рік (1901 СЕСд).

Таким чином, загальна кількість сімей, які генерують і споживають електроенергію з енергії сонця, зросла на 7% і сягнула майже 32 тисяч. Сумарна потужність встановлених ними СЕС – 835 МВт.

«Статистика показує, що зацікавленість українських домогосподарств щодо «чистих» джерел енергії не вщухає. Адже власна СЕС – це реальна можливість бути незалежним від енергопостачальника, самостійно генерувати електроенергію і менше сплачувати за комірне», - прокоментував Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності.

Окрім того, що все більше родин використовують «чисту» енергію, розвивається ринок матеріалів та послуг із встановлення СЕС. На сьогодні встановлені родинами 835 МВт – це вкладені інвестиції обсягом близько 640 млн євро.

«Важливо, що ці домогосподарства, які перейшли на електроенергію з енергії сонця, - це так звані перші проз’юмери в Україні (виробники і споживачі енергії). Така розподілена генерація є ефективною, оскільки споживання енергії відбувається у точці її генерації. Щоб і надалі сприяти розвитку цього напряму, ми розробляємо вже популярний у світі механізм – Net Energy Metering», - наголосив Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності.

Домогосподарства із встановленими сонячними станціями загальною потужністю 835 МВт в середньому за рік можуть виробляти близько 960 млн кВт*год електричної енергії, чого достатньо для енергозабезпечення близько 320 тис. домогосподарств.

ТОП-3 області-лідери за кількістю встановлених СЕСд:

      - Дніпропетровська – 4446 станцій загальною потужністю 122 МВт;

      - Тернопільська – 2614 станцій загальною потужністю 74 МВт;
      - Київська – 2468 станцій загальною потужністю 54 МВт;


Для усіх, хто зацікавлений використовувати «чисту» енергію, рекомендуємо ознайомитися із брошурою «Електроенергія з енергії сонця для Вашої родини», підготовленою Держенергоефективності із партнерами у рамках Проєкту ЄС Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики»: http://saee.gov.ua/sites/default/files/Solar_energy_for_house_ua.pdf


Завантажуйте брошуру (http://saee.gov.ua/sites/default/files/Solar_energy_for_house_ua.pdf) та дізнавайтеся про:
- переваги СЕС;
- покрокову процедуру встановлення СЕС;
- орієнтовний розрахунок витрат, а також потенційної економії завдяки СЕС.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор