www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 7 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Університет III віку в с.Широке та Веселе.
Версія для друку Написати листа
Університет III віку в с.Широке та Веселе.

11 та 13 червня 2019р. відбувся черговий виїзд «Університету третього віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Криворізького району до мешканців сіл Широке та Веселе. І як завжди, Університет III віку, до сезону знайомить своїх слухачів з корисними властивостями фруктів, овочів та різнотрав'я. Саме доспіла шовковиця...
Нерідко бачимо, як осипаються додолу гарні стиглі плоди і люди топчуть їх, проходячи повз дерево, часто й не здогадуючись, що нехтують чудодійними ліками.
Шовковиця — це ефективний і вітамінний, і кровотворний засіб. У шовковиці менше кислот, але більше, ніж в інших ягодах, цукрів, що легко засвоюються. Недаремно її вважають найсолодшою ягодою наших широт.
Настої стиглих ягід застосовують як потогінний засіб у разі застудних захворювань.

Офіційна медицина має досвід лікування великою кількістю свіжих плодів хворих на міокардіострофією та порок серця. Після курсу лікування у хворих зменшувався біль.
Сік із ягід зарекомендував себе і як один із найкращих засобів від кашлю. До речі, наші предки робили борошно і з самої сухої ягоди шовковиці, вважаючи його чудовим харчовим продуктом.
Деякі лікарі, спираючись на народний досвід, рекомендують хворим на цукровий діабет посипати страви (сир, каші тощо) порошком із висушеного листя шовковиці. Листя шовковиці має заспокійливу, протизапальну дію, є жарознижувальним засобом. Особливо показані відвари й настої від головного болю, запаморочень, невралгії, набряків, паралічу рухових нервів.

Тож, коли бачите, що діти вже «повистрибували» на гілки шовковиці, ходять із пофарбованими ягодами обличчями, руками і навіть сорочками, не лайте їх. Краще дайте їм відерце чи мисочку — нехай назбирають ягід, щоб усією сім’єю поласувати ними досхочу.
Швидко минула година зустрічі, але слухачі не поспішали покинути затишне приміщення бібліотеки. Такі зустрічі дають їм можливість отримувати нові знання,корисні поради, ділитися набутим досвідом знаходити нових друзів, згуртовуватись в групи за інтересами, не почуватися самотніми. Їм приємно відчувати, що вони комусь потрібні, що про них хтось турбується. І це є головним напрямком діяльності «Університету III віку».Директор
територіального центру Л.О.Брайченко
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор