www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 21 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
16 травня День Європи в Україні: Історія Дня Європи в Україні
Версія для друку Написати листа
Шановні мешканці Криворізького району!
          Дозвольте привітати з Днем Європи!
Україна – єдина держава не член ЄС, у якій День Європи святкується на державному рівні. Це – день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Саме зараз українці справді мають нагоду разом з іншими європейськими народами продемонструвати свою єдність в утвердженні спільних цінностей та побачити нові перспективи розвитку об’єднаної Європи.
Тож, вітаю усіх мешканців Криворізького району з Днем Європи і бажаю яскравого святкування та позитивних емоцій! Впевнений, що разом ми здійснимо усі необхідні перетворення для втілення нашої європейської мрії!

З повагою голова районної державної

адміністрації Антон Ткаченко16 травня День Європи в Україні: Історія Дня Європи в Україні


Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Для українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура. Цьогоріч вперше за роки існування свята, у зв’язку з коронавірусом, святкування в Україні відбудуться в онлайн-форматі.

Цього року в Україні відзначають вже 17-й день Європи

Вперше в Україні відзначили День Європи у 2003 році. Указом президента свято було "призначене" на третю суботу травня. Ясна річ, у 2020 році через пандемію коронавірусу та карантин День Європи не буде таким гучним та людним, як раніше.

Проте ми розповімо, навіщо нашій країні потрібен день, присвячений Європі, та як його відзначатимуть цього року онлайн.

День Європи відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом. Україна трохи відсунула цей день, зробивши нефіксованим, та запровадила його відзначення щороку у третю суботу травня.

Цей день, на відміну від міжнародних днів, запроваджених ООН та ЮНЕСКО, або державних і релігійних свят, не покликаний захищати когось від чогось або вшановувати чиюсь пам'ять. Для України це скоріше день-нагадування, день-знак, день-вектор як для країни, котра прагне стати повноправною частиною європейської спільноти і має на це всі права та підстави.

Для України, як для держави, що з самого початку свого існування була "вписана" у євразійський континент та у європейську геополітичну площину, це знаковий день. Він є приводом, аби засвідчити прагнення України існувати у мирі та розвивати свою силу нарівні з країнами об’єднаної Європи.

День Європи починався в Україні як день, коли іноземці з європейських спільнот, які мешкають або тимчасово перебувають в України, розповідали про життя у Європі, про історію та культуру інших держав. Тепер ми маємо дещо більший арсенал "європейських" заходів у третю суботу травня.

Цей день ілюструє стратегічний курс України на зближення з країнами Європейського Союзу та подальший вступ у ЄС та запровадження безвізового режиму з усіма європейськими країнами.

По всій Україні влаштовують заходи – у бібліотеках, на площах та у школах. Приміром, у бібліотеках існують пункти європейської інформації, котрі протягом останніх чотирьох років влаштовують заходи та урочистості до Дня Європи. До речі, Українська бібліотечна асоціація з вересня 2015 року реалізує проєкт "Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках". В рамках цієї ініціативи передбачається розширення мережі центрів європейської інформації, створених у бібліотеках України, та відкриття в містах і районах по всій Україні пунктів європейської інформації. Така просвітницька робота бібліотек напряму пов’язана з Днем Європи.

У Києві на Хрещатику на День Європи відкривається "Європейське містечко", де представники Європейської Комісії, міжнародних організацій та посольств кожної країни Європи розповідають про Євросоюз, культуру та цінності країн.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор