www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 29 березня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Освіта району. Екскурсія дошкільнят Вільненського ДНЗ Криворізького району до гончарного цеху
Версія для друку Написати листа
Екскурсія дошкільнят Вільненського ДНЗ Криворізького району до гончарного цеху


З метою популяризації традиції мальованої кераміки серед дітей дошкільного віку педагоги та батьки Вільненського ДНЗ «Білочка» організували екскурсію до керамічної майстерні у Кривому Розі.
З дідів-прадідів займались гончарним промислом — виготовляли посуд, який побутував у сім’ях селян України. Глиняний посуд слугував для зберігання, приготування, споживання, транспортування продуктів харчування. Цвітнянська кераміка мала широку популярність. Діти побачили увесь складний технологічний процес виготовлення та розпис кераміки. Із цікавістю спостерігали за майстром, який на гончарному крузі шматок глини перетворював у глечик, дивувалися швидкості та точності, з якою майстрині наносять ритований малюнок на покриту білим ангобом поверхню виробу, спробували й самі розписувати глечик червоною глиною («червінкою»). Особливо вразила дітей величезна керамічна піч ‒ місце, де справу гончара завершує вогонь.
Тому, екскурсія до гончарного цеху є поки що єдиною можливістю доторкнутись та зберегти майже втрачену українську етніку.
За матеріалами відділу освіти Криворізької райдержадміністрації.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор