www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 27 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Лист
Версія для друку Написати листа

КРИВОРІЗЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Кобилянського, 152, м. Кривий Ріг, 50002 тел. 406-09-93, факс (056) 406-09-93
e-mail info@krrda.dp.ua, http://www.kriv-rn.dp.gov.ua, Код ЄДРПОУ 04052270
Начальнику
служби у справах дітей Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Візиру В.М.


На виконання листа заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 06.08.2018 № 37-3020/0/2-18 про надання пропозицій та керуючись розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та план заходів з реалізації її І етапу», з метою підготовки пропозицій щодо потреби у створенні освітніх, медичних та соціальних послуг для розробки проекту регіональної цільової програми «Регіональний план реформування системи інституційного догляду та виховання дітей з одночасним розвитком послуг для дітей та сімей з дітьми в громадах області на 2019-2026 роки», повідомляємо про те, що в Криворізькому районі згідно з розпорядженням голови Криворізької райдержадміністрації від 23 червня 2018 року № Р-342/0/56-18 "Про утворення міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей" було утворено міжвідомчу робочу групу з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.
За результатами роботи міжвідомчої робочої групи під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Світлани Леонідівни Сінєльнік та за участі представників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників сільських, селищних рад району, які є членами групи, виявлена наступна проблематика та прийняті відповідні пропозиції.
На території Криворізького району проживає 7931 дитина, з них станом на 20 вересня 2018 року: 89 дітей в родинах опікунів, піклувальників, 15 прийомних дітей 7 прийомних сім'ях, 59 дітей, що опинились в складаних життєвих обставинах, та проживають в 22 сім'ях.
Зі 151 дитини – сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі, 14 дітей перебувають в дитячих державних закладах та лікувальних установах, та потребують влаштування до сімейних форм виховання. Але з цих 14 дітей – 11 мають інвалідність та різні форми захворювань, які можуть призвести до оформлення інвалідності в майбутньому, та потребують постійного стороннього догляду та відповідного медичного лікування і обстеження.
На 25 червня 2018 року в районі проживало 89 дітей, які навчаються в закладах інституційного догляду та виховання, з них: навчається в навчально-реабілітаційних центрах м. Кривого Рогу 51 дитина, що мають порушення психофізичного розвитку різних нозологій, та 38 дітей – навчаються в школах-інтернатах.
Для надання дітям, що мають порушення психофізичного розвитку різних нозологій їх законного права на освіту у Криворізькому районі можуть створюватись класи з інклюзивним навчанням та спеціальні класи з різними напрямками роботи. Також, в районі створений Інклюзивно-ресурсний центр (далі – ІРЦ), що надає послуги дітям, які не охоплені корекційним навчанням, але потребують допомоги спеціалістів.
У Криворізькому районі працює три логопедичні групи в смт. Радушне, с. Глеюватка та с. Лозуватка. Загалом у районі працює 4 вчителя-логопеда, 1 вчитель-дефектолог, 14 соціальних педагогів та ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­8 психологів. Із них 1 вчитель-логопед, 1 вчитель-дефектолог та 1 практичний психолог, що працюють в ІРЦ. У подальшому можливе збільшення штату спеціалістів ІРЦ для охоплення більшої кількості дітей з особливими освітніми потребами від 2-х до 18-ти років.
Першочергово, для створення належних умов освіти дітей з психофізичними потребами, в Криворізькому районі потрібне створення 2 х спеціальних класів для дітей із затриманим психічним розвитком в опорному комунальному освітньому закладі "Лозуватська ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка" та в комунальному навчальному закладі "Глеюватсяка ЗОШ", один спецклас для дітей із розумовою відсталістю в опорному комунальному освітньому закладі "Лозуватська ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка" та по одному спецкласу для дітей з порушеннями слуху, зору, опорно-рухового апарату, тяжкими порушеннями мовлення в освітніх закладах, що мають не менше 5 учнів з однаковими порушеннями.
Для реалізації якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами необхідні залучення додаткових фахівців для спеціальних класів - сурдопедагог, тифлопедагог, олігофренопедагог, дефектолог; для інклюзивної форми навчання – помічники вчителів, помічники дитини (за кількістю заяв від батьків); для індивідуальної форми навчання – логопеди, дефектологи, психологи, вчителі ЛФК (за потребами кожної окремої дитини). Також для створення належних умов в освітніх закладах необхідне спеціальне матеріальне та технічне обладнання, відповідно до затвердженого наказом МОН України "Базового переліку корекційних засобів навчання та реабілітаційного обладнання для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів (класів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку".
Для повноцінного функціонування ІРЦ в Криворізькому районі необхідне приміщення яке б відповідало вимогам та було доступним для сімей з дітьми з особливими потребами. Спеціалісти центру можуть надавати корекційну допомогу за всіма нозологіями. Для задоволення потреби в спеціалістах необхідно розширити штат логопедів, так як виїзні обстеження дітей показали значну кількість дітей з вадами мовлення різної тяжкості.
З 89 дітей, які навчаються в закладах інституційного догляду та виховання: 55 дітей мають проблеми медичного характеру, з них – 12 дітей-інвалідів; 17 дітей – здорові, але їх сім'ї мають певні соціальні проблеми; 10 дітей – не мешкають в районі на теперішній час. Задля можливості надання медичних послуг в повному обсязі існують деякі проблемні питання: в КЗ "Криворізький районний центр первинної медико-санітарної допомоги" наявні дві амбулаторії з нерегулярним наданням лікарської медичної допомоги; в районі відсутні дитячі спеціалісти (психіатр, сурдолог, невролог, та інші), тому спеціалізовану медичну допомогу діти отримують в медичних закладах м. Кривий Ріг та м. Дніпро; більшість дітей потребує постійного стороннього догляду, що призводить до неможливості працювати одному з батьків.
КЗ "Криворізька центральна районна лікарня" надає стаціонарну допомогу дітям від 0 до 18 років, згідно ліцензії на медичну практику. Інші спеціалісти, які не мають сертифіката про проходження спеціалізації по педіатрії не мають юридичного права надавати консультативні висновки дітям тому диспансерна група дітей знаходиться у сімейних лікарів або лікаря – педіатра КЗ "Криворізький районний центр первинної медико-санітарної допомоги". Згідно з законом про реорганізацію охорони здоров'я у 2019-2020 роках лікарня перейде в комунальне некомерційне підприємство, тому штатний розпис буде переглядатися, згідно потребам в наданні медичної допомоги.
Згідно з Законом України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" допомогу отримують 236 осіб з інвалідністю з дитинства та 149 дітей з інвалідністю.
Відповідно до районної програми "Забезпечення державного соціального захисту окремих категорій мешканців Криворізького району на 2018-2020 роки" за звітний період 2018 року матеріальну допомогу отримали 2 особи, які виховують дитину з інвалідністю.
На обліку для отримання пільгового автомобіля перебуває 3 дитини з інвалідністю - за звітний період пільгові автомобілі не видавалися.
На обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває 15 дітей з інвалідністю, з них забезпечено – 3 дитини з інвалідністю.
У своєму користуванні мають візки 26 дітей з інвалідністю.
Реабілітаційних установ в районі не має. Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю району можуть пройти реабілітацію в реабілітаційній установі за власним вибором та відповідно рекомендації лікаря.
За рішеннями управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації в 2018 році 2 дитини з інвалідністю отримали реабілітаційні послуги в реабілітаційній установі "Вінницький центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів "Промінь" МСПУ" та 1 дитина з інвалідністю у КЗ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю" ДОР", м. Дніпро.
В приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації розміщено інформацію про реабілітаційні центри:
-Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, с. Лютіж Київської області;
-Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів "Поділля";
-"Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю" ДОР", м.Дніпро;
- Реабілітаційна установа "Вінницький центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів "Промінь" Міністерства соціальної політики України;
-"Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія", м. Миколаїв.
Також надана інформація на сайт райдержадміністрації, на сільські/ селищні ради та районну газету «Сільське Криворіжжя» про Державну реабілітаційну установу "Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Мрія", КЗ "Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "ДОР", Державну реабілітаційну установу "Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "Донбас".
Задля можливості надання допомоги кризовим сім'ям, тимчасового влаштування дітей в районі, надання соціальних та реабілітаційних послуг, форм альтернативного догляду дітей, інших механізмів соціального захисту дітей в районні Криворізьким районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а також службою у справах дітей та сільськими, селищними радами району постійно проводиться робота по інформуванню населення про сімейні форми виховання дітей та про необхідність створення патронатних сімей в районі – дана інформація розміщується на вебсайті райдержадміністрації, в районній газеті "Сільське Криворіжжя", відбуваються виступи на Криворізькому радіо, тощо.
Станом на 20 вересня 2018 року на обліку в Криворізькому районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді перебуває 62 сім’ї/особи, які перебувають в складних життєвих обставинах, в яких виховується 129 дітей. Даним сім'ям та особам надаються соціальні послуги згідно державних стандартів. Але даний вид соціальної роботи потребує додаткового введення посад фахівців із соціальної роботи.
На теперішній час питання введення даних посад для надання соціальних послуг населенню сільських/селищних рад, потребує доопрацювання, додаткового розгляду та перебуває на постійному контролі.
Сільськими та селищними радами району ведеться постійна робота по захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, в тому числі і робота щодо створення соціального житлового фонду для можливості надання його в користування дітям даної категорії.
Враховуючи вищевикладене в Криворізькому районні є потреба у введені додаткових спеціалістів: логопедів, дефектологів, фахівців із соціальної роботи, дитячих лікарів та інших вузько профільних спеціалістів, патронатних вихователів. Але визначитись з кількістю та коштами, необхідними для створення послуг на даний час, не є можливим.


Перший заступник
голови райдержадміністрації С.Л. Сінєльнік

Виконавець:
Паливода Ю.В.
406-10-22
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор