www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 19 серпня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Кожна дитина має право на виховання в сім’ї
Версія для друку Написати листа
Кожна дитина має право на виховання в сім’ї

Сім’я – найкраще середовище для життя й розвитку дитини. Сімейне оточення сприяє створенню атмосфери любові та повною мірою забезпечує потреби дитини. Саме в сім’ї створюються оптимальні умови для гармонійного її розвитку, успішної соціалізації. Якщо біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання дитини не в змозі, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки, то для дитини існує альтернативна форма сімейного виховання – патронат. Це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронат над дитиною є новацією сімейного законодавства України, метою якого, є забезпечення права на сімейне виховання дитини, яка через складні життєві обставини не може проживати разом зі своїми біологічними батьками або іншими законними представниками, надання комплексу послуг у відповідності до найкращих інтересів дитини в період подолання її сім’єю таких обставин, або пошуку найбільш оптимальної форми влаштування дитини та захист її прав.
Щодо дітей, які за певних життєвих обставин залишились без батьківського піклування, то обов’язок забезпечення їхнього розвитку й виховання бере на себе держава. Головним пріоритетом у влаштуванні таких дітей, згідно законодавства України, визначено саме сімейне виховання. Розвиток сімейних інститутів улаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що в останні роки набув загальнодержавного значення, є життєво необхідною умовою виховання дітей, позбавлених можливості виховуватися в біологічній родині. Усиновлення, опіка та піклування над дітьми – перевірені часом форми сімейного виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, тоді як альтернативні форми, що набули розвитку останнім часом, а це прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу є новими для нашої держави. Метою сімейних форм виховання є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Безпосередня робота з кандидатами на створення будь-якої із зазначених форм сімейного виховання, покладається на службу у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
За детальною інформацією та консультацією щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, встановлення патронату над дитиною та інших форм сімейного виховання звертайтеся до Криворізького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, 148-а, 4 поверх, каб. 406. Тел. 405-47-58.


Ольга Лішина
Директор Криворізького
районного центру СССДМ

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор