www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 29 березня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Життєві чорні уроки
Версія для друку Написати листа

Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я людей, їх соціальні, економічні і побутові умови життя. На жаль, чорнобильський смерч забрав життя надто великої кількості людей, завдає шкоди здоров’ю ще численнішої когорти…
Тож події більш, ніж 30-річної давності, ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь – бо ж Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості, всього світу. І тепер не лише у день катастрофи на атомній електростанції, а й 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям, здоров’ям, захищаючи нас від атомного лиха, та висловлювати щиру вдячність за мужність і героїзм ліквідаторам, які вистояли у ядерному горні.
От і вчора радушненська громада зібралася біля стели ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, аби вшанувати величний подвиг тих, хто виявив 1986-го самовідданий героїзм, мужність та стійкість. Серед місцевих мешканців, ветеранів, ліквідаторів – почесні гості: заступник голови районної ради З.Г. Загородніх, керівник апарату РДА В.С. Піскльонова, начальник фінансового управління райдержадміністрації Ю.Л. Коч, начальник відділу освіти РДА Н.В. Литвиненко, начальник управління соціального захисту населення РДА В.В. Гунько, радник голови райради С.Б. Терентьєв, селищний голова О.В. Бондаренко. Щемні, трохи скуті слова від очевидців тих подій викликали непрохані сльози, що заховалися у куточках очей… Адже в ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більш, ніж 650 тисяч людей з усього тогочасного Радянського Союзу, з яких більше половини представляла Українська республіка. В Радушному ж їх залишилося лишень 24…
Присутні поклали червоні полу­м’яні квіти до підніжжя пам’ятника – на знак вдячності живим та шани пам’яті тих, хто пішов у небуття.
Пам’ятний захід продовжився круглим столом у місцевій школі, на який було запрошено керівництво району, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та старшокласників. Проникливими були слова Зої Гнатівни Загородніх та Юлії Леонідівни Коч. Ця біда торкнулася сотень тисяч українців – ліквідаторів, переселенців із зони відчуження, дітей та дорослих… І лиш завдяки мужності «чорнобильців» наслідки лиха є набагато меншими, ніж могли б бути. Невідомо, якби не самовідданий героїзм цих мужніх людей, чи б мали ми щастя бути живими та насолоджуватися життям…
Круглий стіл залучив його учасників до активного діалогу: ліквідатори ділилися спогадами, діти – розповідали про уроки, які винесли з тих розповідей.
Відвідали присутні й шкільний музей Бойової слави – слави всіх, хто так чи інакше боронив рідну землю: солдатів Другої світової, учасників антитерористичної операції, «афганців», «чорнобильців», який має багатий музейний фонд та цікаві експонати.
Захід завершився у невимушеній обстановці – тематичною концертною програмою, яку ліквідатори мали приємність переглянути за чашкою ароматного чаю із солодощами.Текст та фото Ольги Козаренко.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор