www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 30 квітня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
З повною віддачею сил на благо громадян району
Версія для друку Написати листа

9 грудня минув рік, відколи депутати Криворізької районної ради VII скликання більшістю своїх голосів довірили очолити районну раду Віталію Володимировичу Яценку.
Перебуваючи на посаді, Віталій Володимирович, за підтримки районного депутатського корпусу, сільських та селищних голів є успішним та ефективним головою районної ради.
В умілого й вимогливого керівника завжди вистачає сил і мудрості у вирішенні питань, з якими до Віталія Володимировича звертаються люди. Головне для нього, аби мешканці району не мали проблем із забезпеченням найнеобхіднішим: водою, опаленням, вуличним освітленням, щоб у закладах і установах району було тепло і затишно. Важливо, щоб люди відчували постійну турботу, а особливо ветерани війни, малозабезпечені категорії населення, інваліди, воїни АТО та їх родини.
Тож пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з керівником районної ради про його бачення перспектив соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку районної територіальної громади.
– Віталію Володимировичу, минув рік роботи на посаді голови районної ради. Що досягнуто за цей період? Адже Вам довелося стати на чолі «потужної армії» місцевого самоврядування в дуже складний для всіх нас період – і фінансово, і морально.
– Перш за все, хочу подякувати виборцям нашого району та районним депутатам, які довірили мені очолити Криворізьку районну раду 7 скликання. Ця місія для мене є почесною, але і двічі відповідальнішою, оскільки зараз наша держава переживає нелегкі часи, і необхідно максимально консолідувати зусилля на підтримку громад району, забезпечити стабільне функціонування соціальної сфери, установ, організацій, підприємств району.
Наша держава перебуває у стадії важливих законодавчих змін, які є кроком до адміністративно-територіальної реформи, децентралізації влади та реформ місцевого самоврядування. Слід зазначити, що сьогодні Криворізький район залишається єдиною громадою. Це коштувало неабияких зусиль з боку депутатів та небайдужих патріотів свого району.
На сьогодні важливо особливу увагу приділяти воїнам АТО, які, не шкодуючи свого життя, захищають цілісність та незалежність України.
Зауважу, що у процесі своєї роботи завжди намагаюся радитися зі своїми колегами, сільськими та селищними головами, беру до уваги їх пропозиції, і рішення, які приймаються, відповідають чинному законодавству України. Для мене, як для голови районної ради та депутата, важливо виправдати довіру своїх виборців.
Пріоритетом в роботі районної ради є прийняття рішень на виконання заходів щодо економії та ефективного використання коштів з державного та місцевого бюджетів. Протягом 2016 року районною радою проведено 9 пленарних засідань, на яких прийнято 186 рішень, що стосуються покращення соціально-економічної ситуації та забезпечення життєдіяльності закладів та установ району.
Так, сьогодні держава переживає нелегкі часи. Тому зараз скаржиться на складний період лише той, хто не хоче по-справжньому працювати. Якщо аналізувати минулі роки, вони теж були не з легких. Я вважаю, що головним має бути взаємне розуміння стратегії розвитку територіальних громад, за яку ми перед мешканцями району несемо відповідальність.
Моє сьогоднішнє завдання – це чітка робота депутатських комісій, забезпечення ефективної діяльності кожного депутата, злагоджена робота апарату районної ради для того, щоб були прийняті зважені й правильні рішення в період сесій, рішення, спрямовані, перш за все, на благо мешканців Криворізького району. Прикро, що є певні недоліки в роботі комісій районної ради, часом із-за відсутності депутатів – членів комісій неможливо вчасно прийняти рішення, що впливає на подальшу роботу пленарного засідання сесії.
Протягом року було прийнято ряд важливих районних програм, основну увагу концентрували на тих, що пов’язані з підтримкою поранених та хворих учасників антитерористичної операції, які перебувають на стаціонарному лікуванні в Криворізькій центральній лікарні. Обсяг фінансування цієї програми – 99 тис. гривень, а також надання матеріальної допомоги учасникам АТО, які були поранені, отримали травми або захворіли під час виконання військового обов’язку в ході бойових дій на Сході країни. На реалізацію даної програми виділено 240 тис. грн. Не забуваємо й про харчування дітей учасників АТО, батьки яких перебувають, перебували чи загинули в зоні бойових дій та дітей з сімей, які виїхали з АР Крим, Донецької та Луганської областей і проживають у Криворізькому районі. На виконання цієї програми виділено близько 177 тис. гривень.
– Районна рада велику увагу приділяє залученню коштів через різні обласні, державні і міжнародні проекти. Чи є співпраця з депутатським корпусом області, народними обранцями?
– Співпраця з народними та обласними депутатами – це один з ключових моментів моєї роботи. Оскільки є люди, які вболівають за наш район не менше, ніж ми самі. Я щиро дякую за плідну співпрацю, підтримку та розуміння народному депутату Д.Ю. Шпенову, депутатам обласної ради – А.Д. Геккієву, Г.П. Темнику, В.В. Сиченку, В.О. Скворцову. Депутатську субвенцію вони спрямовують саме у Криворізький район. Близько 135 тисяч гривень субвенції виділено на підтримку медичної сфери району, більше 100 тисяч гривень – на дошкільні та навчальні заклади. Матеріальна допомога надана 258 мешканцям, на суму 791 тис. грн. Підтримують і захищають інтереси громад Криворізького району керівники облдержадміністрації та обласної ради. Якщо говорити про конкретні результати, то вони, можливо, для декого й не такі помітні, але для прикладу наведу декілька фактів. Це виділення 13,7 млн. грн. на реконструкцію водоводу Кривий Ріг – Веселе, 2,1 млн. грн. – на ремонт дороги по вулиці Широкій Лозуватської сільської ради. Та найбільшим об’єктом фінансування є реконструкція дитячого садочка в Глеюватській сільській раді. В 2016 році виділено 3 млн. грн., і 17 млн. грн. надійдуть в 2017 році.
Задля розвитку територіальних громад району залучаємо й міжнародні інвестиції. Кілька років поспіль досить ефективно Криворізький район співпрацює з міжнародними проектами. Зокрема, в рамках Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у ІІІ фазі запропоновані шкільні проекти енергозбереження у навчальних закладах Вільненської, Красівської та Недайводської сільських рад та проект з реконструкції вуличного освітлення мережі з застосуванням енерго­зберігаючих технологій в с. Кам'яне Поле Шевченківської сільради.
Є порозуміння з керівництвом найпотужніших Криворізьких металургійних комбінатів: групою МЕТІНВЕСТ та компанією ПАО „Арселор Мітал Кривий Ріг” щодо тісної співпраці по деяких соціальних напрямках. Зокрема, для Широківської та Червоненської сільських рад було придбано шлак для підсипки доріг за пільговою ціною.
– Віталію Володимировичу, які саме пріоритети Ви ставите у своїй роботі? Які проблеми вирішуєте?
– Ставлю перед собою декілька пріоритетів. Перший – це розвиток економіки району. Другий – благоустрій району. А третій пріоритет, на мою думку, найважливіший – це підвищення якості життя мешканців Криворізького району.
Одним із головних є питання енерго­ефективності та енергонезалежності дошкільних, навчальних закладів, об’єктів соціальної сфери, оскільки останнім часом субвенція з державного бюджету на покриття видатків за комунальні послуги в рази зменшилася. Держава наголошує на ефективному користуванні природними ресурсами, економії газу та енергоносіїв. Тож прийшов час, коли нам самим слід дбати про добробут установ, у яких працюємо: утеплювати приміщення, замінювати вікна на енергозберігаючі, встановлювати економні прилади обігріву, модернізувати освітлення, застосовувати нові, більш економічні технології в опаленні за прикладом провідних європейських держав.
Важливими для мене є і питання реконструкції та капітального ремонту водопровідних мереж населених пунктів району, проблема незадовільного стану доріг, вуличного освітлення в населених пунктах. Це на сьогодні найболючіші питання, вирішення яких потребує значних капіталовкладень. Та ми не опускаємо рук, шукаємо шляхи їх вирішення.
Не можу не назвати ще декілька питань, які окреслив для себе як головні: будівництво водоводу від насосної станції Тернівська м. Кривий Ріг до ст. Саксагань, який забезпечуватиме водою мешканців Шевченківської сільської ради, реконструкція підвідних мереж водогону Кривий Ріг-Красівське.
– Розгляд звернень громадян є важливим джерелом вивчення громадської думки та безпосереднього контакту з населенням. З якими питаннями найбільше звертаються до Вас люди?
– У районній раді налагоджена системна робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права громадян на письмові та усні звернення. Робота із зверненнями ведеться за двома формами: особистий прийом громадян головою районної ради та робота з письмовими зверненнями. Так, відповідно до Закону України “Про звернення громадян” головою районної ради, заступником голови райради, керуючою справами виконавчого апарату проводиться прийом громадян. Крім цього, прийом за необхідності здійснюється щоденно працівниками виконавчого апарату районної ради, за винятком вихідних днів. Жодне звернення не залишилося без уваги.
Протягом 2016 року зареєстровано 99 звернень, з них – 71 письмове та 28 усних. Здебільшого звернення громадян стосувалися питань надання матеріальної допомоги у зв’язку зі складними сімейними обставинами та хворобою близьких. Частина звернень стосувалась питань стосовно транспортного забезпечення сіл району, отримання соціальних пільг, виділення земельних ділянок учасникам АТО.
– Віталію Володимировичу, я знаю, що на контролі районної ради перебуває ряд соціально важливих програм, як-то комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту; соціального захисту ветеранів; розвитку культури і мистецтва в Криворізькому районі. Які заходи Ви вживаєте для реалізації даних програм?
– Основою програми соціального захисту ветеранів є забезпечення належної уваги органів місцевого самоврядування до потреб ветеранів війни, поліпшення їх соціального захисту та медичного обслуговування, впорядкування пам’ятників і місць поховання загиблих воїнів, патріотичного виховання молоді.
На березневе засідання сесії районної ради планую винести питання про реконструкцію споруди, в якій розташована районна музична школа та споруди, де знаходиться Центральна районна бібліотека.
А щодо підтримки спорту в районі, то я взяв на себе зобов’язання підтримувати спортивну молодь, сприяти покращенню матеріальної бази спортивних команд, бо вважаю, що популяризацію спорту і здорового способу життя на Криворіжжі необхідно посилювати. Адже коли говорять про спорт, то мова, насправді, йде не про видовища, а про здоров’я наступних поколінь українців.
Хочу зазначити, що районна рада завжди відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень і ділових пропозицій.
Дякую всім, особливо депутатському корпусу, сільським та селищним головам, за підтримку, розуміння та конструктивні поради. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею на благо розвитку територіальних громад району. Бажаю, щоб робота кожного депутата зміцнювала впевненість людей у нашій відданості справі, відповідальності за стан справ у районі.Бесідувала Людмила ГОРБУНОВА.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор