www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 29 березня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
3 грудня відзначають День людей з обмеженими можливостями
Версія для друку Написати листа
Міжнародний день людей з обмеженими можливостями відзначають 3 грудня. Його проголосила Генеральна асамблея в 1992 році на 47-й сесії у спеціальній резолюції. Незалежна Україна взяла на себе і виконує конкретні зобов'язання щодо інтеграції людей з обмеженими можливостями.

За останні 10 років державою створено комплекс законів, які регулюють практично усі аспекти життя людей з інвалідністю.
У Конституції України записано, що «людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». І ніхто не може бути обмежений у своїх правах. Утім ще багато треба зробити задля того, аби люди з обмеженими можливостями, діти, були поміж нас як свої, щоб інклюзивне суспільство було більш обізнаним та адаптованим до сприйняття іншого, не схожого в чомусь на себе.

Щоб пришвидшити процес інклюзії, нам усім слід позбуватися таврування, міфів та страхів. Зараз слово «інвалід» набуло негативного відтінку. Але люди із інвалідністю – такі самі, як інші – не кращі, не гірші. Сам по собі статус в певній мірі заважає – це вже стало тавруванням, і час від часу провокує мову ворожнечі.

Їм часто поспішають допомогти там, де допомога не потрібна – гіперопіка відчувається сильніше, ніж її нестача.

Саме з такими думками, творчими напрацюваннями та жагою до створення, а не простого споглядання, 40 дітей з обмеженими можливостями Криворізького району прийняли участь у районному фестивалі «Повір у себе, і в тебе повірять інші».

Мета заходу змінити підхід до інвалідності з позицій прав людини, які ґрунтуються на унікальності кожного, на багатоманітності суспільства, на пошуках шляхів для створення таких умов, в яких кожна людина з її індивідуальними особливостями відчуває включення в суспільство, щоденно безпосередньо впливаючи на нього.

В цей надзвичайно хвилюючий день для дітей з обмеженими можливостями лунали вітальні слова та настанови від керівництва району:

- «Відзначення цієї дати на Криворіжжі — це добра нагода перевірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування достойних умов життя аби ніхто не почував себе забутим чи залишеним наодинці зі своїми проблемами.

Ми всі рівні перед Богом. Хоча і на вашу долю випали нелегкі випробування, однак долаючи труднощі, проявляючи виняткову силу духу і непохитну віру в життя ви показуєте взірець для наслідування.

Криворізька райдержадміністрація гуртуючи організації та приватних осіб, які працюють в напрямку інклюзивного суспільства в районі, спільно прагнемо зробити трамплін для зміни сприйняття інвалідності в районі та кожному селі нашого рідного Криворіжжя».

Сергій Вікторович подякував всім, хто опікується людьми з обмеженими можливостями, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги — це реальний вияв людяності та любові до ближнього. Також були вручені солодкі подарунки та символи наступаючого Нового Року у вигляді різнокольорових скарбничок-півників.

А потім вервечкою пісень і творчіх виступів сколихнули зал Вільненського СБК маленькі творчі зірочки такого багатогранного Криворіжжя.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор