www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 27 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
БЕЗПЕКА ПРАЦІВНИКА ПІД ЧАС ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ РОБОТОДАВЦЯ
Версія для друку Написати листа
БЕЗПЕКА ПРАЦІВНИКА ПІД ЧАС ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ РОБОТОДАВЦЯ
Весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва.
Зокрема, у березні–квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових тракторних і, майже, така ж частка транспортних робіт.

У цей час пожвавлюються також інші роботи в агропромисловому виробництві. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машино-тракторних агрегатів. Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.
Умови праці у сільськогосподарському виробництві мають свої особливості. В основному польові роботи виконуються на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це понижується контроль за безпекою працюючих зі сторони адміністрації господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.
Управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації наполегливо рекомендує роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році.
Організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві; дотримуватись нормативних актів з охорони праці:
– відповідальними особами за організацію охорони праці під час проведення весняно-польових робіт призначити в цілому по господарству – головного агронома, головного інженера;
– по відділках, бригаді – керуючого відділком, бригадира тракторних і польових бригад;
– організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;
– провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;
– забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;
– відвести місце для відпочинку, споживання їжі та паління;
– не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;
– не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які знаходяться в нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;
– провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;
      – для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;
– заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;
– не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;
– під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;
– причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.
При підготовці поля до посіву:
– вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;
– проробити контрольні борозни;
– відбити поворотні смуги;
– відзначити місця для відпочинку.
Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.
Сівалки і посадкові машини повинні мати:
– перила за спиною сівальника – на висоті 1 метра, якщо причіплені борони котки, шлейфи і т.д. – захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач;
– пристосування для очищення робочих органів;
– двосторонню сигналізацію.
– завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки.
При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.
На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється. Сівальник під час виконання робіт повинен бути одягнений в спецодяг, спецвзуття, використовувати ЗІЗ (захисні окуляри і респіратор).
Забороняється сівальнику під час руху агрегату переходити з сівалки на сівалку, сидіти на насіннєвих ящиках, працювати при знятих огорожах, очищати руками робочі органи.
Разом з тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.
В разі допущення нещасного випадку групового та зі смертельним наслідком відповідно до пунктів 10 та 37 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. Роботодавець зобов’язаний протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок згідно з додатком 2 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві до Криворізького відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (тел. 94-81-82, 94-81-85), Головне управління Держпраці по Дніпропетровській області (тел. 0-56-778-74-24 (з 8-00 до 17-00); (0-27-76-74-22 цілодобово), відділ нагляду за охороною праці в агропромисловому комплексі, управління нагляду за об’єктами підвищеної небезпеки в промисловості Головного управління Держпраці по Дніпропетровській області 056-778-18-29, управління соціального захисту населення Криворізької райдержадміністрації (0965052241, 0687758739).Начальник управління В.В. Гунько
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор