www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 20 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Університет III віку в селі Надеждівка та Златоустівка
Версія для друку Написати листа

На передодні великого християнського свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, університет ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Криворізького району завітав до своїх слухачів у села Надеждівка та Златоустівка щоб розповісти про велике свято, традиції його святкування. Зустрічі відбулись 2 і 4 квітня 2019року.
7 квітня відзначають один з найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням християнське свято після Великодня і Різдва Христового.
В основі свята — «блага вість» архангела Гавриїла Діві Марії (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.
Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва.
Український побожний народ завжди святкував Благовіщення особливо. З великої шани до цього свята за церковним звичаєм у цей день не дозволяється працювати. За народним прислів’ям «у цей день навіть ластівка не в’є собі гнізда». На Благовіщення треба приходити до храму, щоб у молитвах дякувати Богу за Його незбагненне милосердя до нас грішних.
Благовіщення в Україні вважалося другим Богородичним святом після Успіня. У 1037 році Князь Ярослав Мудрий на Золотих воротах у Києві спорудив храм у честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, щоб завжди була радість місту Благовіщеням Господнім, молитвою Святої Богородиці й архангела Гавриїла. У храмі Благовіщення князь Ярослав Мудрий віддав під опіку Божої Матері весь український народ.
Учасники університету ділилися своїми знаннями про свято. Зустрічі пройшли у душевній атмосфері за чашкою чаю.

Директор територіального
центру Л.О. Брайченко
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор