www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 20 серпня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Зелений чай, бухарські дині та інші секрети довголіття
Версія для друку Написати листа

Інколи просто диву даєшся, скільки оптимізму та молодецького запалу у тих, чиї скроні вже давно посріблив час, хто пережив кілька воєн, голодомор, зміни політичних режимів, та й особистого додалося… Здається, чим сильніше штурмувало довгожителів життя, тим витривалішими вони ставали, тим сильніше гартувалася жага до кращої долі, наперекір усім негараздам та перипетіям.
От і світлому розуму та живим задерикуватим вогникам у очах Клавдії Семенівни Тормишевої з села Лозуватка, які вона дарує оточуючим навпіл з щирою жіночною посмішкою, можна лишень по-доброму позаздрити, дарма, що вчора вона відсвяткувала свій аж дев’яносторічний день народження.
Сама родом з Туркменістану, Клавдія все життя пропрацювала на залізниці стрілочницею, віддавши романтиці залізної дороги 45 років трудового життя. Вийшовши на пенсію, вирішила разом з сином Валерієм переїхати на Криворіжжя, поближче до родичів. Так, у 1982 році родина оселилася у мальовничій Лозуватці.
Тут вона, маючи ще вдосталь сил та енергії, влаштувалася у «Зарічний» підсобною робочою, ну а через десять років все ж таки зажила спокійнішим життям.
Літа бігли наввипередки із зимами, так і докотилося колесо життя до дев’яностої позначки. Цього святкового дня іменинниця радо приймала чималеньку когорту гостей: до ювілярки завітали голова районної ради В.В. Яценко, голова район­ної організації ветеранів Г.І. Берегова, Лозуватський сільський голова В.Я. Ареф’єв, працівники Терцентру, де обслуговується поважна жінка. Всі вони зичили їй здоров’я, щасливих та спокійних років життя, удачі та злагоди у невеличкій, але дружній родині. Натомість Клавдія Семенівна поділилася секретами свого довголіття: вона стверджує, що задля довшого життя необхідно постійно пити гарний зелений чай, обов’язково без цукру. Ділилася товариська жінка й рецептами національних страв, які й досі готує власноруч, адже шурпа та плов по-східному, за словами кулінарки, – то найсмачніші наїдки! Сумує Клавдія Семенівна, хоч і прожила багато років в Україні, за деякими речами, які залишились у Туркменістані, зокрема, за смаком найзапашніших бухарських динь, які виростали до 25 кілограмів і за солодкістю ніяк не можна порівняти з тими, що пропонує споживачеві український ринок…
За жартівливими бесідами, мудрими порадами та обміном рецептами швидко сплинув час. Гості поїхали, лишивши ювілярку у колі найближчих товаришок та сусідів, з теплим відчуттям на серці – старенька бабуся, незважаючи на непросте трудове та особисте життя, невеличкі статки та недуги, що доганяють кожного, хто дійшов до схилу літ, не втратила найголовнішого – іскри, яка надихає жити, яка не дає опускати руки чи гудити те, що маєш, радіючи тому, що встигло подарувати життя. Певно, це – найголовніший секрет довголіття.
Про цей сайт | Запитання | Адміністратор