www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 21 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Тариф — єдине джерело фінансування газорозподільних мереж та Оператора ГРМ
Версія для друку Написати листа
АТ «Криворіжгаз», як Оператор ГРМ, керується вимогами чинного законодавства України у сфері газопостачання, у тому числі Законом України “Про ринок природного газу” № 329-УІІІ від 09.04.2015, Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) № 2494 від 30.09.2015 (далі - Кодекс ГРС).

Законом України «Про ринок природного газу» визначено правові засади функціонування ринку природного газу України, зокрема ведення відокремленої і незалежної господарської діяльності, пов’язаної з видобутком, транспортуванням, розподілом, зберіганням, постачанням природного газу.
Постановою НКРЕКП № 1587 від 21.05.2015 анульовано ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу (метану) вугільних родовищ за регульованим тарифом щодо АТ «Криворіжгаз» з 01 липня 2015 року. Отже, з липня 2015 року АТ «Криворіжгаз» не є постачальником природного газу.
В той же час, АТ «Криворіжгаз» надає послуги з розподілу природного газу на підставі ліцензії на право провадження господарської діяльності з розподілу природного газу в межах території, де знаходиться газорозподільна система, що перебуває у власності, господарському віданні, користуванні чи експлуатації.
Тариф на розподіл (доставку) газу для кожного Оператора ГРМ щорічно затверджує державний регулятор - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Крім того, НКРЕКП проводить регулярні перевірки та контроль за діяльністю Операторів ГРМ.
Тариф на розподіл — це вартість гарантованої доставки кубічного метра газу до споживача. НКРЕКП розраховує цю величину для кожного Оператора ГРМ шляхом співвідношення вартості витрат на обслуговування газорозподільної мережі до річної замовленої потужності (обсягу газу, доставленого до споживачів за рік).
Тариф — єдине джерело фінансування газорозподільних мереж та Оператора ГРМ.
Відповідно до Постанови НКРЕКП № 2774 від 30.12.2020 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Криворіжгаз» з 1 січня 2021 року

підприємству встановлено тариф на послуги розподілу природного газу в розмірі 0,51 грн. за 1 куб. м на місяць (без урахування ПДВ).
Елементами витрат у структурі тарифу є: фонд оплати праці, придбання природного газу на нормативні втрати та виробничо-технологічні витрати, вартість придбання матеріалів (паливо, електроенергія, запчастини, розхідні та ін. матеріали), операційні витрати, амортизаційні відрахування, встановлення, повірка та заміна лічильників населенню тощо.
Крім того, за рахунок тарифу фінансуються робота аварійно-диспетчерської служби 104, поточні ремонти, заміна та модернізація газового обладнання, щоденні заходи з обслуговування мереж з метою підвищення безпеки газопостачання споживачів, усі необхідні роботи з обліку газу.
Отже, послуга розподілу газу - це складний технологічний процес, який має свою собівартість, забезпечується спеціалізованими структурами та фахівцями. Саме завдяки роботі Операторів газорозподільних мереж досягається безпечне та безаварійне газопостачання кожного споживача.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор