www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 27 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Про посилення відповідальності за несплату аліментів
Версія для друку Написати листа
ПРО ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ
          АЛІМЕНТІВ
Утримання дитини здійснюється за домовленістю між батьками або за рішенням суду про присудження аліментів (ст. 181 Сімейного кодексу України, далі - СКУ ). Однак, невтішна статистика свідчить, що недобросовісні батьки тривалий час не виконують судові рішення та не платять аліменти.
Зокрема, для посилення відповідальності за несплату аліментів прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання" №2475-VIII від 03.07.2018 року, який набрав чинності 28.08.2018р.
З метою захисту дітей з інвалідністю та дітей, які хворіють тяжкими захворюваннями, законом зменшено сукупний розмір заборгованості за несплату аліментів до трьох місяців для призначення суспільно корисних робіт; в інших випадках цей строк залишився без змін – шість місяців. (ст. 1831 Кодексу України про адміністративні правопорушення, далі - КУпАП).
Новим є те, що:
- у разі вчинення повторного протягом року адміністративного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, передбачається застосування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт терміном від 240 до 360 годин (ст. 1831 КУпАП);
- ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до десяти діб (ст. 1832 КУпАП); у разі злісного ухилення (тобто продовження ухилення від відбування суспільно корисних робіт) – позбавлення волі на строк до двох років (ст. 3892 Кримінального кодексу України).
Змінами передбачено автоматизований арешт коштів боржника за виконавчим провадженням про стягнення аліментів в порядку, визначеному Міністерством юстиції за погодженням із Національним банком України (ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження»).
Окрім того, внесені наступні зміни до ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження»:
- за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови про встановлення тимчасових обмежень боржника (права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування зброєю та права полювання); якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю та дітей, які хворіють тяжкими захворюваннями, то така постанова виноситься за наявності заборгованості за три місяці;
- запроваджено нарахування штрафів за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за рік - 20% від суми несплачених аліментів, за два роки - 30% від суми несплачених аліментів, за три роки - 50% від суми несплачених аліментів.
Варто зазначити, що збільшився строк минулого часу для присудження аліментів, але не більш як за десять років. (ч. 1 ст. 191 СКУ). При цьому необхідно подати до суду докази вживання заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але вони не були одержані у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати.
Отже, держава приймає заходи, направлені на посилення захисту прав дитини на належне утримання. А той з батьків, разом з якими проживають діти, пильнуйте за виконанням обов’язку щодо їх належного утримання, а за необхідності – звертайтесь до компетентних органів захистом!
Отримати роз’яснення, консультації, юридичну допомогу, звернувшись до Криворізького бюро правової допомоги за адресою: вул. Станіслава Конткевича, 37 (з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 17.00) або на прийом у центрі адміністративних послуг при Криворізькій РДА (вул.Кобилянського, 152) – щосереди та щоп’ятниці з 9.00 до 12.00. Телефон для довідок: (067) 276-54-76.

Телефон всеукраїнської гарячої лінії системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно).Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор