Криворізський район
www.kriv-rn.dp.gov.ua


День батька

День батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу. Цього дня в усьому світі вшановують різноманітні традиції, пов’язані з сім’єю та сімейними цінностями. День батька покликаний нагадати жителям планети про відповідальність, яку несе родина за виховання дитини.
День батька святкують у 80 країнах. Як не дивно, офіційного Дня батька в Україні досі не було. Хоча така ініціатива була – її озвучували ще у 2013 році. Та тоді її не підтримали. В Україні це свято неофіційно відзначали або у третю неділю червня, або у третю неділю вересня.
Традиція святкувати День батька у третю неділю червня походить із США: там цей день набув статус свята ще у 1966 році, а президент Річард Ніксон зробив його національним.
На сьогоднішній день в Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019, "З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей", було підписано 18 травня 2019 року.
Наші батьки – найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама – найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.
Свято батьків, безперечно, з’явилося як вираз вдячності і любові. За традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти Троянди, які носять біля серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, які направляють на підтримку незабезпечених батьків-одинаків.
У цей день вітають чоловіків-батьків. А для нас – нагода нагадати чоловікам про те, як наявність дітей впливає на їх здоров’я й організм. Якщо вони чимало часу проводять у догляді за своїми дітьми, то демонструють зміни в мозковій активності. Завдяки цьому чоловіки стають особливо зацікавленими у збереженні безпеки дитини. На думку вчених, татусі зрештою відчувають ті ж емоції по відношенню до дитини, що й мами. Загалом і у жінок, і в чоловіків активність усіх частин мозку, задіяних у виконанні батьківської ролі, залежить від вивільнення окситоцину. Це гормон, який відповідає за любов та емоційну прив’язаність. В сім’ях, де батько багато часу проводить з дітьми, рівень окситоцину приблизно на одному рівні в обох батьків, що є однією з основ щасливої, міцної родини. Тож шановні чоловіки не бійтеся бути батьками!
В 2019 році День батька (День тата) припадає на 16 червня.
Цього дня, як і в кожен інший, ми приєднуємося до привітань і поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми більше могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди!

З Днем батька Вас, дорогі наші тата!


Колектив служби у справах дітей
Криворізької райдержадміністрації