www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 21 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Університет ІІІ віку в селі Радіонівка і Глеюватка
Версія для друку Написати листа
Університет ІІІ віку в селі Радіонівка і Глеюватка


Зміна соціального статусу людини з віком змінює спосіб життя і спілкування, обмежує трудову діяльність. Але багато людей не мириться з пасивним способом життя, бажаючи ділитися надбаним досвідом чи дізнаватися нового в житті.
До небайдужих і зацікавлених виїздить відділення денного перебування (соціально-побутової адаптації) територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Криворізького району з Університетом третього віку.
11 і 13 серпня 2020року «Універ» завітав до своїх слухачів в село Радіоніка і Глеюватка з темою «Медовий Спас».
У серпні православні християни відзначають три свята-трьох Спаса-це Медовий, Яблучний та Хлібний. Вони названі так, тому що кожен з свят присвячений чудесним справам Спасителя. Сьогодні слухачі дізнаються про традиції святкування Медового. Медовий Спас святкують першим, 14серпня. Його ще називають Перший Спас,Маковий Спас, Спас на воді або Мокрий Спас. За церковним календарем це перший день Успенського посту.Походження чесних древ Животворящего Хреста Господнього.
У цей день прийнято готувати пісну випічку з маком. Починають Трапезу в Перший Спас млинцями,які умочують вмакове молочко-суміш, приготовану з меду і маку. На природні водойми здійснють хрестний хід для освячення води,а потім купаються самі і купають худобу. Це було останнє купання до наступного літа.
Зустріч пройшла в теплій і дружній обстановці,за чашечкою ароматного чаю.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор