www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА П'ятниця, 19 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> Новини
Початок призовної кампанії "Весна-2021"
Версія для друку Написати листа
З метою інформування призовників та їх батьків щодо проведення заходів, пов’язаних з призовом громадян на строкову військову службу навесні 2021 року у Криворізькому районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки надав роз’яснення військовий комісар – підполковник Олександр ГУБАРЕНКО.

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2021 року №71/2021 з 1 квітня розпочинається весняний призов громадян на строкову військову службу. Як і раніше, у 2021 році заплановано провести дві призовні кампанії:
весняну – з 1 квітня по 30 червня та осінню – з 1 жовтня по 31 грудня.
Призову підлягатимуть громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 27 років, які придатні за станом здоров'я до військової служби і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Всього Дніпропетровщина планує призвати понад 1300 громадян. Із них до лав Збройних Сил України – близько 520 юнаків, до Національної Гвардії України – понад 500 осіб. Решта призовників служитимуть у військових частинах Державної спеціальної служби транспорту України та Державної прикордонної служби України.
Призов відбувається з додержанням усіх протиепідеміологічних вимог: призовники за кілька днів до відправки на збірний пункт обов’язково проходять безкоштовне тестування на COVID-19.
Довідково:
Термін перебування на строковій службі визначений статтею 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та становить:
для призовників, які не мають вищої освіти - 18 місяців;
для призовників зі ступенем магістра - 12 місяців.
Підполковник Олександр Губаренко зазначив, що відповідно до статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовники, яким надійшла повістка на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці. Навіть, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку призову, а у разі неявки призовника без поважних причин на він несе встановлену законом відповідальність.
- Також хочу нагадати керівникам підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності, що на вимогу районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки вони повинні забезпечити своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць, - наголосив Олександр Губаренко.
Щодо прав громадян призовного віку на отримання відстрочки або звільнення від призову з повним переліком підстав можна ознайомитись у статтях 17 та 18 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», або звернувшись до районного територіального центру комплектування для надання консультацій з цього приводу.
- Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності. Водночас повне звільнення від виконання військового обов’язку можуть отримати громадяни, які визнані непридатними за станом здоров’я, ті які досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу), які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах, засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема, зі звільненням від відбування покарання, тощо.
Також військовий комісар Криворізького РТЦК та СП наголосив щодо відповідальності за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу, зазначивши, що адміністративна відповідальність наступає за порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявку їх на виклик до РТЦК та СП без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, тощо. В цих випадках застосовуються санкції передбачені статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена статтею 335 Кримінального кодексу України і карається обмеженням волі.
У 2019 році, за цією статтею в межах Дніпропетровської області було засуджено понад 10 призовників. За результатами призову 2020 року за цією статтею відкрито 91 кримінальне впровадження і засуджено 10 громадян. Інші справи перебувають у стадії досудового слідства, або розглядаються судом.
Наприкінці інтерв’ю підполковник Олександр Губаренко наголосив, що за рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року (ред. введено в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014), заборонено залучення військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції (ред. нині операції об’єднаних сил) в Донецькій та Луганській областях.


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор