Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


У Криворізькій РДА відбувся урочистий прийом ліквідаторів аварії на ЧАЄС.


Тридцять два роки тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в світовій історії техногенна катастрофа. Страшна ядерна аварія забрала життя і здоров’я, спричинила тяжкі екологічні наслідки, відізвалася болем та стражданнями у багатьох родинах.
Цей день став символом безмежної мужності українців, які зупинили пекельний вогонь і незабутньою пам’ятною датою , коли ми вшановуємо тих, хто не повернувся з ядерного апокаліпсису.
26 квітня у великій залі Криворізької районної ради відбулися урочистості, присвячені Міжнародному дню пам’яті Чорнобиля.
В цей день слова подяки для ліквідаторів ІІ категорії та жінок ліквідаторів, які втратили своїх коханих чоловіків висловив голова Криворізької районної державної адміністрації Сергій Вікторович Нагайченко:



Шановні земляки!
Вже майже добігає кінця третє десятиліття від часу аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Ця катастрофа стала суворим попередженням про крихкість земної цивілізації і вимогливим нагадуванням людству про його відповідальність перед довкіллям. Найбільшого удару аварія завдала по здоров'ю українців, що не можна оцінити в грошовому еквіваленті, це стосується не тільки наших сучасників, але й багатьох (може й багатьох десятків) прийдешніх поколінь.
Для приборкання найстрашнішого радіаційного лиха у світовій історії знадобилися колосальні ресурси. Ми ніколи не забудемо подвиг тих, хто став на шляху ядерної загрози, – пожежників, військовослужбовців, вчених, медиків, будівельників. Так ведеться у цілому світі: в годину великого лиха, у час смертельної небезпеки у перші ряди боротьби стають найвідважніші. Ми щиро дякуємо Вам, живим героям, що врятували не лише українців, а й усе людство від смертельної небезпеки.
Добровольці з нашого району тієї квітучої весни теж пішли назустріч невідомості, хворобам та смерті. Болем відгукується Чорнобиль і в кожному з нас, та ми завжди поминаємо загиблих, які пішли з життя, самовіддано захищаючи людей від атомного лиха. Вічна їм пам'ять.
Цей День в історії є болючим нагадуванням щодо відповідального використання атому. Енергетичне майбутнє України неможливе без атомної енергетики, але вона має бути мирною та безпечною. Хай більше ніколи не спіткає нашу країну така біда як Чорнобиль!
Шановні ліквідатори Чорнобильської аварії! Від усього серця бажаємо вам та вашим родинам злагоди, здоров'я і благополуччя, багато щасливих днів!
Глибокий уклін усім, хто зупинив смертельну небезпеку, яка тоді нависла над людством. Миру Вам і Вашим сім’ям.”
До слів приєдналася і заступник голови Криворізької районної ради Зоя Гнатівна Загородніх, яка передала вітання та слова шани і подяки від голови Криворізької районної ради В.В.Яценка, усього депутатського корпусу та побажала миру і добра ліквідаторам та їх родинам.


За мужність та активну громадську позицію, високий професіоналізм при ліквідації Чорнобильської катастрофи Вітальні адреси голови Криворізької районної державної адміністрації , голови Криворізької районної ради та матеріальну допомогу отримують учасники ліквідації аварії 2 категорії:
КУШНІР ІВАН ІВАНОВИЧ
ВАЛЕНДЕР НАДІЯ МИХАЙЛІВНА
ТАРАН НАТАЛIЯ МИКОЛАIВНА
ГУЦУЛ ТИМОФІЙ ІВАНОВИЧ
БЛАЖКО ВIКТОР МИХАЙЛОВИЧ
ГОЛЯК СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
ВЕЛИКИЙ ГРИГОРIЙ ПЕТРОВИЧ
ХОДАКОВСЬКИЙ АНАТОЛIЙ МИКОЛАЙОВИЧ
ЛIСОВИЙ ВІКТОР IВАНОВИЧ
МУЗИКА ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ
КОВАЛЬОВ АНАТОЛІЙ ВЯЧЕСЛАВОВИЧ
ПЄРОВ МИКОЛА СЕРГІЙОВИЧ
БАБЕНКО ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ
КУШНИРЕНКО ВАСИЛЬ IВАНОВИЧ
МАРЧЕНКО IВАН ОЛЕКСIЙОВИЧ
КУХТІН СТАНІСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ
САНДУЛ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ
ЛИСМАН МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ
ЗАДОРОЖНIЙ ВЯЧЕСЛАВ IВАНОВИЧ
ГОРБАЧУК ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ
КАСЯНЧУК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ

Нагороджуються дружини загиблих ліквідаторів:
ЗЛИДАРЬ ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
КОСТІНА ВАЛЕНТИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
ВОВК ЛІДІЯ ІВАНІВНА
ІГОЛКІНА ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
ШАМ ЛАРИСА БОРИСІВНІВНА


В історії України, як і в серці кожної небайдужої людини Чорнобиль залишив свій чорний слід. Кожного разу, коли ми запалюємо поминальну свічу, ми будемо свідомість… і згадуються історичні події нашої землі, і оживає людська пам’ять .
Палає свіча…І в тьмяному мерехтінні чується плач спустошеної Прип'яті... нестримний присмак полину.… знищені пожежою ліси , безодня…
Мерехтить свіча … В бездонності палаючої димом ночі стискається серце за спустошеними будинками , які покрила зловісна смертоносна роса…Хімічна павутина закувала нещасні людські долі…А радіація - вижила живий дух навіки…
Догорає свіча…Тільки здалеку , чується як регочуть іони малиновим дзвоном , вбиваючи блиск нерозкритих очей… Ридає вночі божевільна Мадонна приймаючи холодних дітей з лона смерті…
Згасає свіча… і церковний дзвін перебиває крики і стогін за тими, які в жорстокім двобої, приборкуючи хижий вогонь навічно залишилися в смертельному полумьї ядерного апокаліпсису.
Запалімо свічу…Помолімося…Згадаймо самопожертву Героїв, життя яких обірвала Чорнобильська трагедія.
Герої Чорнобиля відомі всьому світові. Їхніми іменами названі вулиці, про них написані книжки. Це люди, яким вдалося загасити пожежу та попередити її розповсюдження .
Тоді суворий екзамен тримали всі пожежні, транспортники, будівельники, медики, вертольотчики і ті люди,-герої, які сидять сьогодні на найпочесніших місцях! Давайте їх привітаємо оплесками!
Не дивлячись ні на що ви пройшли лихоліття Чорнобильських вибухів. Ви –проявили справжній героїзм і виконали найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом.
Вам- безстрашному поколінню , присвятила вірш Сніжани Шабелян



Ніяке золото й багатство
Не варте миру, не варте життя!
Хай буде завжди чисте небо!
Хай буде світлим майбуття!

Глеюватський сільський будинок культури життєстверджувальною піснею про Україну завершив цю зустріч.