www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 6 червня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Уперше традиційне підняття прапору пройшло не в Києві, а у Дніпрі – Петро Порошенко
Версія для друку Написати листа
Уперше в історії урочистості до Дня Державного Прапора України стартували не в столиці, а в Дніпрі. Свято почали з рекордів. У дніпровському небі здійнявся синьо-жовтий стяг розміром 12 на 18 метрів та вагою у 23 кг. Його на найвищий в країні флагшток підняв особисто Глава держави Петро Порошенко.


Найвищий в Україні флагшток з Державним Прапором України та найбільший Державний Прапор України, що височить над українським містом. Такий рекорд зафіксували представники Книги рекордів України.

«Коли кілька тижнів тому я повідомив своєму офісу, свій команді, що цього року традиційне підняття прапору вперше пройде не в Києві, а Дніпрі, ніхто навіть не спитав – чому. Бо це є абсолютно очевидним. Тому що Дніпро. І цим все сказано, – наголосив Президент України Петро Порошенко. – Саме в місті Дніпро та в області весною 2014-го стався корінний злам у нашій боротьбі з російським планом із розчленування та знищення України. Саме мешканці цього краю, спадкоємці козацької слави, одними з перших стали на захист територіальної цілісності, суверенітету і незалежності нашої держави. Тут, так і не народившись, безславно загинула так звана Новоросія».

Найвищу в Україні стягницю встановили на Соборній площі у Дніпрі. Її висота – 72 метри. Прапор для такої конструкції – відповідний. Його розмір – 12 на 18 метрів, вага – 23 кг, розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«Цей стяг уособлює всю міць нашої країни, народу. Силу духу. Волю. Незалежність. Вирішили, що такий рекордсмен неодмінно має бути у Дніпрі. Бо це – місто-захисник, форпост для всієї країни», – зазначив Валентин Резніченко.

«Місце для такого об'єкта обрали не випадково. Поруч - перший в Україні Музей АТО, - зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. - Ми вже зробили його внутрішню і зовнішню експозиції, створили й Алею пам'яті героїв АТО в сквері біля обладміністрації. Третій елемент нашої патріотичної програми - саме цей прапор. З початку війни ми стали інакше ставитися до державних символів. Прагнемо, щоб їх знали та любили з дитинства».

Урочисті завершилися флешмобом. Його учасниками стали близько 1 тисячі людей. Протягом 3-х хвилин вони змінювали полотна – прапори різних періодів українського державотворення. Київська Русь, Галицько-Волинське князівство, Гетьманщина, Крим, Сучасна Україна.

«Ми бачимо, що синій та жовтий кольори притаманні прапорам різних часів. Вони символізують прагнення до становлення держави, єдності, честі та волі. Радію, що сьогоднішнє свято – у колі однодумців», – сказала учасниця флешмобу Віолета Рець.

Вже завтра, 24 серпня, Дніпропетровщина відзначатиме День незалежності України масштабним авіа-шоу «Вільне небо».


Уперше традиційне підняття прапору пройшло не в Києві, а у Дніпрі


Свято почали з рекордів


У дніпровському небі здійнявся синьо-жовтий стяг-рекордсмен


«Цей стяг уособлює всю міць нашої країни, народу. Силу духу. Волю. Незалежність», – голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко


Видовищно


Урочисті завершилися флешмобом


Долучився і Президент України Петро Порошенко


Протягом 3-х хвилин учасники флешмобу змінювали полотна – прапори різних періодів українського державотворення


Київська Русь, Галицько-Волинське князівство, Гетьманщина, Крим, Сучасна Україна


Юний патріот


«З початку війни ми стали інакше ставитися до державних символів. Прагнемо, щоб їх знали та любили з дитинства», – радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик


Єдина Україна


Фото на згадку


23 серпня – День Державного Прапора в Україні
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATT64GGE.jpg