Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


На передодні великого християнського свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, університет ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Криворізького району завітав до своїх слухачів у села Надеждівка та Златоустівка щоб розповісти про велике свято, традиції його святкування. Зустрічі відбулись 2 і 4 квітня 2019року.
7 квітня відзначають один з найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням християнське свято після Великодня і Різдва Христового.
В основі свята — «блага вість» архангела Гавриїла Діві Марії (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.
Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва.
Український побожний народ завжди святкував Благовіщення особливо. З великої шани до цього свята за церковним звичаєм у цей день не дозволяється працювати. За народним прислів’ям «у цей день навіть ластівка не в’є собі гнізда». На Благовіщення треба приходити до храму, щоб у молитвах дякувати Богу за Його незбагненне милосердя до нас грішних.
Благовіщення в Україні вважалося другим Богородичним святом після Успіня. У 1037 році Князь Ярослав Мудрий на Золотих воротах у Києві спорудив храм у честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, щоб завжди була радість місту Благовіщеням Господнім, молитвою Святої Богородиці й архангела Гавриїла. У храмі Благовіщення князь Ярослав Мудрий віддав під опіку Божої Матері весь український народ.
Учасники університету ділилися своїми знаннями про свято. Зустрічі пройшли у душевній атмосфері за чашкою чаю.





Директор територіального
центру Л.О. Брайченко