www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 22 вересня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Сучасні школи робототехніки відкрили ще в Покрові та Нікополі – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
Сучасні школи робототехніки запрацювали ще у двох містах області – у Покрові й Нікополі. Творити роботів вчитимуться діти від 7 до 16 років. Учні детально ознайомляться з технічними досягненнями людства та навчаться програмувати власні моделі за допомогою спеціального програмного забезпечення й обладнання. Двері у світ майбутнього відкриває для них Дніпропетровська облдержадміністрація, повідомив очільник регіону Валентин Резніченко.

«Сучасним дітям – сучасна освіта. Таке завдання Президента України Петра Порошенка. Відповідно до вимог часу реконструюємо більше 30-ти шкіл Дніпропетровщини. Не лишаємо поза увагою й позашкільну освіту. Цьогоріч запровадили проект з робототехніки. Спеціалізовані школи створюємо в семи містах області. Діти вчитимуться конструювати та програмувати роботів, розвиватимуть вільне інженерне мислення», – зауважив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
Одна з таких шкіл – тепер і в Покрові. Вона запустилася при філіалі Будинку творчості дітей і юнацтва. На сьогодні тут сформовані чотири вікові групи та одна – підготовча. За парти сіли 90 учнів. Одним з найперших записався десятирічний Антон Плужник.
«Коли я був маленьким, батьки купили мені конструктор. Ось з того часу і складаю роботів, – розказав хлопчик. – Коли дізнався про відкриття школи робототехніки, не міг упустити свій шанс. Тут я зможу проявити себе. Моя мрія – створити робота, який би допомагав мені робити домашні завдання».
У навчальній програмі – комплекс предметів. Акцент – на 3D-макетуванні, програмуванні, arduino-електроніці.
«Перш ніж відкрити школу, вивчали запит дітей і батьків. Сучасному поколінню це дуже цікаво. Робототехніка – наука прогресивна, має чимало перспектив для самореалізації. Можливо, хтось пов’яже з робототехнікою свою професію, адже вона і прибуткова, і інноваційна», – переконана директорка місцевого Будинку творчості дітей і юнацтва Ніна Якимова.
Школу оснастили спеціальним обладнанням. Зокрема, комп’ютерами, 3D-принтером, паяльними станціями, лазерним станком.
Працювати на аналогічному обладнанні вчаться й маленькі мешканці Нікополя. Робототехніка тепер тут доступна на базі загальноосвітньої школи №4.
«Лазер – це сконцентрований пучок світла. Він проходить через сфокусовані дзеркала. Лазерний промінь може прорізати, випалювати і гравірувати. Причому не тільки на дереві, а й на металі. Завдання дитини – створити на комп’ютері макет, вчитель завантажує його в апарат і він малює», – розказала про принцип дії лазерного станка керівник гуртка Наталія Гертер.
Наразі у нікопольській robot-school сформовано дев’ять груп по 14 дітей у кожній. Крім того, запроваджено освітній курс робототехніки у 5-х та 10-х класах.
За робото-навичками прийшов і семирічний Єгор Оверко. Каже, мріє сконструювати робота, який би міг їздити, ходити і літати.
«Також хочу створити робота-пилососа для мами. Думаю, що для цієї моделі знадобляться великі колеса. Можна буде поставити щітку. А також пар спереду, тільки холодний, аби не було спекотно», – розказав маленький винахідник.
ДніпроОДА створює робото-школи на базі колишніх Палаців піонерів та Станцій юних техніків. Приміщення ремонтують і обладнують обласним коштом. Викладачі пройшли освітній курс. Навчання безкоштовне.
Як творити роботів, вчитимуть у Покрові, Першотравенську, Нікополі, Жовтих Водах, Павлограді, Дніпрі та Кам’янському.
Дніпропетровщина орієнтується на досвід школи робототехніки у Броварах, біля витоків якої стоять Пилип Духлій і його команда.


У Покрові…


…при філіалі Будинку творчості дітей і юнацтва….


запустили школу робототехніки.


До навчання стали 90 дітей.


Вони вчитимуться конструювати та програмувати роботів…


розвиватимуть просторове інженерне мислення


«Коли дізнався про відкриття школи робототехніки, не міг упустити свій шанс. Тут я зможу проявити себе. Моя мрія – створити робота, який би допомагав мені робити домашні завдання», – розказав Антон Плужник.


У поміч дітям ….


…– 3D-принтер….


… лазерний станок…


… та інше обладнання.


«Робототехніка – наука прогресивна, має чимало перспектив для самореалізації. Можливо, хтось пов’яже з робототехнікою свою професію, адже вона і прибуткова, і інноваційна», – переконана Ніна Якимова.


Аналогічна robot-school тепер – і в Нікополі.


Робототехніка – на базі школи №4.


Сформовано дев’ять груп по 14 дітей.


Один клас – для теорії, інший – для практики.


Лазерний станок може прорізати, випалювати і гравірувати.


«Хочу створити робота-пилососа для мами. Думаю, що для цієї моделі знадобляться великі колеса. Можна буде поставити щітку. А також пар спереду, тільки холодний, аби не було спекотно», – розказав Єгор Оверко.


Для складання роботів під руко мать бути й такі елементи.


Руйнує шаблони позашкільної освіти ДніпроОДА.


Ремонт і оснащення – обласним коштом.


Викладачі пройшли освітній курс.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATTLWLXC.jpg