www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 21 лютого 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ВИХОВАННЯ В СІМ’Ї!
Версія для друку Написати листа

Дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та на жаль з кожним роком таких дітейстає все більше. Вони чекають свого щастя і мріють про повноціннусім’ю.
Тим, хто не байдужий до долі дітей - сиріт і має бажання взяти на виховання дитину, повідомляємо, що наша держава всебічно підтримує розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт, а сааме створення прийомнихсімей та дитячих будинків сімейного типу.
Прийомна сім'я – це сім'я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинкусімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
Діти, які виховуються у прийомній сім'ї або в будинку сімейного типу не втрачають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, за ним зберігаються всі пільги, передбачені законодавством України. Прийомні батьки допомагають підтримувати контакт дитини з її біологічними родичами (якщо таке спілкування безпечно для дитини), а в разі відновлення батьків у батьківських правах, дитина буде повернута в біологічну сім’ю. Прийомна сім'я та дитячий будинок сімейного типу є тимчасовою формою влаштування дитини, оскільки розглядаються варіанти повернення її в біологічну сім'ю або усиновлення іншими людьми.
Прийомні батьки, батьки-вихователі отримують щомісяця державну соціальну допомогу на утримання дитини, а також грошове забезпечення за виконання своїх обов’язків.
На сьогоднішній день у Криворізькому районі створено та успішно функціонують 29 прийомних сімей, в яких виховується 59 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 18 будинків сімейного типу, в яких виховується 135 дітей. Це звичайні родини, тільки в серці цих людей не гасне вогонь щирості, самовідданості, доброти до дітей, які зазнали в своєму маленькому житті стільки негараздів. Приємно усвідомлювати, що кожного дня все більше і більше наших співгромадян відкривають свої серця і двері домівок для таких дітей.
З питань щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу всі бажаючі можуть звертатися до служби у справах дітей Криворізької райдержадміністрації за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, буд. 148а, 4 поверх.
Колектив служби у справах дітей Криворізької райдержадміністрації.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор