Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Сьогодні освітяни Криворіжжя обговорили важливі буденні та організаційні питання.В нараді прийняли участь виконуюча обов'язки голови райдержадміністрації Сінєльнік Світлана Леонідівна, заступник голови райдержадміністрації Валецький Сергій Степанович та начальник служби у правах дітей райдержадміністрації Паливода Юрій Вікторович.
Начальник управління освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Харчук Ніна Юріївна зачитала питання порядку денного, серед яких рейтинг закладів освіти району в Дніпропетровській області щодо складання ЗНО учнями випускниками, організацію і початок навчально-виховного року, проведення інституційного аудиту ЗСО, харчування дітей у закладах освіти, атестація педпрацівників.
Найвищий рейтинг серед шкіл району має Червоношахтарська ЗОШ (с. Вільне), яка у рейтингу шкіл Дніпропетровської області посіла 88 місце, далі йдуть Червонозабійницька ЗОШ (с. Червоне) та Недайводський НВК (с. Недайвода).
Також увагу керівників закладів освіти звернули на неухильне дотримання санітарних норм в школах та навчально-виховних комплексах, суворий особистий контроль щодо якості постачальних продуктів та вже готових страв, що подаються учням.
Щодо нововведень – розглянули Проект порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України. Це, на відміну від атестації закладів, буде здійснюватися в декількох напрямках - аудит освітнього середовища закладу освіти, системи оцінювання здобувачів освіти закладу освіти і педагогічної діяльність педагогічних працівників закладу освіти, а також управлінські процеси закладу освіти.
Виконуюча обов'язки голови райдержадміністрації Світлана Леонідівна Сінєльнік в першу чергу подякувала всім керівникам закладів освіти за підготовку до нового навчального року, далі проаналізувала бюджет освітньої галузі 2019 року та поінформувала присутніх щодо формування бюджету на 2020 рік в частині виділення коштів на заклади освіти. Також вона акцентувала увагу педагогічних працівників на перспективах збільшення заробітних плат і заохочень педагогів, престижності праці викладачів, адже при формуванні бюджету показники матеріального забезпечення праці освітян будуть враховані. Зупинилася і на питанні створення опорних комунальних закладів та освоєння ними освітніх субвенцій на поновлення і поповнення матеріально-технічної бази закладів. Вона також дала відповіді на запитання керівників шкіл району.
Заступник голови райдержадміністрації Валецький Сергій Степанович наголосив на економії бюджетних коштів по використанню енергоносіїв та проговорив питання підготовки закладів освіти до нового опалювального сезону. Окремо розглянули питання ремонту шкільних автобусів.

З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення та надано окремі доручення.