www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 27 червня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Розширено перелік осіб, які мають право на призначення адвоката за рахунок держави
Версія для друку Написати листа
Розширено перелік осіб, які мають право на призначення

адвоката за рахунок держави


21 грудня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Вищу раду правосуддя», внісши зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на призначення адвоката, гарантованого державою. Тож найближчим часом перелік осіб розшириться за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам.

Насамперед – це внутрішньо переміщені особи та особи, які претендують на отримання такого статусу, а також особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни (учасника бойових дій). Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Також суттєво підвищується поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:


    § по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;

    § по-друге, особа матиме право на призначення адвоката за рахунок держави у цивільних та адміністративних справах та як потерпіла у кримінальній справі, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;

    § по-третє, особа з інвалідністю матиме право на призначення адвоката за рахунок держави, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).


Закон України «Про вищу раду правосуддя» набере чинності з дня його опублікування. Станом на 21.12.2016 до Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось понад 4500 осіб, 462 особам було призначено адвоката за рахунок держави. Тож очікується, що за безоплатною вторинною правовою допомогою зможе звернутись ще більше криворіжців.

Нагадуємо адреси, за якими можна звертатись за безоплатною правовою допомогою до Першого криворізького місцевого центру:

ПОНЕДІЛОК – П'ЯТНИЦЯ, з 8.00 до 17.00:

Перший криворізький місцевий центр - вул. Качалова, 2 (пл. Артема), тел. 405-54-04; (098)040-83-70;

Криворізьке бюро правової допомоги - вул. Станіслава Конткевича,37 (колишня вулиця Томського, зупинка «Універмаг» у Покровському районі), тел. 95-78-85.

Другий криворізький місцевий центр – просп.Героїв-підпільників, 1а, тел.74-04-42.

За окремими графіками:

Центр надання адміністративних послуг - вул. Кобилянського, 152, 1-й поверх:
СЕРЕДА, П'ЯТНИЦЯ, з 8.00 до 12.00

Адмінбудівля виконкому Інгулецької районної у місті ради на житломасиві Інгулець,
(вул. Гірників, 19, каб. 4):

ЩОЧЕТВЕРГА з 10.00 до 15.00

Муніципальний центр послуг м. Кривого Рогу (пл.Молодіжна, 1а):

ВІВТОРОК, П'ЯТНИЦЯ, з 9.00 до 15.00


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор