www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 27 червня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Щедрик, щедрик, щедрівочка. Пісенне проміння радості несли щедрувальники у оселі мешканців Криворізького району.
Версія для друку Написати листа
Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка,
Стала собі щебетати,
Господаря викликати:
– Вийди, вийди, господарю,
Подивися на кошару,
Там овечки покотились,
А ягнички народились.
В тебе товар весь хороший,
Будеш мати мірку грошей.
Хоч не гроші, то полова,
В тебе жінка чорноброва.
Щедрик, щедрик, щедрівочка,
Прилетіла ластівочка.

Пройшов Щедрий вечір … Наступило свято світлого Різдва Христового. Ці свята – традиційні, величні та багатообіцяючі. Вони є символом злагоди та любові до ближнього, вони спонукають до взаєморозуміння та єдності.

Вечір 13 січня, напередодні Старого Нового року, який в народі називають Щедрий вечір, або Василь-вечір ,працівники культури зустріли натхненно та щиро.

Приготували щедру кутю, одягнулися в українське вбрання, взяли в руку золоту зірку та й пішли щедрувати по селу! Заходячи до кожної української хатини , щедрувальники бажали господарям здравія і радості ! Це піснопіння зігрівало серця слухачів, звеличувало шлях любові, довіри, взаємоповаги і правди. Пісенне проміння несло радість у кожну сім’ю, у кожну домівку, у кожний куточок нашого району, бо в ньому – велич Божа.

Та на цьому Щедрий вечір не закінчився. Гадаю, всім відомо, що в ніч з 13 на 14 січня хлопці і дівчата водять Меланку. Парубки та дівчата нашого району водили Маланку з козою, з ними були і орач, і сівач, і дід з батогом, і циган з циганкою. Церемоніальне дійство включало виконання рядженими танцю, драматично - ігрових епізодів, приспівок , що мали колись магічне значення.

Цикл заходів пройшов і в бібліотеках району: літературна виставка «Зимова круговерть», книжкова виставка «Різдвяна казка», тематична година «З передзвоном на поріг вже ступає новий рік» , година спілкування «Хай щастить усім нівроку в кожен день нового року».

Нехай це свято, від якого беруть початок найвищі людські цінності, нагадає всім нам про заповіді Господні, пробудить любов до ближнього. Хай до кожної оселі увійдуть мир і спокій. Нехай Різдвяна зірка принесе у кожну домівку щастя і достаток, мир і тепло! Божої вам благодаті, веселих і щасливих свят!
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Начальник відділу культури, туризму,

національностей та релігій Криворізької РДА С.П. Лазарєва
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор