www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 15 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Що можна і варто знати про подолання корупції!
Версія для друку Написати листа
Що можна і варто знати про подолання корупції!

Дуже часто лунають заяви про поборення та винищення корупції в Україні. Корупція є у всіх країнах та суспільствах. Ті країни, де корупція дуже поширена, а суспільство вважає її «нормальною» або неминучою, де не прикладається реальних зусиль до протидії корупції і немає правоохоронних установ, які мали б бажання та можливість її розслідувати й карати. І навпаки: там, де корупція буває нечасто, а суспільство сприймає її як ненормальне явище, де працюють правила, процедури та механізми запобігання корупції і функціонують ефективні правоохоронні органи, готові її розслідувати й карати, – такі країни на протилежному краю шкали з боку епізодичної корумпованості. І Україні варто почати активний рух по шкалі від системної корупції до епізодичної.
Щоб насправді зменшити рівень корупції, треба одночасно вживати заходів у трьох сферах:

- правоохоронні органи;

- ставлення суспільства;

- економічні стимули та стримуючі фактори.
Рішення мають прийматися з урахуванням усіх трьох сфер, інакше будь-яка кампанія зі зменшенню рівня корупції зазнає невдачі. Тому більшість українських громадян повинні усвідомити, що корупція не є нормальним або неминучим явищем і не є прийнятною в здоровому суспільстві. Ба більше, корупція – це соціальний рак, що підриває та руйнує справжню демократію, реальну ринкову економіку, а відтак і шанси на національне процвітання; і, мабуть, найважливіше – руйнує верховенство права і будь-які шанси на правосуддя. Суспільство мусить змінити своє ставлення до корупції, тому що ухилення від неї значною мірою має бути добровільним рішенням. У світі немає жодної правоохоронної системи, яка б змогла розслідувати та покарати чверть чи третину всього населення. На щастя, як результат і відображення Євромайдану, в українському суспільстві відбулися суттєві зміни на краще у ставленні до корупції. Проте роботи ще вистачає. Громадянське суспільство та неурядові організації повинні й далі чинити тиск для здійснення реформ.
Не менш важливе міркування: ефективна система правоохоронних органів має працювати в правовій системі з високим рівнем верховенства права і, відповідно, правосуддя, щоб породити впевненість суспільства у проведенні чесних та неупереджених розслідувань корупції. Суд присяжних – це один з найкращих коли-будь винайдених механізмів для забезпечення такої впевненості.

Кожен в Україні повинен зробити свій посильний внесок; кожен державний службовець, починаючи від президента, суддів, прокурорів і далі аж до найменшого клерка місцевого рівня, кожен житель України та кожне діюче на її території підприємство мусять сприяти зменшенню рівня корупції, інакше нічого не зміниться. Кожен повинен не тільки відмовлятися від побутової корупції, а й вимагати від політичних лідерів, щоб ті контролювали корупцію у вищих щаблях.
Для створення позитивної динаміки у зниженні корупції кожен поступовий прояв змін потрібно сприймати як невеличку перемогу у тривалій та важкій боротьбі. Отже, треба висвітлювати кожне покращення, вражаюче чи не дуже вражаюче, та інформувати про це громадськість.
Отож роботи ще багато, але робити її треба, для того щоб зменшити рівень системної корупції в Україні та створити нову Україну, чия колишня радянська ідентичність буде суто сторінкою з минулого.

Вікторія Дубовик, головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор