www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 9 серпня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Марина Порошенко відкрила Інклюзивно-ресурсний центр у Петриківці Дніпропетровської області
Версія для друку Написати листа
У щойно реконструйованій Петриківській початковій школі створили Інклюзивно-ресурсний центр. У ньому є все необхідне для розвитку особливих дітей – від сучасного обладнання до висококласних фахівців. Урочисто відкрила новий осередок інклюзивної освіти дружина Президента України Марина Порошенко.

«Дніпропетровська область одна з перших приєдналася до нашого проекту інклюзивної освіти в Україні. За цей час вона показала вражаючі результати. У регіоні вже відкрито 255 інклюзивних шкіл, в яких навчається 800 дітей з особливими потребами. Розуміємо, що це не просто слова, а реальні зміни. Сьогодні ми відкривали 22-й Інклюзивно-ресурсний центр в області. І найбільша вдячність за це – щасливі очі дітей та їхніх батьків. Думаю, це надає їм впевненості в майбутньому їхніх дітей», - сказала перша леді країни Марина Порошенко.

Інклюзивно-ресурсний центр облаштували у будівлі колишніх майстерень Петриківської школи. Там створили всі умови, аби особливі хлопчики та дівчата не відчували жодних обмежень. На вході – пандуси, широкі двері, всередині немає порогів, у вбиральнях – поручні і «кнопки виклику». Підійматиме настрій дітлахів яскравий дизайн.

«Облаштовуючи Центр, вклали в нього всю душу. Спеціально розробили емблему закладу, яку на стіні зобразила талановита місцева художниця. На емблемі – люди, які тримаються за руки, та стрічки з петриківським розписом, - розповіла директор Інклюзивно-ресурсного центру Наталія Шевченко. – У коридорі створили міні-галерею з дитячих малюнків».

У Центрі є зони для індивідуальних та групових занять. У ресурсній кімнаті діти здобуватимуть побутові навички та гратимуть у розвиваючі ігри. Покращувати фізичний стан вони зможуть у залі лікувальної фізкультури. Там розмістили й інтерактивну підлогу.

«Проектор на стелі показує зображення на підлогу. Коли дитина торкається віртуального килиму, він наче оживає – змінюється зображення, з’являються звукові ефекти. Малеча може зіграти у м’яча на футбольному полі або пройтися берегом моря, слухаючи шум води – загалом доступні понад 90 сюжетів. За допомогою інтерактивної підлоги діти розвиватимуть логіку, пізнаватимуть нові слова або вчитимуться рахувати», - пояснила Наталія Шевченко.

В Інклюзивно-ресурсному центрі навчатимуться діти від 2 до 18 років. Для них – індивідуальна програма занять із психологом та логопедом.

«Син Дмитро хворий на цукровий діабет, тому йому потрібна фізкультура. Разом з усіма в класі він займатися не може – великі навантаження. А в цьому Центрі спеціальні заняття та обладнання. Нам тут дуже подобається», - сказала мама учня Інклюзивно-ресурсного центру Ірина Захорульська.

Звернутися за допомогою можуть і батьки – їм надаватимуть психологічні консультації, поради щодо самостійних занять із дітьми.

«Зараз в школах Дніпропетровщини навчається у три рази більше особливих дітей, ніж три роки тому. Цей результат надихає нас на втілення нових інклюзивних проектів, - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – Ми кардинально змінюємо школи по всій області – робимо їх безбар’єрними, оснащуємо пандусами та підйомниками. А ще відкриваємо медіатеки та ресурсні кімнати – нині в регіоні їх вже 120».

«Перший Інклюзивно-ресурсний центр в Україні відкрили у 2017-му на базі Солонянської школи. Нині створюємо такі по всій області, - повідомив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик – Вони покликані допомогти особливим дітям соціалізуватися. Адже дуже важливо, щоб вони не відчували себе забутими, спілкувалися, вели звичне життя, незважаючи на проблеми зі здоров’ям».

Створення на Дніпропетровщині освітнього середовища для особливих дітей – частина соціальної програми голови Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко.

  У Інклюзивно-ресурсному центрі є все необхідне для розвитку особливих дітей

  У центрі діти з особливими потребами розвиватимуть свої здібності та таланти

  Центр відкрили в оновленій початковій Петриківській школі

  У залі лікувальної фізкультури укріплюватимуть здоров’я…

  … та підійматимуть настрій

  Для розвитку дрібної моторики у центрі є пісочниця

  Гратися з маленькими іграшками у піску дуже подобається дітлахам

  У центрі є яскраві іграшки,

  …. сучасне обладнання

  … та все для гармонійного розвитку дитини

  Інтерактивна підлога допомагає розвивати логіку, пізнавати нові слова або вчитися рахувати

  «Дніпропетровська область одна з перших приєдналася до нашого проекту інклюзивної освіти в Україні. За цей час вона показала вражаючі результати. І найбільша вдячність за це – щасливі очі дітей та їхніх батьків», - сказала перша леді країни Марина Порошенко.

  Діти у захваті від нової школи та центру

  «Зараз в школах Дніпропетровщини навчається у три рази більше особливих дітей, ніж три роки тому. Цей результат надихає нас на втілення нових інклюзивних проектів», - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

  «Такі центри покликані допомогти особливим дітям соціалізуватися. Адже дуже важливо, щоб вони не відчували себе забутими, спілкувалися, вели звичне життя, незважаючи на проблеми зі здоров’ям», - сказав радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик

  Емблема закладу, яку зобразила талановита місцева художниця
  Версія для друку Написати листа


Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ава.jpg