www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 25 червня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
День Соборності України відзначили у Криворізькій райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа
20 січня 2017 року на нараді за участю голови Криворізької райдержадміністрації С.В. Нагайченка та голови Криворізької районної ради В.В. Яценка були присутні заступники голів, радник, керівник апарату, сільські та селищні голови, керівники бюджетних установ району, відділів та управлінь райдержадміністрації.

Відповідно до Указу Президента України від 13.11.2014 за № 871, щорічно 22 січня – у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської народної республіки – відзначається День Соборності України.

Важливо, що День Соборності України є першим у низці свят загальнонаціонального масштабу, які відзначатимуться на державному рівні протягом року, а також символічним початком вшанування історичних дат національного державотворення.

До присутніх з промовою звернувся голова Криворізької райдержадміністрації С.В. Нагайченко:

Шановні присутні!
Наша з вами зустріч майже співпала з великим державним святом – Днем Соборності України.
22 січня патріоти України відзначатимуть історичну дату 98 річницю згаданої знаменної події – з’єднання Сходу й Заходу вільної, неподільної України. Указом Президента України Петра Порошенка 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917 – 1921 років.
Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб протиставити українців один одному.
Тож у наших руках не дати українській єдності розвалитися. Ми маємо безліч гірких уроків та повчальних сторінок історії для сьогоднішніх і майбутніх українців.
У часи негод і боротьби слід відкинути власні амбіції і політичні, чи будь-які інші, та стояти на бороні перед святим обов’язком зберегти національну єдність народу та Українську Соборну Самостійну Державу.
І в цьому священному завданні немає дрібних та другорядних питань, немає важливих і менш важливих територій, українських і менш українських регіонів! Кожен клаптик української землі, Криворізького краю є всією Україною і усі, від малих та відчужених, але наших споконвічних, земель повинні бути об’єднані в Велику Соборну Українську Державу! Це наша з вами мета!
До вітань долучився і голова Криворізької районної ради В.В. Яценко, який поздоровив з Днем Соборності України та побажав, щоб кожен громадянин зустрів урочисте свято Соборності з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя, зичив злагоди, сил та натхнення, успіхів у роботі на благо нашої Вітчизни.
Після вітальних слів голів, як фінальний акорд встановлення державності було зачитання Акту злуки – як ланцюга єдність нашого духу, часу і простору. На останніх словах «…однині народ українській, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду. 22 січня 1919 року у місті Києві"
молодіжний виконком почав заспівувати Гімн України, а до співу долучилася вся зала.
Надалі нарада продовжилася, на ній буде розглянута низка різних питань, а представники молодіжного виконкому, які долучилися до святкування, рушили до музею батальйону національного захисту «Кривбас», де проведуть перше в цьому році виїзне засідання екскурсією.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор