Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Приклад для наслідування…

Сирітська доля – це важкий хрест, як для самої дитини так і для тих людей, які взяли її до себе на виховання. Особливо стосується тих дітей, які мають вади здоров’я, пережили катастрофи, за життя яких боролися лікарі з однією лише думкою та молитвою до Бога - "Як би вижила!..."
Ці діти та небайдужі люди поряд з нами, інколи не помітні для нас, зі своїми думками, мріями та сподіваннями. І хотілося б закликати людей звертати увагу на сім’ї, де проживають такі діти та їх піклувальники. Бо коли глибше дізнаєшся їхню соціальну історію, то глибше розумієш себе, оцінюєш своє життя та ті буденні реалії, які в нас є. Розумієш, що ти живий, здоровий і все в тебе гаразд – ти можеш зробити більше не тільки собі, а й іншим.
Такі приклади сирітського буденного життя є і в нашому районі – це сім’я опікуна Толстопятої Зої Андріївни, мешканки с. Лозуватка, яка виховує підопічного – свого онука Бєлого Єгора.
Не легка доля в цієї дитини. Аварія. Втрата близьких людей. Боротьба за життя. Молитва. Вижив, здолав перешкоди. Є наслідки – інвалідність. У весь цей не легкий час поряд була вона – бабуся Зоя Андріївна, яка не зважаючи на всі ризики не скорилася чорній смузі свого буденного життя, не відмовилась – взяла дитину під опіку.
Зараз Єгор щасливий, в оточенні небайдужих людей – рідні та близькі, медики, педагоги, поліцейські, представники влади, соціальних служб району. Кожен ранок Єгор прокидається з відчуттям надії на краще, з відчуттям, що він комусь потрібен – що він не самотній в цьому світі.
Дана життєва історія є прикладом для наслідування…
Але таких історій багато…
Кожен їх учасник пережив свої втрати та має свої сподівання на краще майбутнє, в якому він буде оточений сімейним теплом та увагою оточуючих, в якому він не відчуватиме себе самотнім…
Тож для підтримки всіх цих дітей державою проводяться соціальні акції, та надається соціальна допомога, спрямовані на те, щоб допомогти, забезпечити належне піклування та турботу.
На передодні відзначення Дня усиновлення, в Криворізькому районі проводяться заходи щодо привітань сімей усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних сімей та популяризації сімейних форм виховання.
Одним із заходів було відвідання та привітання виконуючою обов’язки голови Криворізької райдержадміністрації Світланою Леонідівною Сінєльнік та начальником служби у справах дітей Криворізької райдержадміністрації Юрієм Вікторовичем Паливодою, родини Толстопятої Зої Андріївни.
Чуйна Зоя Андріївна та доброзичливий Єгор також долучилися до вітань всіх родин, які виховують дітей та передали через відео-звернення слова вдячності тим громадянам, які підтримують та не є байдужими до сирітської долі.

Колектив служби у справах дітей
Криворізької райдержадміністрації