Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Соціальна допомога.

У рамках загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО» Криворізьке бюро

правової допомоги розглядає тему

ПРО СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ У 2019 РОЦІ
Соціальна допомога - це державна грошова допомога людям для реалізації їх конституційних прав на соціальний захист. Одне із головних завдань соціальної допомоги - полегшити матеріальний стан людей, які опинилися у скрутному матеріальному становищі і дійсно потребують такої допомоги. Порядок призначення і виплати соціальної допомоги та перелік документів, необхідних для призначення допомоги, встановлюється Кабінетом Міністрів України для кожного виду
Призначення та виплату соціальної допомоги організовує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення. На місцях це здійснюють управління праці та соціального захисту населення, які є структурними підрозділами органів місцевого самоврядування або районних/обласних державних адміністрацій.
Види соціальної допомоги:
1.державна допомога сім'ям з дітьми: - допомога у зв'язку з вагітністю та пологами; - допомога при народженні дитини; - допомога при усиновленні дитини; - допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; - допомога на дітей одиноким матерям; - з 01.01.2019 р. допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність. 2. Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» (постанова кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 81). 3. Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам. 4. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям. 5. Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. 6. Одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». 7. Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам та державна соціальна допомога на догляд. 8. Щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. 9. Компенсаційні виплати на догляд за інвалідом І групи або престарілими старше 80 років. 10. Компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги. 11. Одноразова матеріальна допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Нове в законодавстві
З 1 січня 2019 року державну соціальну допомогу почнуть отримувати батьки дітей, які мають проблеми в розвитку або важкі захворювання. Такі люди зможуть отримувати матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто з нового року розмір цього виду допомоги становитиме 1497 грн, з 1 липня 2019 року - 1564 грн, а з 1 грудня 2019 року - 1638 грн. Цей новий вид соціальної допомоги виплачується батькам дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність.
Враховуючи те, що прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри основних державних соціальних гарантій, у 2019 році підвищуватимуться розміри всіх видів державних допомог. У наступних публікаціях ми розглянемо деякі види соціальної допомоги більш детально.
Окрім того, кожен орган місцевого самоврядування за потребою може приймати місцеві програми соціального захисту та виділяти кошти для виплати матеріальної допомоги. Так, у м. Жовті Води виплачується матеріальна допомога на лікування, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань демобілізованим учасникам АТО/ООС, одноразова матеріальна допомога членам сімей загиблих в АТО/ООС, матеріальна допомога на оздоровлення та реабілітацію пораненим учасникам АТО/ООС тощо.

Отримати роз’яснення, консультації, юридичну допомогу, звернувшись до
Криворізького бюро правової допомоги за адресою: вул. Станіслава
Конткевича, 37 (з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00) або на прийом у
центрі адміністративних послуг при Криворізькій РДА (вул.Кобилянського,
152) – щосереди та щоп’ятниці з 9.00 до 12.00. Телефон для довідок:
(067) 276-54-76.
Телефон всеукраїнської гарячої лінії системи безоплатної правової
допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно)