Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Батьківство в радість

Батьківство – це радісна і чудова мить спілкування з дітьми та участі у їх розвитку і вихованні. Але батьківство не завжди, легка справа. Особливо, коли це стосується виховання дітей, які посиротіли та позбавлені батьківського піклування. Адже кожна така дитина має свою власну, в більшості випадків соціальну історію та свої індивідуальні особливості поведінки. Батькам, виховуючи дітей даної категорії, необхідно постійно підвищувати свій виховний потенціал задля знаходження необхідних шляхів порозуміння з дітьми та інноваційних методів впливу на їх поведінку.
На сьогоднішній день в нашому суспільстві сім’я є провідним чинником становлення дитини як майбутнього сім’янина, в ній закладається підґрунтя для власної моделі сімейних стосунків. Розвиток сімейних форм виховання – прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу – визнано пріоритетним напрямом державної політики у найповнішому забезпеченні інтересів дитини і соціальної підтримки сімей. Важливим елементом якісного функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу є навчання прийомних батьків, батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу. Навчання дає можливість батькам не лише виважено оцінити власний потенціал щодо виховання прийомної дитини, але й дізнатися про проблеми, які можуть виникнути в родині та разом шукати шляхи їх вирішення.
Саме з цією метою Криворізьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 22 жовтня 2019 року розпочато навчання з підвищення виховного потенціалу 10 прийомних батьків Криворізького району. Головною тематикою навчання прийомних батьків є підготовка прийомних дітей до самостійного життя. Під час навчання учасники обмінялися думками, щодо підготовки молоді до самостійного життя, розглянули проблемні ситуації з якими стикається молодь, шляхи виходу з них та дізналися корисну інформацію щодо ресурсів, які існують для молоді на сучасному етапі розвитку молодіжної та соціальної політики в Україні.

Директор Криворізького районного центру
соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Ольга Серьожкіна