Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Обробіток озимого ріпаку отрутохімікатами під час його цвітіння може привести до масової загибелі бджіл, з метою запобігання масової загибелі бджіл дозволяється обробляти посіви ріпаку до цвітіння рослин у стадії бутонізації препаратами , які менш токсичні для бджіл і мають короткий термін розпаду 3-6 днів. Недотримання цих вимог суперечить ст..31 та ст..37 Закону «Про бджільництво» та передбачає кримінальну відповідальність

Згідно ст.37 Закону України «Про бджільництво» сільськогосподарські підприємства, які застосовують засоби захисту рослин для обробки, зобов’язані не пізніше, як за три доби до початку обробки письмово і через засоби масової інформації попередити всіх пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблюваних площ. При цьому повідомляються письмово: дата обробки, назва препарату, ступінь і термін дії токсичності сировини.
В разі порушення законодавства та нанесення збитків, пасічники будуть звертатися до суду про відшкодування матеріальної, моральної шкоди, нанесеної бджільництву.