www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >>
Я маю право
Версія для друку Написати листа
БПД дом нас буклет 2.jpgБПД дом нас буклет 2.jpgБПД Дом нас буклет.jpgБПД Дом нас буклет.jpgВзамодя 1.pdfВзамодя 1.pdfВзамодя 2.pdfВзамодя 2.pdfВзамодя 3.pdfВзамодя 3.pdfвиди насильства.pngвиди насильства.pngДом нас покарання кривдникв.jpgДом нас покарання кривдникв.jpgНасильство1.jpgНасильство1.jpgНасильство2.jpgНасильство2.jpgПакет документов насилие.jpgПакет документов насилие.jpgРолики по домашнему насилию.docРолики по домашнему насилию.doc

«Обмін паспорта у формі книжечки на ID-картку»

Паспорт громадянина України – це документ, який підтверджує нашу приналежність до громадянства та особистість. Без нього неможливо влаштуватись на офіційну роботу, оформити соціальні виплати, придбати квиток на поїзд та літак тощо. Яким може бути наш паспорт, варто знати, адже відповідні зміни в законодавство вже набули чинності. Так, Кабінет Міністрів України вніс зміни до своєї постанови від 25.03.2015 р. №302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України». За ними, з 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час. Усі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

Що таке ID-картка? Це внутрішній паспорт громадянина України у формі пластикової картки з електронним носієм (чіпом), де про особу міститься і візуальна інформація, і така, що її можна прочитати лише на електронному носії. Безкоштовно ID-картку може отримати лише громадянин України, якому виповнилося 14 років. В інших випадках за такий документ доведеться заплатити.

Документ має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія і підпис. Він містить такі ж дані, як і звичайний паспорт-книжечка.

Також додамо, що дітям віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки, а людям, яким виповнилося 18 років, паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 10 років.
Криворізьке бюро нагадує, що запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видаються лише у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт вперше. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості.

Слід зазначити, що новий паспорт більш захищений. Паспорт у формі книжечки можливо підробити у домашніх умовах, яким можуть скористатисяшахраї. «ID-картку зручно носити з собою, як і водійські права. Вона має рівень захисту і відповідно безконтактний електронний носій, на якому міститься вся інформація про особу. Також містяться дані про ідентифікаційний код, якого вже не треба брати з собою. Якщо немає закордонного паспорта, з ID-карткою можна поїхати до Грузії та Туреччини.

Нагадаємо, оформлення паспорта громадянина України у формі картки здійснюють усі територіальні підрозділи Державної міграційної служби та центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які мають відповідне обладнання і матеріально-технічні ресурси. Перший паспорт-картка оформляється за зареєстрованим місцем проживання.
Підкреслюємо, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.
Отримати роз’яснення, консультації, юридичну допомогу з цього та інших питань можна, звернувшись до Криворізького бюро правової допомоги за адресою: вул. Станіслава Конткевича, 37 (з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00) або на прийом у центрі адміністративних послуг при Криворізькій РДА (вул.Кобилянського, 152) – щосереди та щоп’ятниці з 9.00 до 12.00. Телефон для довідок: (067) 276-54-76.

Телефон всеукраїнської гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).


Для захисту прав дітей - звертайтесь до системи безоплатної правової допомоги

Діти або їх законні представники з питань, що стосуються захисту порушених прав дитини, можуть звертатись за призначенням адвоката, гарантованого державою. Це стосується захисту права на освіту, на медичне обслуговування, стягнення аліментів, захисту прав на нерухомість, на недоторканність, захисту прав осіб, визнаних потерпілими у кримінальному процесі тощо.

У практиці адвокатів системи безоплатної правової допомоги є перемоги щодо:
· стягнення аліментів на час навчання, на утримання особи з інвалідністю;
· сприяння у видачі паспорта;
· примусове вселення в квартиру;
· оскарження адмінпротоколу поліції про злісну непокору;
· позбавлення батьківських прав безвідповідальних батьків;
· захист від відібрання дитини з родини тощо.

Одна з актуальних проблем, яка зараз виникла в суспільстві — булінг або мобінг серед дітей, ситуації, коли одна дитина чи група дітей ображають, цькують, б'ють іншу дитину. У такій ситуації поради будуть для кожного свої. Тільки спільними зусиллями можна подолати це явище.

Поради дітям

Якщо дитина піддається образам, зазнає цькування з боку однолітків, інших дітей, дорослих, є свідком подібної поведінки стосовно інших дітей, то їй будуть корисними наступні поради:
1.Не замовчуй проблему і не бійся звертатись за допомогою дорослих (батьків, учителів, державних органів та служби у справах дітей).
2.Якщо потрібна термінова допомога, звертайся на гарячу лінію 116 111 або 116 123.
3. Якщо ти хочеш порадитись з юристом, телефонуй на всеукраїнську гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).

Поради батькам

Звертайте увагу на поведінку та настрій дітей. Можливо, ваша підтримка - це найперше, чого дитина потребує. Якщо ви виявили проблему, пов'язану з булінгом (вашу дитину б'ють чи ображають у школі)звертайтесь:

· або до поліції з фіксацією побоїв,
· або до директора школи (письмово).

Не намагайтесь самі з'ясувати стосунки з кривдником. На емоціях ви можете завдати серйозної шкоди іншим дітям, до того ж згідно із законом, відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки, тож адресуйте усі свої скарги тільки дорослим людям. Інакше, ви можете наразитися на зустрічну заяву до поліції та замість мирного врегулювання ситуації отримати скандал, який іще більше нашкодить дитині. Наполягайте на зустрічі з іншими учасниками конфлікту за участю третьої сторони (психолога, класного керівника, директора, соціального педагога).

Був випадок, коли після численних звернень до класного керівника зневірена матуся звернулась до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Їй допомогли написати звернення і порадили, як правильно його направити директорові школи. Після цього директор відповів “Чого ж ви раніше не звертались?”. Отже, окремі педагоги вчасно не звертають належної уваги на проблеми дітей, вчасно не вживають попереджальних заходів, не придають значення проблемі. Якщо вплинути словесно на них неможливо, звертайтесь до адміністрації школи. Тільки ви як батьки можете акцентувати та наполягати, щоб до подолання булінгу стосовно вашої дитини долучились фахівці школи. Тільки спільними зусиллями можна подолати це ганебне явище.

Запамятайте самі та навчіть свою дитину про відповідальність за заподіяння шкоди іншій особі.
До адміністративної відповідальності притягуються з 16 років, а до того відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки. Ухиляння батьків від виконання обов'язків стосовно виховання дітей теж тягне за собою відповідальність, адже відповідно до ст. 50 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей. Отже, передбачено таку відповідальність за:

Викрадення чужого майна (крадіжки, шахрайство)— штраф, виправні роботи до 1 міс., адмінарешт — 5-10 діб, повторно — збільшений штраф, виправні роботи — 1-2 міс., адмінарешт — 10-15 діб (ст. 51 КупАП).

Дрібне хуліганство (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії) - штраф, громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб (ст. 173 КупАП).

З 16 років, а в окремих випадках з 14 років настає кримінальна відповідальність за:
Побої і мордування - умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботи - до 1 року, групове — обмеження/позбавлення волі до 5 років (ст. 126 ККУ).

Погрозу вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози - арешт на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років (ст. 129 ККУ).

Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, - штраф, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років. Групове хуліганство - обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 4 років (стаття 296 ККУ).

Умисне тяжке тілесне ушкодження — позбавлення волі на строк від 5 до 8 років (ст.121 ККУ).

Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження - виправні роботи до 2 років, обмедження волі (позбавлення волі) - до 3 років (ст. 122 ККУ).

Умисне легке тілесне ушкодження - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботами на строк до одного року (ст. 125 ККУ).

Отже, при вчиненні подібних дій стосовно вашої дитини варто обов'язково звертатись до поліції 102. Після того, як дитину визнають потерпілою, звертайтесь або до обраного адвоката, або до Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для призначення адвоката, гарантованого державою (вул.Качалова, 2).

Якщо ваша дитина стала кривдником і стосовно неї відкрито кримінальну справу, то їй також може бути призначено адвоката за рахунок держави (про це слід заявити слідчому або звернутись до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Дніпропетровській області).


Поради педагогам

Щоб попередити булінг...

Спільно з учнями мають бути вироблені правила поведінки у класі, а потім загальношкільні правила. Правила мають бути складені в позитивному ключі «як треба», а не як «не треба» поводитися. Правила мають бути зрозумілими, точними і короткими.

Дисциплінарні заходи повинні мати виховний, а не каральний характер. Осуд, зауваження, догана мають бути спрямовані на вчинок учня і його можливі наслідки, а не на особистість порушника правил.

Жоден випадок насильства або цькування і жодну скаргу не можна залишати без уваги. Учням важливо пояснити, що будь-які насильницькі дії, образливі слова є неприпустимими та несуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Реакція має бути негайною (зупинити бійку, припинити знущання) та більш суворою при повторних випадках агресії.

Аналізуючи ситуацію, треба з’ясувати, що трапилося, вислухати обидві сторони, підтримати потерпілого й обов'язково поговорити із кривдником, щоб зрозуміти, чому він або вона так вчинили, що можна зробити, щоб таке не повторилося. До такої розмови варто залучити шкільного психолога.

Залежно від тяжкості вчинку можна пересадити учнів, запропонувати вибачитися, написати записку батькам або викликати їх, позбавити учня можливості брати участь у позакласному заході.

Учням треба пояснити, що навіть пасивне спостереження за знущаннями і бійкою надихає кривдника продовжувати свої дії. Свідки події повинні захистити жертву насильства і , якщо треба, покликати на допомогу дорослих.

Потрібно запровадити механізми повідомлення про випадки насильства, щоб учні не боялися цього робити. Ці механізми повинні забезпечувати учням підтримку і конфіденційність, бути тактовними.

Для успішного попередження та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.

Якщо конфлікт вже стався...

Дотримання принципів медіації допоможе запобігти ескалації конфлікту та вирішити його у мирному руслі.

Отже, пам'ятайте:
- не слід залучати до інциденту між 2-3 дітьми інших дітей;
- не слід листуватись з батьками в соцмережах і особливо в спільних чатах, тим самим привертаючи увагу інших батьків;
- варто уникати ситуацій прилюдного засудження кривдників при класі та гіпертрофонованого покарання.

Принципи медіації:
- конфіденційність шляхом спілкування виключно із залученими сторонами;
- збереження гідності шляхом мирного повернення учасника конфлікту в колектив;
- відповідальність усіх сторін за прийняте рішення;
- добровільність,
- дотримання прав людини;
- безоціночність особистості та вчинку;
- нейтральність медіатора (медіатор не стає на сторону жодного з учасників конфлікту).

Кожна дитина або її законний представник мають право звернутись і отримати безоплатну консультацію юриста, а в разі потреби представляти інтереси в суді - усі без виключення діти мають право на призначення адвоката (юриста) за рахунок держави. Для захисту прав дітей слід звертатись в центри/бюро безоплатної правової допомоги. Ми підберемо відповідний правовий механізм для захисту прав. Телефонуйте 0-800-213-103 для отримання консультації цілодобово та безкоштовно.

Перший криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м.Кривий Ріг, вул.Качалова, 2, тел. 405-54-04, (098)040-83-70.

Криворізьке бюро правової допомоги — 0564-95-78-85, 067-276-54-76 (м.Кривий Ріг, вул. С.Конткевича, 37)


У рамках загальнонаціонального проекту "Я маю право!" на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/ можна знайти поради, як простояти домашньому насильству та як оформити аліменти тощо.


Підбірка посібників з громадянської освіти та освіти з прав людини

https://drive.google.com/drive/folders/1DN74io03ckeAxJ_8DRczo1rMgUxyFJJB

КОМПАС: ПОСІБНИК З ОСВІТИ В ОБЛАСТІ ПРАВ ЛЮДИНИ ЗА УЧАСТІ МОЛОДІ
http://www.coe.int/uk/web/compass/home

ПРАКТИЧНИЙ ПОРАДНИК: АДВОКАТ У КИШЕНІ
http://umdpl.info/library/advokat-u-kysheni-praktychnyj-poradnyk/

ПОРАДНИК “ТИ І ПОЛІЦІЯ”
http://umdpl.info/news/poradnyky-z-serii-ty-i-politsiya-podbajte-pro-svoyi-prava/

ПРАВА ЛЮДИНИ І МІСЦЕВА ДЕМОКРАТІЯ
https://helsinki.org.ua/publications/prava-lyudyny-ta-mistseva-demokratiya/

ПОСІБНИК: ПРАВА ПАЦІЄНТІВ В УКРАЇНІ
https://legalclinics.in.ua/sposoby-zahystu-prav-patsiyentiv-v-ukrayini/

Протидія насильству та захист порушених прав
https://legalclinics.in.ua/protydiya-nasylstvu-i-zahyst-porushenyh-prav-gromadyan/

Досліджуємо права дітей
http://www.living-democracy.com/uk/textbooks/volume-5/

Громадянська відповідальність
http://ukr.theewc.org/Content/dodomu/Novini/Programa-Demokratichna-shkola-dopomagae-formuvati-gromadyans-ki-ta-social-ni-kompetentnosti-ukrayins-kih-uchniv/

Збірник практичних занять з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини
http://www.living-democracy.com/uk/textbooks/volume-6

Основи споживчих знань
http://www.consumerinfo.org.ua/must_know/education/7442/

Права ребенка в учебном процессе (Пособие для учителя)
https://menneskeret.dk/sites/menneskeret.dk/files/media/dokumenter/udgivelser/udd_2017/prava_riebionka_v_uchiebnom_protsessie_ru.pdf

Изучаем права детей (уроки в начальной школе)
http://tandis.odihr.pl/documents/hre-compendium/rus/CD%20SEC%203/PR%20SEC%203/CoE%20Exploring%20children%27s%20rights_RU.pdf

ДІТЯМ - КОНВЕНЦІЯ ООН ПРО ПРАВА ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
http://about-disability.org/files/UNHCRebook.pdf

Про Конвенцію ООН щодо осіб з інвалідністю
http://www.independent-life.edukit.zt.ua/Files/downloads/ІНВАЛІДНІСТЬ_практичний%20посібник%20для%20парламентарів.pdf

КОМПАС Посібник з прав людини
https://www.coe.int/uk/web/compass

Підбірка посібників з демократії, прав людини, навчальних розробок, планів-конспектів можна знайти на сайті
http://www.living-democracy.com.ua/legal-texts/

ПРОТИДІЯ ДИСКРИМІНАЦІЇ ЗА ОЗНАКОЮ ІНВАЛІДНОСТІ /Посібник для громадських організацій http://antidi.org.ua/netcat_files/324/386/h_967d13bfe4ff3790157615f29690ba17

Державна цільова підтримка на здобуття освіти для учасників АТО та їхніх дітей

Знати свої права — означає користуватись ними і захищати в разі потреби. У рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я маю право” Перший криворізький місцевий центр готує доступну правову інформацію. На цей раз — про право на державну цільову підтримку на здобуття освіти для учасників АТО та їхніх дітей, адже зараз триває вступна кампанія.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 975 “Про надання державної цільової підтримки деяким категоріям громадян для здобуття професійно-технічної та вищої освіти” державна цільова підтримка надається:
1) особам, визнаним учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” — які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів у вигляді:

- повної оплати за навчання для здобуття професійно-технічної та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів - у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому (з урахуванням квот, установлених відповідно до законодавства);

- соціальної стипендії;

- безоплатного забезпечення підручниками;

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;

- безоплатного проживання в учнівських та студентських гуртожитках;

2) дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів у вигляді:
- повної оплати за навчання для здобуття професійно-технічної та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів - у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому;

- першочергового переведення на навчання на місця державного (регіонального) замовлення у державних (комунальних) вищих навчальних закладах, що одержані за рахунок перерозподілу вищим навчальним закладом або відповідним державним замовником обсягів державного (регіонального) замовлення, студентів, зарахованих відповідно до умов та правил прийому згідно з угодами, укладеними між навчальним закладом та фізичною або юридичною особою;

- соціальної стипендії;

- безоплатного забезпечення підручниками;

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;

- безоплатного проживання в учнівських гуртожитках - для учнів професійно-технічних навчальних закладів, проживання у студентських гуртожитках з пільговою оплатою у розмірі, визначеному вищим навчальним закладом в установленому законодавством порядку, - для студентів вищих навчальних закладів, курсантів невійськових вищих навчальних закладів;

3) дітям осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, дітям, один з батьків яких помер внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції; дітям, зареєстрованим як внутрішньо переміщені особи у вигляді:
повної оплати за навчання для здобуття професійно-технічної та вищої освіти за певним освітньо-кваліфікаційним рівнем (рівнем вищої освіти) за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів - у разі зарахування на місця державного (регіонального) замовлення відповідно до умов та правил прийому;

- соціальної стипендії;

- безоплатного забезпечення підручниками;

- безоплатного доступу до Інтернету, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;

- безоплатного проживання в учнівських та студентських гуртожитках;

Отже, при вступі діти учасників бойових дій — учасників АТО можуть:

- бути переведені на вакантні місця державного замовлення (якщо такі будуть, адже право на такі місця мають діти-сироти, діти ветеранів війни, які загинули та інші вразливі категорії);

- можуть навчатись на місцях за рахунок державного цільового пільгового кредиту;

- мають право на першочергове переведення на навчання на місця державного (регіонального) замовлення у державних (комунальних) вищих навчальних закладах, що одержані за рахунок перерозподілу вищим навчальним закладом або відповідним державним замовником обсягів державного (регіонального) замовлення.

Для отримання зазначеної пільги після успішного конкурсного відбору і зарахування на місця за рахунок коштів фізичних/юридичних осіб (на контракт) при подачі заяви про зарахування має бути подана заява на отримання державної цільової підтримки на здобуття освіти у вигляді (і далі слід зазначити — переведення на вакантні місця державного замовлення, що передбачено законами України та Умовами вступу до вищих навчальних закладів, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 13.10.2017 № 1378, зарахування на місця за рахунок державного пільгового кредиту тощо).

Процедура надання цільових державних пільгових кредитів регламентується Порядком надання цільових пільгових державних кредитів на здобуття вищої освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.06.2003 №916.

Отримати юридичну допомогу, консультації, допомогу у складанні документів можуть усі без виключення. Ветерани війни мають право на призначення адвоката за рахунок держави. За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м.Кривий Ріг, вул.Качалова, 2 (пл.О.Поля), (056)405-54-04- 098-040-83-70 або до наших відділів - Бюро правової допомоги:

Апостолівське — 05656-9-12-90, 068-208-50-52, м.Апостолове, вул.Центральна, 63.
П'ятихатське — 05651-3-14-29, 096-188-55-43, м.П'ятихатки, вул.Пушкіна, 107.
Криворізьке — 0564-95-78-85, 067-276-54-76, м.Кривий Ріг, вул. С.Конткевича, 37.

Жовтоводське — 050-505-28-33, м.Жовті Води, бульвар Свободи, 62.


Телефон всеукраїнської гарячої лінії 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).



МІН’ЮСТ ВИПУСТИВ ІНФОРМАЦІЙНО-НАВЧАЛЬНИЙ РОЛИК ПРО ОСОБЛИВОСТІ СПАДКУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК
Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало четвертий відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Новий випуск присвячений визначенню долі земельної ділянки у випадку відсутності або не звернення спадкоємців, зокрема порядку спадкування та визнання спадщини відумерлою.
Мін’юст нагадує: орендодавцем земельної ділянки, що входить до складу спадщини, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, є особа, яка управляє спадщиною.
У відеоролику наші фахівці дадуть чіткі відповіді на питання:
-які права має особа, яка управляє спадщиною;
-хто має право на спадкування та може бути спадкоємцем;
-що потрібен зробити спадкоємець, якщо бажає відмовитися від спадщини;
-яка подальша доля орендованої земельної ділянки у випадку відсутності або не звернення спадкоємця;
-який процесуальний порядок визнання спадщини відумерлою та передачі її у власність територіальної громади в особі органу місцевого самоврядування?
Крім того, у ролику роз’яснюється процес отримання у спадщину земельної ділянки. Зокрема, Мін’юст повідомляє, що така ділянка може успадковуватися лише тоді, коли у її власника є правовстановлюючий документ, що посвідчує його право власності на таку земельну ділянку. На сьогодні такими документами є:
-державний акт на право власності на земельну ділянку (державні акти видавалися до 01 січня 2013 року);
-цивільно-правова угода, яка передбачає перехід права власності на земельну ділянку з доданим до неї державним актом на право власності на землю з відповідними відмітками нотаріуса та -територіального органу земельних ресурсів про перехід такого права;
-свідоцтво про право на спадщину з долученим до нього державним актом на право власності на землю спадкодавця з відповідними відмітками нотаріуса та територіального органу земельних ресурсів про перехід такого права до спадкоємців.
Переглянувши ролик, громадяни дізнаються, як відбувається поділ земельної ділянки або виділення з неї окремої частки у разі, якщо ця ділянка перебуває у спільній сумісній власності, а також що робити спадкоємцю, якщо він пропустив строк для прийняття спадщини.
Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=fgOO06kJBxQ

Міністерство юстиції України разом з Онлайн-будинком юстиції за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентувало третій відеоролик із серії інформаційно-навчальних роликів «Знай своє право на землю». Новий випуск присвячений порядку укладення, розірвання та внесення змін до умов договору оренди земельної ділянки.

Під час перегляду відеоматеріалів власники земельних на ділі зможуть ознайомитися з правами, які їм гарантує держава, та навчитися захищати ці права у відносинах з фермерами та аграрними підприємствами, що використовують їх землі.
Зокрема, Міністр юстиції Павло Петренко проінформув, хто може бути орендарем земельної ділянки та які кроки необхідно зробити для оформлення відносин між фермером та власником земельної ділянки. Він повідомив, які потрібно мати документи, аби оформити договір оренди земельного паю та не стати заручником недобросовісного контрагента, а також яку форму може мати договір оренди землі. Так, Урядом України затверджено типовий договір, який має бути оформлений в письмовій формі та зареєстрований в державному реєстрі речових прав.
У відеоролику роз’яснені питання про істотні умови, які повинен містити договір оренди земельної ділянки, та наслідки неналежного виконання орендарем цього договору.

Крім того, з цього інформаційно-навчального ролику громадяни дізнаються:

 який строк дії договору оренди землі, зокрема ділянок сільськогосподарського призначення;
 як відбувається зміна умов договору оренди землі;
 які існують підстави припинення чи розірвання договору оренди землі;
 що необхідно для розірвання договору за згодою сторін;
 за яких умов договір може бути розірваний достроково за рішенням суду;
 які вимоги складання позовної заяви.
Фахівці Мін’юсту нагадали, що право оренди земельної ділянки може бути об'єктом відчуження, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також бути предметом застави, передаватися у спадок, крім встановлених законодавством випадків. Особа, яка управляє спадщиною, у складі якої є земельна ділянка сільськогосподарського призначення, що не перебуває в оренді, має право передати таку ділянку в оренду на строк до моменту державної реєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або до набрання законної сили рішенням суду про визнання спадщини відумерлою, про що обов'язково зазначається у договорі оренди земельної ділянки.

Відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ZvfhoRAlQkE&t=13s
Як впроваджувався проект «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині протягом першого року його реалізації? За якими основними напрямками цей проект функціонує на території країни та регіону? Кого вдалось долучити до реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у якості регіональних партнерів? Де отримати безкоштовну правову консультацію в рамках проекту? На ці та інші питання надає відповіді перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Ольга Захарова.




07 червня 2017 року Міністром юстиції України Павлом Петренком було надано офіційний старт загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», тобто вже рік як цей проект впевнено крокує Україною та вчить українців захищати свої права, адже недарма слоган проекту: Знаю! Дію! Захищаю!
За цей рік органи юстиції встигли консолідувати сили всіх зацікавлених в правовому розвитку жителів Дніпропетровщини та посприяти інтеграції проекту у різні сфери життя на території нашої області.
Наразі реалізація проекту відбувається за наступними напрямками:
- #МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес
- #ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів
- #АгроРейдериСтоп: Захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні
- #ХабарЗаНавчанняСтоп: Захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах.
Нещодавно до цих напрямків додався ще один - #СтопНасильство: Захист жінок та дітей від домашнього насильства, метою якого є протидія будь-яким проявам (фізичне, психологічне, економічне, сексуальне) насильства.

Хто активно підтримує хід реалізації проекту в регіоні? Кого вдалось долучити у якості партнерів до реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» протягом року?
Станом на 07 червня 2018 року всього до реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» на території Дніпропетровської області залучено 446 партнерів – це державні та недержавні підприємства, установи, організації, заклади охорони здоров’я, судові установи, правоохоронні органи, навчальні заклади, банківські установи, громадські організації, органи місцевого самоврядування, структурні підрозділи ОДА, представники засобів масової інформації та інші.

Яку кількість правоосвітніх заходів в рамках реалізації цього проекту вже було проведено для мешканців Дніпропетровщини з початку старту проекту?
В рамках реалізації проекту на території Дніпропетровщини станом на початок червня вже проведено понад півтори тисячі правоосвітніх заходів, під час яких розповсюджено близько 70 000 екземплярів друкованої продукції правового змісту.


Які заходи були найяскравішими в рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині?
В цілому, я вважаю, що всі активності, які проводяться Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області, є цікавими та інформаційно насиченими. Під кожний захід обов’язково обирається своя цільова аудиторія, своя локація проведення заходу, свій інформаційний інструментарій.
Проте, мабуть найбільш запам’яталися як мені, так і учасникам цих заходів, такі активності, як створення живого хештегу проекту «Я МАЮ ПРАВО!», що проводилося за сприянням Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, та для якого знадобилось понад 150 курсантів і стільки ж декоративних матеріалів, аби цілком відповідати брендінгу проекту, а також кваліфіковані фахівці зі створення живих ланцюгів, елементів, написів тощо, командири взводів та спеціальна техніка, яка дозволила зафіксувати це масштабне дійство. Наразі організаторами цієї акції подано заявку до Національного Реєстру Рекордів України, аби визнати живий хештег проекту «Я МАЮ ПРАВО!» найбільшим хештегом України.
Також, на прохання представників журналістської професії регіону, нами було проведено вперше на території Дніпропетровської області проведено тренінг для журналістської спільноти «Ти журналіст? Знай свої права!», участь у якому прийняли близько 40 журналістів. До проведення тренінгу були залучені фахівці в галузі права з високим рівнем теоретичних знань та наявністю практичного досвіду як у форматі живого діалогу, так і у форматі відеоконференції.
Дуже дружньо та яскраво наш колектив відсвяткував День вишиванки, адже нами власноруч вишито вишиванку проекту «Я МАЮ ПРАВО!», яка є найбільшою вишиванкою саме для органів юстиції Дніпропетровської області. Крім того, з нагоди відзначення Всесвітнього дня вишиванки було об`єднано сили більшості партнерів з реалізації проекту на території області та створено Живий ланцюг миру, для якого обрано в якості локації музей АТО.
Цілу низку правоосвітніх та благодійних заходів проведено і до Дня захисту дітей. Так, наше управління мало цілих три свої локації у соціальному проекті «Місто професій», який проводився у сквері біля облдержадміністрації, - це дитячий ДРАЦС, локація майбутніх державних виконавців та творча майстерня юстиції. І, хочу сказати, що всі ці локації користувалися неймовірною популярністю серед малечі!
Можна дуже довго розповідати про всі ці та інші заходи, адже для їх організації та проведення кожним причетним вкладається частина своєї душі та бажання робити добро!

Яким чином пересічні громадяни мають змогу дізнатися про проект?
Велику увагу Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області приділяє візуалізації проекту.
Так, по всій області йде активна трансляція соціальних відеороликів про проект, розміщено тематичні сіті-лайти та біл-борди, а наші партнери в реалізації проекту, активно розміщують інформацію на власних веб-ресурсах, інформаційних стендах тощо.
Загалом задіяно 284 активні носії зовнішньої реклами.
І це не все. Найкращий спосіб інформування – це безпосереднє спілкування з населенням. Саме тому нами постійно проводяться акції прямої дії: різноманітні флешмоби, вуличні інформування, соціальні опитування та анкетування, під час яких будь-який громадянин може отримати правову консультацію просто неба. Тож, зрозуміло, що громадянин, який отримав якісні правові послуги та консультацію з питань, що його хвилювали, - є найкращим джерелом поширення інформації про проект.

Де ще можна отримати правову інформацію та безкоштовну правову консультацію в рамках проекту?
З метою отримання актуальної правової інформації та в рамках реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Дніпропетровщині, 03 грудня 2017 року на базі міських та районних бібліотек Дніпропетровщини створено 30 офісів з отримання правової інформації та надання безоплатної первинної правової допомоги у Дніпропетровській області, де консультації надають досвідчені працівники органів державної реєстрації актів цивільного стану.
Окрім того, отримати правову інформацію та консультацію можна, звернувшись до Громадської приймальні при Головному територіальному управлінні юстиції у Дніпропетровській області, до громадської приймальні Головного територіального управління юстиції у місті Кривому Розі та до Офісів надання безоплатної первинної правової допомоги, які діють на базі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов'янських Кирила та Мефодія, а також на базі Дніпровської центральної міської бібліотеки.
Також звернутись за безкоштовною правовою допомогою можна за телефоном «гарячої лінії» Головного територіального управління юстиції, яка працює з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, а у п`ятницю – з 9:00 до 16:45.
Попереду багато нових звершень!
Відповідно до Указу Президента України від 14.11.2017 №361/2017 2018 рік оголошено роком впровадження загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”. Це один із пріоритетів Уряду України в плані роботи на 2018 рік.

Загальнонаціональній правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги та територіальними органами юстиції. Мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави. Проект покликаний не лише інформувати громадян про їхні права, а й навчити їх, як ці права захищати. Для цього готуються чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли відбувається порушення прав.

Телефон гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).

На сайті Проекту Я МАЮ ПРАВО можна знайти актуальні правові поради з розповсюджених питань http://pravo.minjust.gov.ua/

Соціальний ролик https://www.youtube.com/watch?v=LsQr82vvV2U

Де і як отримати допомогу?

Цілодобово безкоштовно національна “гаряча лінія” 116-123
Особам, що стали жертвами домашнього насильства, надається безоплатна правова допомога (захист, представництво у суді, складання документів).
Адреси центрів:
www.legalaid.gov.ua/ua/local-centres
Єдиний контакт-центр безоплатної правової допомоги
0800-213-103

Адреси, де мешканці можуть отримати безоплатну правову допомогу з понеділка по п'ятницю, з 8.00 до 17.00 ( у птн. - до 15.45):

Бюро правової допомоги:

Апостолівське — 05656-9-12-90, 068-208-50-52
(м.Апостолове, вул.Центральна, 63)
Прийом у м. Зеленодольську - щочетверга з 9.00 до 13.00 - центр адмінпослуг, вул. Енергетична, 10

Прийом у с. Грушівка - 2-й та 4-й вівторок з 10.00 до 15.00 - у центрі адмінпослуг.

Прийом у с.Нива Трудова - 1-й вівторок з 9.30 до 12.00 - приміщення сільської ради.

П'ятихатське — 05651-3-14-29, 096-188-55-43
(м.П'ятихатки, вул.Пушкіна, 107)

Криворізьке — 0564-95-78-85, 067-276-54-76 (м.Кривий Ріг, вул. С.Конткевича, 37)
Прийом при Криворізькій РДА (м.Кривий Ріг, вул.Кобилянського, 152) - щосереди та щоп'ятниці з 9.00 до 12.00 (прийоми у с.Чкалівка, Лозуватка, Радушне, Глеюватка, Новопілля — за окремим графіком).

Жовтоводське — 050-505-28-33 (м.Жовті Води, бульвар Свободи, 62)

Звернутись за безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою можна ОНЛАЙН за допомогою порталу державних послуг iGov.org.ua або на електронну адресу Першого криворізького місцевого центру: kryvyyrih1.dnipro@legalaid.dp.ua

Для захисту прав дітей може бути призначено адвоката за рахунок держави

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Зокрема, розширено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також – для дітей.

Відтепер усі без винятку діти мають право, щоб у судах та інших органах їхні інтереси представляв адвокат, гарантований державою. Для цього потрібно звертатись у Перший та Другий криворізькі місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Якщо права дитини порушують у закладах охорони здоров’я, освіти та ін., дитина визнана потерпілою у кримінальній справі, є необхідність вирішувати в судовому порядку питання соціального захисту дитини, стягнути аліменти на користь дитини – її законні представники (батьки, опікуни) мають право звертатись за безоплатною вторинною правовою допомогою. Їм може бути призначено адвоката за рахунок держави.

Для захисту прав дітей - звертайтесь до системи безоплатної правової допомоги

Діти або їх законні представники з питань, що стосуються захисту порушених прав дитини, можуть звертатись за призначенням адвоката, гарантованого державою. Це стосується захисту права на освіту, на медичне обслуговування, стягнення аліментів, захисту прав на нерухомість, на недоторканність, захисту прав осіб, визнаних потерпілими у кримінальному процесі тощо.

У практиці адвокатів системи безоплатної правової допомоги є перемоги щодо:
· стягнення аліментів на час навчання, на утримання особи з інвалідністю;
· сприяння у видачі паспорта;
· примусове вселення в квартиру;
· оскарження адмінпротоколу поліції про злісну непокору;
· позбавлення батьківських прав безвідповідальних батьків;
· захист від відібрання дитини з родини тощо.

Одна з актуальних проблем, яка зараз виникла в суспільстві — булінг або мобінг серед дітей, ситуації, коли одна дитина чи група дітей ображають, цькують, б'ють іншу дитину. У такій ситуації поради будуть для кожного свої. Тільки спільними зусиллями можна подолати це явище.

Поради дітям

Якщо дитина піддається образам, зазнає цькування з боку однолітків, інших дітей, дорослих, є свідком подібної поведінки стосовно інших дітей, то їй будуть корисними наступні поради:
1.Не замовчуй проблему і не бійся звертатись за допомогою дорослих (батьків, учителів, державних органів та служби у справах дітей).
2.Якщо потрібна термінова допомога, звертайся на гарячу лінію 116 111 або 116 123.
3. Якщо ти хочеш порадитись з юристом, телефонуй на всеукраїнську гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).

Поради батькам

Звертайте увагу на поведінку та настрій дітей. Можливо, ваша підтримка - це найперше, чого дитина потребує. Якщо ви виявили проблему, пов'язану з булінгом (вашу дитину б'ють чи ображають у школі)звертайтесь:

· або до поліції з фіксацією побоїв,
· або до директора школи (письмово).

Не намагайтесь самі з'ясувати стосунки з кривдником. На емоціях ви можете завдати серйозної шкоди іншим дітям, до того ж згідно із законом, відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки, тож адресуйте усі свої скарги тільки дорослим людям. Інакше, ви можете наразитися на зустрічну заяву до поліції та замість мирного врегулювання ситуації отримати скандал, який іще більше нашкодить дитині. Наполягайте на зустрічі з іншими учасниками конфлікту за участю третьої сторони (психолога, класного керівника, директора, соціального педагога).

Був випадок, коли після численних звернень до класного керівника зневірена матуся звернулась до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Їй допомогли написати звернення і порадили, як правильно його направити директорові школи. Після цього директор відповів “Чого ж ви раніше не звертались?”. Отже, окремі педагоги вчасно не звертають належної уваги на проблеми дітей, вчасно не вживають попереджальних заходів, не придають значення проблемі. Якщо вплинути словесно на них неможливо, звертайтесь до адміністрації школи. Тільки ви як батьки можете акцентувати та наполягати, щоб до подолання булінгу стосовно вашої дитини долучились фахівці школи. Тільки спільними зусиллями можна подолати це ганебне явище.

Запамятайте самі та навчіть свою дитину про відповідальність за заподіяння шкоди іншій особі.
До адміністративної відповідальності притягуються з 16 років, а до того відповідальність за вчинки дітей несуть їхні батьки. Ухиляння батьків від виконання обов'язків стосовно виховання дітей теж тягне за собою відповідальність, адже відповідно до ст. 50 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей. Отже, передбачено таку відповідальність за:

Викрадення чужого майна (крадіжки, шахрайство)— штраф, виправні роботи до 1 міс., адмінарешт — 5-10 діб, повторно — збільшений штраф, виправні роботи — 1-2 міс., адмінарешт — 10-15 діб (ст. 51 КупАП).

Дрібне хуліганство (нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії) - штраф, громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт до 15 діб (ст. 173 КупАП).

З 16 років, а в окремих випадках з 14 років настає кримінальна відповідальність за:
Побої і мордування - умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботи - до 1 року, групове — обмеження/позбавлення волі до 5 років (ст. 126 ККУ).

Погрозу вбивством, якщо були реальні підстави побоюватися здійснення цієї погрози - арешт на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років (ст. 129 ККУ).

Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, - штраф, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років. Групове хуліганство - обмеження волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 4 років (стаття 296 ККУ).

Умисне тяжке тілесне ушкодження — позбавлення волі на строк від 5 до 8 років (ст.121 ККУ).

Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження - виправні роботи до 2 років, обмедження волі (позбавлення волі) - до 3 років (ст. 122 ККУ).

Умисне легке тілесне ушкодження - штраф, громадські роботи на строк до 200 годин, виправні роботами на строк до одного року (ст. 125 ККУ).

Отже, при вчиненні подібних дій стосовно вашої дитини варто обов'язково звертатись до поліції 102. Після того, як дитину визнають потерпілою, звертайтесь або до обраного адвоката, або до Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для призначення адвоката, гарантованого державою (вул.Качалова, 2).

Якщо ваша дитина стала кривдником і стосовно неї відкрито кримінальну справу, то їй також може бути призначено адвоката за рахунок держави (про це слід заявити слідчому або звернутись до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Дніпропетровській області).


Поради педагогам

Щоб попередити булінг...

Спільно з учнями мають бути вироблені правила поведінки у класі, а потім загальношкільні правила. Правила мають бути складені в позитивному ключі «як треба», а не як «не треба» поводитися. Правила мають бути зрозумілими, точними і короткими.

Дисциплінарні заходи повинні мати виховний, а не каральний характер. Осуд, зауваження, догана мають бути спрямовані на вчинок учня і його можливі наслідки, а не на особистість порушника правил.

Жоден випадок насильства або цькування і жодну скаргу не можна залишати без уваги. Учням важливо пояснити, що будь-які насильницькі дії, образливі слова є неприпустимими та несуть за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Реакція має бути негайною (зупинити бійку, припинити знущання) та більш суворою при повторних випадках агресії.

Аналізуючи ситуацію, треба з’ясувати, що трапилося, вислухати обидві сторони, підтримати потерпілого й обов'язково поговорити із кривдником, щоб зрозуміти, чому він або вона так вчинили, що можна зробити, щоб таке не повторилося. До такої розмови варто залучити шкільного психолога.

Залежно від тяжкості вчинку можна пересадити учнів, запропонувати вибачитися, написати записку батькам або викликати їх, позбавити учня можливості брати участь у позакласному заході.

Учням треба пояснити, що навіть пасивне спостереження за знущаннями і бійкою надихає кривдника продовжувати свої дії. Свідки події повинні захистити жертву насильства і , якщо треба, покликати на допомогу дорослих.

Потрібно запровадити механізми повідомлення про випадки насильства, щоб учні не боялися цього робити. Ці механізми повинні забезпечувати учням підтримку і конфіденційність, бути тактовними.

Для успішного попередження та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.

Якщо конфлікт вже стався...

Дотримання принципів медіації допоможе запобігти ескалації конфлікту та вирішити його у мирному руслі.

Отже, пам'ятайте:
- не слід залучати до інциденту між 2-3 дітьми інших дітей;
- не слід листуватись з батьками в соцмережах і особливо в спільних чатах, тим самим привертаючи увагу інших батьків;
- варто уникати ситуацій прилюдного засудження кривдників при класі та гіпертрофонованого покарання.

Принципи медіації:
- конфіденційність шляхом спілкування виключно із залученими сторонами;
- збереження гідності шляхом мирного повернення учасника конфлікту в колектив;
- відповідальність усіх сторін за прийняте рішення;
- добровільність,
- дотримання прав людини;
- безоціночність особистості та вчинку;
- нейтральність медіатора (медіатор не стає на сторону жодного з учасників конфлікту).

Кожна дитина або її законний представник мають право звернутись і отримати безоплатну консультацію юриста, а в разі потреби представляти інтереси в суді - усі без виключення діти мають право на призначення адвоката (юриста) за рахунок держави. Для захисту прав дітей слід звертатись в центри/бюро безоплатної правової допомоги. Ми підберемо відповідний правовий механізм для захисту прав. Телефонуйте 0-800-213-103 для отримання консультації цілодобово та безкоштовно.

Перший криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м.Кривий Ріг, вул.Качалова, 2, тел. 405-54-04, (098)040-83-70.

Криворізьке бюро правової допомоги — 0564-95-78-85, 067-276-54-76 (м.Кривий Ріг, вул. С.Конткевича, 37)


У рамках загальнонаціонального проекту "Я маю право!" на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/ можна знайти поради, як простояти ти маєшь право.pngти маєшь право.pngХабарництво ст 1.jpgХабарництво ст 1.jpgХабарництво ст 2.jpgХабарництво ст 2.jpgЯМП!_буклет_2018 алменти стр 1.jpgЯМП!_буклет_2018 алменти стр 1.jpgдомашньому насильству та як оформити аліменти тощо.

Хабар і що треба робити.docХабар і що треба робити.docСпір і що треба робити.docСпір і що треба робити.docСупсидії.pdfСупсидії.pdfдоговір оренди.pdfдоговір оренди.pdfДіти БПД.jpgДіти БПД.jpgДосудове ст 1.jpgДосудове ст 1.jpgДосудове ст 2.jpgДосудове ст 2.jpgКорпуція ст 2.pngКорпуція ст 2.pngКорупція ст. 1.pngКорупція ст. 1.pngМаєш питання.jpgМаєш питання.jpgОренда ст 1.jpgОренда ст 1.jpgОренда ст 2.jpgОренда ст 2.jpgПамятка боржник за рішенням суду 1.jpgПамятка боржник за рішенням суду 1.jpgПамятка боржник за рішенням суду 2.jpgПамятка боржник за рішенням суду 2.jpgПамятка стягувач за рішенням суду 1.jpgПамятка стягувач за рішенням суду 1.jpgПамятка стягувач за рішенням суду 2.jpgПамятка стягувач за рішенням суду 2.jpgПлакат Кривой Рог.jpgПлакат Кривой Рог.jpgПосилання на посібники про права людини.docПосилання на посібники про права людини.docпосилання_ролики (1).docxпосилання_ролики (1).docxПутівник виконавчого провадження.jpgПутівник виконавчого провадження.jpgХабарництво ст 1.jpgХабарництво ст 1.jpgХабарництво ст 2.jpgХабарництво ст 2.jpgЩо робити під час обшуку.jpgЩо робити під час обшуку.jpgЩо треба знати.jpgЩо треба знати.jpgЯМП!_буклет_2018 аліменти стр 1.jpgЯМП!_буклет_2018 аліменти стр 1.jpgЯМП!_буклет_2018 аліменти стр 2.jpgЯМП!_буклет_2018 аліменти стр 2.jpgЯМП!_плакат_загальний2.pngЯМП!_плакат_загальний2.pngБуклет-детям Ост верся.docБуклет-детям Ост верся.docДти БПД.jpgДти БПД.jpgДти ст 1.jpgДти ст 1.jpgДти ст 2.jpgДти ст 2.jpgБуклет_стоп_насилие_v10-1_1-1.tifБуклет_стоп_насилие_v10-1_1-1.tifБигборд_стоп_насилие_v10-1_1.jpgБигборд_стоп_насилие_v10-1_1.jpgДомашнє насильство.pdfДомашнє насильство.pdfЩо таке обмежувальний підпис.jpgЩо таке обмежувальний підпис.jpgАлгоритм дй при стягненн алментв.jpgАлгоритм дй при стягненн алментв.jpgВизд за кордон 1.jpgВизд за кордон 1.jpgвизд за кордон 2.jpgвизд за кордон 2.jpgДомашн насильство.pdfДомашн насильство.pdfДти ст 1.jpgДти ст 1.jpgЗникнення дитини.jpgЗникнення дитини.jpgНасильство1.jpgНасильство1.jpgНасильство2.jpgНасильство2.jpgпроблема.pngпроблема.pngРестр неплатникв.jpgРестр неплатникв.jpgСтягнення заборгованост за алментами.jpgСтягнення заборгованост за алментами.jpg
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор