www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 18 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Університет ІІІ віку в селі Надеждівка.
Версія для друку Написати листа
Університет ІІІ віку в селі Надеждівка.

14 серпня велике свято, Медовий Спас, або Маковія. Ось у цей день Університет ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Криворізького району завітав у село Надеждівка, щоб розповісти слухачам про історію походження свята, традиції його святкування.
Медовий Спас відзначають усі православні та греко-католики. Його також називають Перший Спас, Спас на воді, Маковий Спас, Маковій. В цей день починається Успенський пост. Слухачі Університету ІІІ віку дізналися, що історія Медового спаса заглиблюється ще в дохристиянські часи, коли пасічники збирали урожай і виготовляли з меду і маку різні солодощі та напої. Крім того, в IX столітті в Константинополі в цей день було прийнято виносити частину Животворящого Хреста для зцілення хвороб.
У наші дні на перший, Медовий Спас, святкується Винесення древ Христа Господнього. Коли святкують Медовий Спас, віруючи святять у храмах мед, макові головки та фрукти, букети з трав – «Маковійчики», в які вірять, що вони стануть оберегом для всій сім’ї на цілий рік та допоможуть зібрати багатий урожай. А також печуть пряники, млинці та пироги з медом і маком. Медовий спас також називають Мокрим, тому що в цей день прийнято святити воду в колодязях, озерах, річках та інших джерелах. Святкування Медового Спасу пов’язано з початком збору врожаю.
У цей радісний день, слухачі Університету ІІІ віку принесли на заняття страви з маком і медом, і ласували ними. Зустріч проходила в теплій обстановці. У всіх присутніх був дуже гарний настрій.Директор територіального центру Брайченко Л.О.


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор