Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


Свято вишиванки

21,23, та 28 травня 2019 року Університет ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Криворізького району завітав до своїх слухачів у села Красівське, Радіонівка, Данилівка щоб розповісти про Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Ворошок.

Дата проведення - щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив»язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, в університет, школи чи садочка. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому святу, а також прихильники України.
Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.
Учасники університету радо спілкувались та ділилися своїми знаннями про свято. Адже Всеукраїнський день вишиванки – чудовий привід вийти на вулицю в етнічному одязі та відчути народну єдність, долучившись до безсмертних традицій наших предків.
Директор
територіального центру Л.О.Брайченко