Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Університет ІІІ віку в селі Новопілля та Лозуватка

  Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Криворізького району продовжує надання соціально-педагогічної послуги в «Університеті третього віку». 30 травня на 4 червня 2019р. з мешканцями сіл Новопілля та Лозуватка пройшла зустріч на тему: «Як можна поліпшити стан здоров’я шляхом вживання сезонних овочів та фруктів»».
  Останніми днями до України завітало літо, і принесло з собою не лише справжню спеку, а й одні з найбільш улюблених ягід дітей та дорослих — полуницю, малину та інші. На ринках і в супермаркетах розпочалися продажі ароматних та соковитих червоних ягідок з різних куточків України.
  Полуниця – одна з найбільш поширених ягід у світі, а також одне з найкращих джерел вітаміну С, багата на мікроелементи та антиоксиданти. Також у полуниці є вітамін К, багато калію, магнію та біологічно активних сполук, що сприяють молодості та відновленню.
Завдяки такому багатому складу полуниця здатна:
  · покращити зір;

  · зміцнити пам’ять;

  · знизити ризик серцево-судинних хвороб (зміцнюючи стінки судин), раку ротової порожнини, стравоходу та простати;

  · покращити обмін речовин;

  · посилити роботу імунної системи (адже має протимікробні та протизапальні властивості);

  · контролювати рівень цукру в крові.


Не менш корисна і малина. Якщо ви хочете почуватися ситим, то малина – саме те, що потрібно, адже у ній міститься лептин. Також малина бореться із запальними процесами. Особливо корисна для серця. У багатьох селах при застуді вживають "малиновий чай", що складається з заварених верхівок пагонів малини, на яких є листя, квіти і ягоди. Також добре допомагає при застуді чай з сушеної садової малини. Як ефективний засіб малина широко використовується для лікування гіпертонії, атеросклерозу, гастритів, колітів, недокрів'я, цинги.

Ця тема визвала зацікавленість усіх присутніх на зустрічі та спричинила жваву дискусію. Кожен з радістю ділився своїми рецептами вживання, лікування, чаювання цими прекрасними ягодами. Такі зустрічі сприяють залученню самотніх людей у процеси спілкування, передачі накопиченого досвіду, додають їм впевненості та відчуття важливості себе.Директор
територіального центру Л.О.Брайченко