www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Неділя, 25 червня 2017 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг!
Версія для друку Написати листа
« Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг!»

22 січня український народ святкував величну дату своєї вікової історії - День Соборності України!

Слово соборність включає в себе єдність і згуртованість. Це свято об’єднання всіх українських земель в одну спільну Соборну Українську державу. Якщо ми хочемо, якщо ми віримо в сильну Україну, почуття Соборності має стати часткою нашого життя і нашого серця. 22 січня 1918 року у Києві на майдані святої Софії зібралося багато люду. У церквах дзвонили дзвони , вулицями крокувало українське військо, грали оркести,лопотіли на вітрі національні прапори.То було велике свято – Україна проголосила себе самостійною ,вільною державою. А через рік ,1919 року,того ж 22 січня, на майдані святої Софії в Києві було проголошено злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну Українську державу. Західна Україна столиця якої був Львів об’єдналася з Наддніпрянською Україною столиця якої був Київ , щоб зміцнювати й розбудовувати власну державу.

Справжню єдність народу в боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 22 січня 1990 року . Так, знаменним етапом піднесення духу свободи став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом , коли 22 січня 1990 року тисячі українців узялися за руки і зробили живий ланцюг – щоб ще раз продемонструвати світові , що Україна єдина , незалежна держава. А сьогодні 2017 рік і ми святкуємо вже 99 річницю об’єднання Української Народної та Західноукраїнської Народної Республіки. День єдиної України! З нагоди цієї величної дати в Красівській сільській бібліотеці в тісній співпраці з будинком культури провели історичний урок єднання « Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг!» Своєю розповіддю намагалися пробуджувати інтерес до вивчення історії нашої Держави, через віршовані твори кожна дитина мала змогу виховувати в собі почуття гідності, патріотизму, любові до Батьківщини. Діти продивилися документальний фільм « День Злуки» Свій талант продемонстрували вихованці шоу – групи «Веселка»( керівник Скринікова В. А.) співавши пісні рідною мовою. Всі з захватом підспівували слова пісні «Заспіваймо пісню за Україну про її незалежність , за волю її …»

Сьогодні Україна , можливо, як ніколи раніше, потребує єдності й згуртованості всього українського народу. І день Соборності України ми святкуємо для того, щоб іще раз дати всім зрозуміти, і перед усім нашим недугам, що Україна в нас одна - від заходу до сходу, і нікому не дано ділити її землі, а тим паче народ , який у радощах і прикрощах має бути завжди разом. Адже лише в єдності дій та соборності душ ми зможемо досягти величної мети - побудови вільної і демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Закінчити свою розповідь хотілося б словами відомого українського поета В.Сосюри ,

Любіть Україну ,як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води… В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негод

Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну Красу її, вічно живу і нову, і мову її солов’їну

Любіть у труді, у коханні, у бою, як пісню , що лине зорею… Всім серцем любіть Україну свою - і вічні ми будемо з нею.

Завідуюча Красівською сільською бібліотекою Штефан Наталія Пилипівна.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор