http://krnovopilsil.dp.gov.ua
Головна сторінка | Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Новопільська сіл/рада >> Новини
з 01.06.2017 р. вводиться тариф на вивезення ТПВ з приватного сектора
Версія для друку Написати листа

КП «Новопілля повідомляє, що з 01.06.2017 року вводиться тариф на вивезення твердих побутових відходів з приватного сектора населених пунктів Новопільської сільської ради в розмірі 11,38 грн. з 1 зареєстрованої особи в місяць. 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Рішенням виконавчого комітету

Новопільської сільської ради

від 19.05.2017 року №22

 

Схема санітарної очистки території Новопільської сільської ради

Криворізького району

 

1. Пояснювальна записка

1.1. Обґрунтування необхідності розроблення схеми санітарної очистки

території Новопільської сільської ради

Розроблення схеми санітарної очистки території Новопільської сільської ради спрямоване на реалізацію державної політики України у галузі довкілля, забезпечення екологічної безпеки, захисту життя і здоров’я населення сільської ради від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища, досягнення гармонійної взаємодії  людини  і природи.

Використання застарілих технологій виробництва та обладнання, низький рівень експлуатації існуючих природоохоронних об’єктів, низький рівень екологічної свідомості населення призвели до значної деградації довкілля, надмірного забруднення земельних ресурсів, нагромадження у великій кількості  відходів життєдіяльності людини, як в країні в цілому, так і на території сільської ради зокрема.

Тверді побутові відходи (ТПВ) погіршують умови проживання населення, забруднюють довкілля, негативно впливають на сані­тарний стан населених пунктів та здоров'я людей. Фекалії, гній, рештки продуктів, трупи тварин, розкладаючись, виділяють смердючі гази. Крім того, вони містять патогенні мікроорганізми і є небезпечними в епідемічному відношенні.

Отже, раціональна очистка території сільської ради від відходів є одним із найважливіших заходів у справі санітарної охорони ґрунту, води і повітря, невід'ємним елементом впорядку­вання населених пунктів і одним з основних заходів профілактики різноманітних захворювань, а тому вирішення проблеми санітарної очистки території сільської ради села приведе до поліпшення екологічної ситуації,  сприятиме захисту життя і здоров’я  її населення.

 

2. Паспорт сільської ради

Всього населених пунктів – 9 (села Новопілля, Дніпровка, Златопіль, Золота Поляна, Коломійцеве, Новомайське, Степове, Червоні Поди, селище Лісопитомник);

дворів – 1130;

населення - 4446 осіб.

 

Моніторинг населення Новопільської сільської ради у розрізі останніх років, чол.

 

на 01.01.2015

на 01.01.2016

на 01.01.2017

Кількість  дворів

1123

1127

1130

Кількість  населення

4411

4446

4473

в т.ч. дітей дошкільного віку

312

322

321

дітей шкільного віку

590

586

596

Громадян пенсійного віку

893

889

889

 

Статистичні дані по смертності та народжуваності

на території Новопільської сільської ради у розрізі останніх років, чол.

 

на 01.01.2015

на 01.01.2016

на 01.01.2017

Кількість померлих

67

63

49

Кількість народжених

48

39

34

 

3. Дані щодо стану системи санітарної очистки

і прибирання території Новопільської сільської ради

Видалення твердих побутових відходів на території Новопільської сільської ради проводять шляхом його вивозу за межі населених пунктів за допомогою відповідного транспорту в спеціально відведені місця.

Отже, очистка території Новопільської сільської ради полягає у плановому збиранні, тимчасовому зберіганні, видаленні й утилізації відходів. Роботи проводяться в найкоротші строки і регулярно. Кожний з цих заходів до мінімуму зводить можливість контакту людини з відходами, починаючи з моменту їх збирання і до вивезення та утилізації. Усі процеси по можливості максимально механізуються.

4.Організація і технологія збирання та транспортування побутових відходів

4.1. Збирання твердих побутових відходів на території Новопільської сільської ради здійснюється з територій:

- загального користування;

- прибудинкових;

- підприємств, установ, організацій, ФОП, громадян та закріплених за ними територій;

- об’єктів, розташованих на вищевказаних територіях.

4.2. Збирання ТПВ здійснюється за безконтейнеpним методом шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для сільської ради схем і методів збирання і перевезення ТПВ, з урахуванням щільності забудови, розміщення  сміттєзвалищ, у порядку, визначеному законом та методом збору сміття.

4.3. Безконтейнерному методу перевезення ТПВ надано перевагу через  відсутність та нерентабельність використання спеціалізованого транспорту (тих, які мають пристрій для захвату контейнерів). Завантаження ТПВ у спецавтотранспорт здійснюють безпосередньо мешканці будинків, або працівники підприємства, що здійснюють перевезення.

4.4. Для збирання ТПВ власники домоволодінь використовують поліетиленові пакети, мішки ємністю та міцністю, яка б забезпечувала можливість їхнього транспортування без пошкодження та можливості просипання твердих побутових відходів.

4.5. Періодичність збирання та вивезення ТПВ у житловій забудові визначається з огляду на чисельність населення, норми накопичення ТПВ і терміну їх зберігання.

4.6. На території місць загального користування (зупинках громадського транспорту, у парках, біля входів до магазинів, підприємств громадського харчування (бари, кафе, їдальні тощо), побутового обслуговування, культурно-розважальних закладів, навчальних та лікувально-профілактичних закладів, біля входів в офіси організацій, установ і підприємств тощо) встановлюються урни. Урни очищуються від ТПВ в міру їх наповнення.

4.7. Відходи, що знаходяться на території сільської ради і не мають власника або власник яких невідомий (безхазяйні відходи), є власністю територіальної громади Новопільської сільської ради.  Порядок їх збирання та вивезення визначається правилами благоустрою сільської ради.

4.8. Перевезення ТПВ здійснюється спеціально обладнаними для цього автотранспортними засобами відповідно до чинного законодавства.

4.9. Суб’єкти господарювання, що здійснюють вивезення ТПВ, зобов’язані забезпечити матеріально-технічну базу.

4.10. Спеціально відведені для тимчасового зберігання ТПВ земельні ділянки  огороджуються та утримуються з дотриманням вимог санітарних норм  при поводженні з відходами.

4.11. Вчасне коригування графіків вивезення ТПВ, періодичності вивезення та схем руху проводиться виконавчим комітетом сільської ради або комунальним підприємством з обов’язковим погодженням з виконкомом сільської ради.

4.12. Зібрані ТПВ перевозять за планово-регулярною подвірною системою або за заявкою.

За планово-регулярною подвірною системою ТПВ перевозяться з території обслуговування на договірних засадах, без спеціальних замовлень, з установленою періодичністю, за чітким маршрутним графіком.

За заявочною системою перевозять негабаритні відходи, будівельні відходи. Для здійснення перевезення ТПВ за заявочною системою власник житла або представник підприємства звертається до підприємства, що здійснює зазначений вид діяльності, при накопиченні незапланованого угодою об’єму ТПВ. При цьому розрахунки проводяться одноразово за перевезений обсяг ТПВ.

4.13. За планово-регулярною системою перевезення ТПВ здійснюється на підставі постійно діючої угоди (договору).

4.14. Основою для встановлення режиму перевезення ТПВ є загальна кількість відходів, відстань до місць обслуговування та місць утилізації відходів, тип спецавтотранспорту та його продуктивність, необхідність обов’язкового дотримання графіку перевезення ТПВ.

4.15. Маршрут спецавтотранспорту відображається у вигляді схеми його переміщення з послідовно переліченими адресами домоволодінь або підприємств, періодичністю перевезення за днями тижня.

4.16. При перевезенні ТПВ не повинно забруднюватися навколишнє середовище.

5. Методика розрахункових обсягів робіт

5.1.Вивіз твердих побутових відходів проводиться безконтейнерним методом, подвірно.

5.2. Для вивезення твердих відходів за безконтейнерною схемою в приватному секторі мешканці сільської ради зобов'язані у визначені дні тижня згідно графіку з 10-00 год. виставити біля двору (забороняється виставляти на дорозі чи тротуарах) закриті ємкості (мішки, кульки, пакети і тп.) з відходами (ТПВ). Ємкості (мішки, кульки, пакети і тп.), в яких виставляються тверді побутові відходи, не повертаються і вважаються побутовими відходами. Вага однієї ємкості (мішка, кулька, пакета і тп.) із твердими побутовими відходами не повинна перевищувати 15 кг.

Якщо з будь-яких причин у визначені дні тижня згідно графіку не відбулося вивезення ТПВ, або відбулося часткове вивезення ТПВ, то таке вивезення продовжується у наступні дні.

5.3. Всі відходи вивозяться за адміністративні межі Новопільської сільської ради відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства у спеціально відведені місця (полігон м.Кривого Рогу ТОВ «Екоспецтранс») для подальшої їх переробки та/або утилізації.

5.4. Завантаження відходів здійснюється: твердих – виконавцем таких робіт; великогабаритних і ремонтних - за домовленістю сторін.

5.5. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Споживач послуг по вивезенню ТПВ зобов’язаний оплатити за надані послуги до 20 числа місяця, який йде за місяцем в якому надавалися послуги. Споживач на власний вибір має право оплатити послуги передоплатою, але не більше ніж за 6 місяців.

5.6. Оплата послуг провадиться за встановленим тарифом. Послуги оплачуються по безготівковому розрахунку.

5.7. У разі зміни вартості послуги по вивезенню ТВП споживачів таких послуг повідомляють не пізніше ніж за 20 днів до введення (зміни) таких тарифів.

5.8. Послуги з вивезення побутових відходів вважається наданою споживачеві, якщо в селах відбулося вивезення побутових відходів від населення і споживач не склав відповідний акт-претензію про ненадання таких послуг.

5.9. Вартість вивезення ТВП від юридичних осіб будь-якої форми власності та підприємців чи господарюючих суб’єктів зокрема і сільської ради чи її структурних підрозділів, встановлюється на договірних засадах. Окремо оплачується транспортування ТПВ до місця його зберігання (захоронення) та утилізації.

 

6.  Визначення технології  прибирання в населених пунктах сільської ради вулиць, доріг, площ, місць загального користування і відособлених територій

6.1. Прибирання на території сільської ради вулиць, доріг, площ, місць загального користування і відособлених територій здійснюється за допомогою механічних знарядь праці (лопат, граблів, віників тощо) та відповідної техніки (трактори, грейдери тощо) форма і призначення  яких, визначається видом роботи та сезоном, в який вона проводиться.

6.2. Прибирання території та придбання необхідного інвентарю забезпечує організація, підприємство (комунальне, якщо таке створене) визначене виконавчим комітетом сільської ради або з яким укладено угоду про виконання таких робіт.

        7.  Механізм розрахунку необхідної для прибирання в населених пунктах сільської ради кількості спецмашин і механізмів за видами робіт

Розрахунок необхідного інвентарю та авто-механізмів для прибирання та збору твердих побутових відходів в населених пунктах сільської ради проводиться на підставі визначення технології прибирання, якісного складу та кількості накопичення твердих побутових відходів, періодичності вивезення та  місця тимчасового їх складування або утилізації, марки та вантажопідйомності автомобіля, інших об’єктивних чинників. У разі неможливості придбання чи застосування спецмашин, необхідно передбачити можливість обладнання чи переобладнання автомашин для перевезення твердих побутових відходів у відповідності до вимог чинного законодавства та правил поводження з твердими побутовими відходами.

8. Розрахунок капіталовкладень на заходи щодо санітарної очистки і прибирання території сільської ради

Капіталовкладення на заходи щодо санітарної очистки і прибирання території сільської ради повинні передбачати кошти як на придбання необхідного інвентарю та автотехніки (або кошти на її оренду), так і кошти на утримання у відповідності до санітарних норм і правил благоустрою території тимчасового місця (сміттєзвалища) зберігання твердих побутових відходів.

 

9. Вивезення твердих побутових відходів з території сільської ради

9.1. Протягом року застосовується єдиний графік вивезення твердих побутових відходів.

9.2. Вивезення ТПВ в приватному секторі здійснюється повулично в населених пунктах сільської ради спеціально обладнаним автомобілем за таким графіком:

 

Назва населеного пункту

Графік вивезення ТПВ

с. Червоні Поди, Лісопитомник, Дніпровка, Степове, Златопіль

щосереди

с. Коломійцеве, Новомайське, Золота Поляна

щочетверга

с. Новопілля

щоп’ятниці

9.3. Вивезення ТПВ від багатоквартирних будинків здійснюється по об’єктам, відведеним для тимчасового збирання відходів, в міру їх наповнення, але не рідше 1 разу на місяць спеціально обладнаним транспортом.

9.4. Від торгових об’єктів, підприємств, установ, організацій, ін. об’єктів вивіз ТПВ здійснюється згідно окремих договорів, укладених відповідно до вимог чинного законодавства.

9.5. Сільський голова має право самостійно запроваджувати додаткову кількість вивезення ТПВ.

10. Прикінцеві положення

1. Дана Схема санітарної очистки території Новопільської сільської ради набирає чинності з 01.06.2017 р. і діє до того моменту доки рішенням виконавчого комітету Новопільської сільської ради чи рішенням сесії Новопільської сільської ради її дія не буде припинена.

Секретар сільської ради                                                              К.Жулькова

 


Версія для друку Написати листа
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор