www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 21 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Криворізький районний відділ з питань пробації інформує про переваги досудової доповіді.
Версія для друку Написати листа

Законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноважень персоналу органів пробації визначені Законом «Про пробацію» та Кримінально – процесуальним кодексом України.
Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.
Якщо людину звинувачено у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, або тяжкого злочину, за який нижня межа санкції якого не перевищує п'ять років позбавлення волі, працівник пробації має зібрати інформацію про обвинуваченого та відобразити ії у спеціальному документі. Цей документ називається досудова доповідь.

Для чого потрібна досудова доповідь?

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й повну інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатись про обставини ії життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Досудова доповідь приймається судом до уваги. Цей документ не може використовуватися як доказ винуватості (або невинуватості) у вчиненні злочину, але якщо в суді буде доведено вину обвинуваченого, досудова доповідь допоможе суду прийняти справедливе рішення щодо міри покарання.

Як відбувається підготовка досудової доповіді?

Досудова доповідь складається працівником пробації лише на вимогу суду, що оформлюється, у вигляді ухвали.

Обвинуваченому повідомлять про дату, час та місце, куди він має прийти для першої бесіди з працівником пробації під час підготовчого судового засідання або ж він отримає виклик з'явитися до органу пробації.

Працівник пробації викликає обвинуваченого до органу пробації з метою ознайомлення порядком підготовки досудової доповіді, проведення бесід, отримання інформації, необхідної для складення доповіді та для ознайомлення їі змістом.

Працівники пробациї є незалежною, неупередженою особою, яка надасть до суду необхідну інформацію про обвинуваченого. Від активної участі обвинуваченого у підготовці досудової доповіді та від достовірності інформації, що буде ним надана, залежить висновок працівника пробації щодо перспективи позитивних змін та допомоги у цьому органу пробації.

Під час зустрічей працівник пробації буде задавати питання обвинуваченому про його особисте: життя, поведінку, роботу (навчання), стосунки близькими, друзями та іншими людьми, матеріальне становище та про ставлення до певних життєвих подій обставин. Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого: рідні, друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ним, а також отримувати інформацію інших джерел: матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання, тощо.

Інформація, що буде надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. У обвинуваченої особи також є права, які полягають в участі у складенні досудової доповіді, надаючи необхідну достовірну інформацію представникам органу пробації, надавати зауваження та уточнення до неї, отримувати інформацію про можливу допомогу і консультації, отримувати роз’яснення щодо порядку підготовки та використання досудової доповіді; відмовлятися від участі у підготовці досудової доповіді ;ознайомлюватися з текстом досудової доповіді

Криворізький районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор