www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Робота Центру допомоги учасникам антитерористичної операції та членів їх сімей
Версія для друку Написати листа
На виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 року № 150 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» та розпорядження Кабінету Міністрів від 31 березня 2015 року № 359-р «Про затвердження плану заходів щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції» в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації створено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, який знаходиться за адресою м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, 148-а, каб. № 301, телефон для довідок – 096-5052241.

До Центру допомоги учасникам антитерористичної операції та членів їх сімей можна звернутися з таких питань:
- надання пільг на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ, послуги зв’язку та внесення даних про пільговика до ЄДАРП,
- встановлення статусу інваліда війни та члена сім’ї загиблого/померлого,
- постановки на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації,
- заповнення картки соціально-побутових потреб демобілізованого учасника антитерористичної операції;
- навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації учасникам антитерористичної операції.

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням, послугами
з психологічної реабілітації, технічними та іншими засобами реабілітації учасників бойових дій, які безпосередньо приймали участь у антитерористичній операції

Управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації за зареєстрованим місцем проживання та перебування на обліку забезпечує безплатними путівками до санаторно-курортних закладів учасників антитерористичної операції за рахунок коштів державного бюджету.
Управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації направляє осіб з числа учасників антитерористичної операції для отримання послуг з санаторно – курортного лікування відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200.
Згідно внесених змін до вище зазначеного Порядку (постанова Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 110) особи з числа учасників антитерористичної операції мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу рекомендованого профілю лікування.
Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту інвалідів та за погодженням з Мінфіном.
Для надання послуг з лікування санаторно-курортними закладами органи соціального захисту населення, санаторно-курортні заклади та особи укладають договір у трьох примірниках (один - для органу соціального захисту населення, другий - для санаторно-курортного закладу, третій - для особи).
Для взяття на облік особа з числа постраждалих учасників антитерористичної операції до управління подає наступні документи:
- заяву (встановлено зразку);
- медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
- копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
- документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Кабінетом Міністрів України затверджена Постанова від 27.12.2017 № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності». Управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації організовує направлення учасників АТО району до реабілітаційних установ.
Для надання послуг з психологічної реабілітації органи соціального захисту населення, санаторно-курортні заклади та особи укладають договір у трьох примірниках (один - для органу соціального захисту населення, другий - для санаторно-курортного закладу, третій - для особи).
Для постановки на облік необхідно подати заяву та копію посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни) до управління соціального захисту за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання, для діючих військовослужбовців та осіб, які перебувають на службі, - за місцем перебування (розташування військової частини, у тому числі за зверненням командира (начальника).

Забезпечення учасників антитерористичної операції, які отримали ушкодження та потребують протезування (ортезування) і забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за рахунок державного бюджету проводиться відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів» (із змінами, внесеними згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 238).
Учасникам АТО необхідно звернутися до управління із заявою про взяття на облік та надати такі документи:
    - паспорт громадянина України;
    - копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у якому зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    - довідка про реєстрацію місця проживання;
    - довідка, що підтверджує перебування безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції.
    - рішення ВЛК чи висновок ЛКК (для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність);
    - висновок МСЕК про встановлення інвалідності;
    - індивідуальна програма реабілітації для особи з інвалідністю внаслідок війни.
Телефон для довідок: 068-9398631.
Отримання послуг із соціальної та професійної адаптації
учасниками антитерористичної операції

Згідно Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (зі змінами) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року №179 та постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432, для отримання послуг із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання в автошколі та інших навчальних закладах необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації з пакетом документів:
    - Письмова заява;
    - Копія паспорта 1,2,11 сторінки;
    - Копія ідентифікаційного коду;
    - Копія посвідчення УБД;
    - Копія довідки про безпосередню участь в АТО.
Телефон для довідок: 096-5052241.
Пільги на комунальні послуги учасникам бойових дій, які безпосередньо приймали участь у антитерористичній операції

Згідно п.19 Статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники бойових дій є військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.
Згідно пунктів 4-7 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій (статті 5,6) надаються такі пільги:
4) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чиним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
5) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю);
6) 75-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
Постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 року "Про встановлення державних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування встановлено соціальні норми у сфері житлово-комунального обслуговування:
- оплати користування житлом/утримання житла - 21 кв. метр загальної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
- у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 4,5 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
- у разі використання електричної енергії для індивідуального опалення - 30 кВт·г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;
- для користування послугами з централізованого постачання холодної води - 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води;
- для користування послугами з централізованого водовідведення - 4 куб. метри на одну особу на місяць;
- для користування послугами з газопостачання:
за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;
за наявності газової плити та газового водонагрівача - 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць;
для користування послугами з електропостачання в житлових приміщеннях (будинках):
у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому - шостому цього підпункту, - 70 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт·г на місяць;
не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 200 кВт·г на місяць.

Постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 29 січня 2003 року "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" та з метою удосконалення обліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою створено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги та затверджено Положення.
Згідно пункту 2 даного положення до Реєстру включається така інформація: загальні відомості про пільговика (прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік народження, ідентифікаційний номер адреса зареєстрованого місця проживання (або за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями адреса фактичного місця проживання), склад сім’ї, характеристика житла), реквізити паспорта та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право, інформація про те, якими пільгами він реально користується.
Для внесення даних про пільговика до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, пільговик повинен надати до управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації (м. Кривий Ріг, вул. Кобилянського, 148а тел. 068-444-75-76) наступний пакет документів :
1. Копія посвідчення Учасник бойових дій;
2. Копія паспорту 1-2 стор. та прописки;
3. Копія ідентифікаційного коду;
5. Копія поверхового плану будинку та експлікації;
6. Копія свідоцтва про одруження ;
7. Копія: паспорту 1-2стор. та прописки та ідентифікаційного коду
дружини;
8. Копія свідоцтв про народження та ідентифікаційного коду всіх дітей до 18 років;
9. Копія: паспорту 1-2стор. та прописки, ідентифікаційний код батьків непрацездатного віку (якщо зареєстровані за однією адресою );
4. Оригінал довідки сільської (селищної) ради з місця реєстрації та про склад сім’ї.
Телефон для довідок: 068-4447576.
Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб,
які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» зі змінами створена районна комісія щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації склад якої затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації від 23 лютого 2018 року № Р-101/0/56-18 «Про створення районної комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації». Згідно даної постанови урядом затверджено: Субвенція спрямовується на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному та вторинному ринках або на інвестування в об’єкти житлового будівництва відповідно до Закону України “Про інвестиційну діяльність” та «Про кооперацію» шляхом призначення і виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення сім’ям загиблих осіб, визначених абз. 5-8 п.1 ст.10, а також для осіб з інвалідністю I-II групи, визнаних п. 11-14 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов.
Право на отримання грошової компенсації відповідно до цього Порядку мають особи з інвалідністю I-II групи, визначені п. 11-14 ч. 2 ст. 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, які перебувають на квартирному обліку.
Заяву про призначення грошової компенсації особа з інвалідністю або законний представник чи уповноважена особа особисто подають до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку.
До заяви додаються копії:
1) документа, що посвідчує особу заявника, а у разі подання документів законним представником чи уповноваженою особою - документи, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документ, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформлений відповідно до законодавства;
2) посвідчення встановленого зразка згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни” (ЗП України, 1994 р., № 9, ст. 218), що підтверджує статус особи як члена сім’ї загиблого або особи з інвалідністю;
3) довідки встановленого зразка згідно з додатком 1 до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413, про безпосередню участь особи в антитерористічній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежність, суверенітету та територіальної цілісності України;
4) рішення про взяття особи з інвалідністю на квартирний облік.
Грошова компенсація членам сім’ї загиблого або особам з інвалідністю виплачується у повному обсязі в порядку черговості постановки на квартирний облік та з урахуванням категорії отримувача грошової компенсації для членів сімей загиблого, передбачених п. 2 цього Порядку, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абз.5-8 п. 1 ст. 10 (далі – загиблий), а також для осіб з інвалідністю I-II групи, визначених п. 11-14 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов.
У разі прийняття рішення про призначення заявнику грошової компенсації комісія одночасно визначає розмір такої компенсації, виходячи з таких нормативів:
2) за нормою 13,65 кв. метра жилої площі на особу з інваліднісю та кожного члена його сім’ї, зазначеного у абз. 5 п. 21 цього Порядку;
3) за нормою 35,22 кв. метра жилої площі на сім’ю загиблого за однією категорією або на сім’ю особи з інваліднісю;
4) додатково 10 кв. метрів жилої площі на кожного члена сім’ї заявника, який є особою з інвалідністю або дитиною з інвалідністю (у тому числі з урахуванням заявника);
5) з урахуванням опосередкованої вартості спорудження 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті, в якому заявник перебуває на квартирному обліку на день звернення за грошовою компенсацією і яка визначається Мінрегіоном відповідно до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженого наказом Держбуду України від 27 вересня 2005 р. № 174.
    Телефон для довідок: 097-2081412.



Начальник управління В.В.ГУНЬКО
Мажара 0972081412
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор