Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Університет ІІІ віку в селі Вільне.

Цікаві зустрічі і поїздки зближують між собою людей похилого віку. На вулиці дуже спекотне. Хочеться побувати на природі біля річки, подихати свіжим повітрям. 2 серпня Університет ІІІ віку Територіального центру обслуговування (надання соціальних послуг) Криворізького району за проханням слухачів Університету організував поїздку у сосновий бір біля села. Поїздка співпала з святом пам’яті святого пророка Божого Іллі. Ось на цю тему було проведене заняття.
Пророк Ілля вважається покровителем воїнів, а також дощів і блискавок. Селяни у цей день просили у Іллі дощів під час засухи. А також молитва звернена до нього допомагає досягти успіху в будь-якій справі і позбутися хвороб. Ще з часів язичества слов’яни 2 серпня відзначали Перунів день – бога грому і військової доблесті. Але після хрещення Русі його "переписали" на День пам’яті пророка Іллі – володаря грому, небесного вогню, дощу, врожаю, родючості і воїнів. Ілля - "грізний святий". У свято Іллі вмиваються джерельною водою: це захищає від хвороб.
Зустріч проходила у теплій, дружній обстановці. Слухачі Університету розповідали цікаві історії зі свого життя, співали пісні. І коли прийшов час їхати додому, їм дуже не хотілося розставатися. Такі зустрічі дуже потрібні людям похилого віку, тому що гарний настрій покращує здоров’я і подовшає життя.
Директор територіального центру Брайченко Л.О.