www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 5 липня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Розчистили 12 кілометрів притоку Орілі – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Ще вчора – замулена заводь, сьогодні – повноводна річка. Яскрава блакить уздовж мальовничих берегів. Саме такий вигляд нині має притока Орілі – Заплавка. Вперше за декілька десятиліть. Все – завдяки реалізації екопроекту Дніпропетровської облдержадміністрації. Майже за рік розчистили 12 км водойми і фактично відродили річку. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.

«Відродження екосистеми Дніпропетровщини – одне із завдань Президента України Петра Порошенка. Розчищаємо річки по всій області. Водойми, що заросли очеретом, раніше були замуленими десятиріччями. Після відновлення гідрологічного режиму річки знову стають повноводними. Відтепер чистою притокою Орілі – Заплавкою насолоджуються і понад 7 тис мешканців Магдалинівського та Царичанського районів», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Річка Заплавка заростала очеретом, замулювалася та фактично перетворювалася на болото. Місцеві кажуть, сморід стояв страшенний – через сірководень. Часом неможливо було навіть у хаті знаходитися. Вода в річці з’являлася тільки навесні – доходила лише до рівня 30-50 см. Та з часом швидко випаровувалася. Пересихали й колодязі у мешканців сіл Магдалинівського району.

За відновлення гідрологічного режиму Заплавки взялася Дніпропетровська облдержадміністрація.

«Звернулися до очільника області Валентина Резніченка, і він прислухався до нас. Для вирішення екологічної проблеми Приорілля виділили 12 млн грн, – розповів мешканець Чернеччини, місцевий активіст Микола Мурчич. – Щиро дякуємо за те, що повернули красу нашому краю».

Річку Заплавку розчистили від мулу та очерету. Тепер глибина водойми – до 2 метрів. З’явилася риба, повернулися до рідних країв дикі птахи. І качки, і лебеді, і навіть біла лелека, занесена до Червоної книги. Колодязі у дворах наповнилися питною водою.

«Нарешті перестало смердіти, – поділилася мешканка Чернеччини Світлана Урванцева. – Раніше ми їздили відпочивати в ліс, а цього року вже до себе на річку ходили купатися».

«Як прочистили нам річку, відразу риба з’явилася. І карасі, і лящі. І для жарки, і для юшки рибка – чудо!», – додала інша жителька Тамара Зубаль.

Щоб покращити проточність водойми, на Заплавці звели дві дамби.

«Дуже вдячні керівництву області за такий історичний момент – вперше за понад 40 років вода пішла природним руслом, – сказав голова сільради Чернеччини Василь Яценко. – Завдяки реалізації цього екопроекту наша природа ожила. Гніздяться птахи, риба нереститься».

Загалом ДніпроОДА привела до ладу 12 км Заплавки.

ДніпроОДА відродила притоку Орілі – Заплавку

«Як прочистили нам річку, відразу риба з’явилася», – Тамара Зубаль.

Річку розчистили від мулу та очерету

Загалом розчистили 12 км Заплавки

«Дуже вдячні керівництву області за такий історичний момент», – Василь Яценко

Після відновлення гідрологічного режиму річка знову повноводна

Нині Заплавка – немов яскрава блакить уздовж мальовничих берегів

Світлана Урванцева: «Раніше ми їздили відпочивати в ліс, а цього року вже до себе на річку ходили купатися»

Нині чистою притокою Орілі насолоджуються понад 7 тис мешканців Магдалинівського та Царичанського районів
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор