www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 19 червня 2018 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Суспільно-політичне життя Червоненської сільської ради
Версія для друку Написати листа
20 лютого — День Героїв Небесної Сотні. Заснований Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 10 лютого 2015. Пам’ятний день, встановлений на знак вшанування мужності, стійкості та сили духу громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014), обороняючи демократичні ідеали, відстоюючи права і свободи людини, майбутнє Української держави в Європейському Союзі. 21 лютого - завідуюча Червоненської сільської бібліотеки Матвієнко О.С. проводила Історичну довідку « Дня Героїв Небесної Сотні» учням 3 класу в Червонозабійницькій ЗОШ.

21 лютого — Міжнародний день рідної мови. В нашій сільській бібліотеці проводився бібліографічний огляд літератури «Краса і сила українського слова» для всіх користувачів та гостей. Цей день проголошений Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у листопаді 1999 року. На сьогодні, за даними ЮНЕСКО, в світі існує понад 6 тис. мов, 95% з яких використовує лише 4% населення планети. За Всеукраїнським переписом населення 2002 року, 67,5% українських громадян назвали українську мову рідною. Українська мова – національна мова українців. Належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї.26 лютого — Прощена неділя останній день тижня Масляної й останній день перед Великим постом, що починається у Чистий понеділок і триває до Великодня. В народі неділя має дві назви – Прощена та сиропусна. В цей день всі православні просять один у одного вибачення, щоб почати піст з доброю душею. Друга назва пов’язана з тим, що цієї неділі, яка є останнім днем масляниці, люди заговляються на піст і востаннє перед Великоднем споживають сир разом із іншими молочними продуктами, які ще попущені, тобто дозволені.
Цього дня також в нашому селі Червоне був день Масляної, який проводився в Червоненському будинку культури. Зібралося багато мешканців нашого села, Їх вітали народний колектив «Троїсті музики», а також голова Червоненської первинної організації ветеранів України Чупилко Володимир Васильович, який висловив слова привітання. По закінченню свята всіх присутніх частували різноманітними млинцями.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор