www.kriv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Криворізський район >> За даними 2017 року
До уваги громадян – телефонні шахраї!
Версія для друку Написати листа
До уваги громадян – телефонні шахраї!

Шановні платники податків та мешканці м. Кривого Рогу, Криворізька північна ОДПІ звертає увагу, що у місті активізувалися шахраї, які знов почали вимагати грошові кошти у суб’єктів підприємницької діяльності, представляючись податківцями.
Зловмисники телефонують начебто від імені керівництва інспекції та під різними приводами вимагають у підприємців кошти. Телефонні дзвінки здійснюються як на стаціонарні так і на мобільні телефони.
Такі дії шахраїв спрямовані на вирішення їх власних питань та дискредитацію працівників фіскальних органів.
Нагадуємо, що за вказані протиправні дії передбачена відповідальність згідно з чинним законодавством.
Просимо вас, будьте максимально обережні та не піддавайтесь на подібного роду провокації. Будьте пильними та не дозволяйте себе ошукати.
Якщо ж траплятимуться такого роду телефонні дзвінки, слід одразу повідомляти про це за номером „гарячої” телефонної лінії ДФС України „Пульс” - (044) 284-00-07.
Також, про вказані випадки телефонного шахрайства просимо повідомляти керівництво Криворізької північної ОДПІ
за телефоном приймальної (056) 404-06-77 та управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області за телефоном (056) 370-10-52.


До уваги платників Криворізької північної ОДПІ!
Криворізька північна ОДПІ повідомляє, що у зв’язку з технічними та виробничими процесами Центр обслуговування платників Криворізької північної ОДПІ, розміщений за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Січеславська, 4 з 1 квітня 2017 року буде знаходитись за адресою: м. Кривий Ріг, пр. Героїв-підпільників, 42. Довідки за тел: 660095, 664725, 4040677, 4040664.

Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів
Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів встановлений у п. 57.1 прим. 1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).
Відповідно до п.п. 57.1 прим. 1.1 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток - емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 ПКУ.
Згідно з п.п. 57.1 прим. 1.2 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим. 1.3 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ, емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.
Авансовий внесок розраховується з суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачуються дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене. У разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті. Авансовий внесок обчислюється за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ. Сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску.
При цьому у разі якщо дивіденди виплачуються за неповний календарний рік, то для обрахунку суми зазначеного перевищення використовується значення об’єкту оподаткування, обчислене пропорційно кількості місяців, за які сплачуються дивіденди. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.
Сума попередньо сплачених протягом податкового (звітного) періоду авансових внесків з податку на прибуток під час виплати дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період.
У разі якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання підприємством - емітентом корпоративних прав за такий податковий (звітний) період, сума такого перевищення переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів до повного його погашення, а під час отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного його погашення.
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів).
У разі виплати дивідендів у формі, відмінній від грошової (крім випадків, передбачених п.п. 57.1 прим. 1.3 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ), базою для нарахування авансового внеску згідно з абзацами першим та другим цього підпункту є вартість такої виплати, визначена у рішенні про виплату дивідендів, або вартість такої виплати, розрахована відповідно до принципу «витягнутої руки» в операціях, визнаних відповідно до ст. 39 ПКУ контрольованими. Обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску з податку за визначеною п. 136.1 ст. 136 ПКУ ставкою покладається на будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, чи користується такий емітент пільгами із сплати податку, передбаченими ПКУ, чи у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж встановлена п. 136.1 ст. 136 ПКУ.
Положення п. 57.1 прим. 1.1 ст. 57 ПКУ поширюється також на державні
, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому органом виконавчої влади, до сфери управління якого належать такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.
При цьому якщо платіж особою називається дивідендом, такий платіж оподатковується під час виплати згідно з нормами, визначеними згідно з положеннями п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ, незалежно від того, чи є особа платником податку.
Підпунктом 57.1 прим. 1.5 п. 57.1 прим. 1 ст. 57 ПКУ визначено, що авансовий внесок з податку на прибуток, сплачений у зв’язку з нарахуванням/сплатою дивідендів, є невід’ємною частиною податку на прибуток та не може розцінюватися як податок, який справляється під час репатріації дивідендів (їх сплаті на користь нерезидентів) відповідно до п. 141.4 ст. 141 ПКУ або міжнародних договорів України.

За неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг передбачена відповідальність
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).
Суми податку та збору, не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, обліковуються таким суб’єктом – платником податків. Облік зазначених коштів ведеться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (п. 30.6 ст. 30 ПКУ).
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі – Порядок № 1233).
Порядок № 1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (п. 1 Порядку № 1233).
Пунктом 3 Порядку № 1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
Пунктом 120.1 ст. 120 ПКУ передбачено, що неподання (крім випадків, якщо податкова декларація (розрахунок, звіт) не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до ст. 163 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки ПКУ передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) у вигляді звіту про суми податкових пільг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ст. 120 ПКУ.
При цьому нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-X із змінами та доповненнями передбачено, що відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Сплата єдиного внеску підприємцями та самозайнятими особами у разі припинення діяльності
ДФС України у листі від 30.12.2016 №41658/7/99-99-13-02-01-17 надано роз’яснення щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.
Зокрема, у листі зазначено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є ФОП, в тому числі ФОП платники єдиного податку, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність.
У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями, із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає в день подання такого Звіту, відповідно ЄВ повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.
Крім цього, зняття з обліку ФОП, в тому числі ФОП платників ЄП, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

За два місяці до кошиків місцевих бюджетів Дніпропетровщини зібрано майже на 1 млрд. грн. більше ніж торік

Доходи місцевих бюджетів Дніпропетровської області за січень – лютий 2017 року склали 3 млрд. 163,2 млн. грн., що на 44,4%, або на 973,3 млн. грн. більше рівня 2016 року. Про це повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
Майже половину надходжень в місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума склала 1 млрд. 526,4 млн. грн., що перевищує минулорічні показники на 417,9 млн. грн.
Наступною за рівнем надходжень є плата за землю. Її власники та землекористувачі сплатили протягом двох місяців 2017 року 551,7 млн. грн., що на 122,4 млн. грн. більше надходжень січня – лютого 2016 року. Замикає трійку лідерів єдиний податок. Впродовж двох місяців 2017 року «спрощенці» області сплатили 378,8 млн. грн., що на 109,8 млн. грн. більше рівня минулого року.

Дохід, отриманий громадянином у 2016 році за надання в оренду автомобіля фізичній особі, необхідно задекларувати
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що деклараційна кампанія – 2017 триває.
Щороку фізичні особи звітують про отримані доходи перед державою шляхом подання податкових декларацій про майновий стан і доходи (далі – Декларація).
Нагадуємо, що Декларація у 2017 році про отримані у минулому році доходи подається за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479.
У разі отримання фізичною особою у 2016 році доходу від надання в оренду легкового автомобіля іншій фізичній особі, яка не зареєстрована як самозайнята особа, тобто не є суб’єктом підприємницької діяльності або особою, яка не займається незалежною професійною діяльністю, така особа повинна надати до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси Декларацію за 2016 рік у термін не пізніше 3 травня 2017 року.
Отриману суму доходу громадянин повинен відобразити у графі 3 рядку 10.3 розділу II Декларації, а суму податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18% та військового збору (далі – ВЗ) у розмірі 1,5% від доходу, що підлягають сплаті платником самостійно, – у графах 6 та 7 відповідно рядку 10.3 Декларації.
Загальна сума доходів, які включаються до загального річного оподатковуваного доходу (рядок 10.1 + рядок 10.2 + рядок 10.3 + рядок 10.4 + рядок 10.5 + рядок 10.6 + рядок 10.7 + рядок 10.8 + рядок 10.9) відображається у графі 3 рядку 10 розділу II Декларації.
У графах 6 та 7 рядку 10 Декларації відображається загальна сума нарахованого ПДФО та ВЗ відповідно, що підлягають сплаті самостійно фізичною особою (сума значень граф 6 та 7 відповідно рядків з 10.2 по 10.9).
Крім того,
- у графі 7 розділу «Відомості про власне нерухоме (рухоме) майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду)» Декларації проставляється позначка «Х» про надання майна в оренду;
- у графі 2 «Категорії об’єктів» цього ж розділу Декларації зазначається категорія «7» – автомобілі легкові, а також у відповідних графах зазначається марка (модель) автомобіля, рік його випуску.
Загальна сума податкових зобов’язань з ПДФО, нарахована до сплати за результатами декларування, відображається у рядку 18 розділу VI Декларації, яка тотожна графі 6 рядка 10 розділу II Декларації.
Загальна сума податкових зобов’язань з ВЗ, що підлягає сплаті за результатами декларування, відображається у рядку 23.1 розділу VI Декларації, яка дорівнює графі 7 рядка 10 розділу II Декларації .
Нагадуємо, що останній день сплати нарахованих самостійно фізичною особою податкових зобов’язань з ПДФО та ВЗ на доходи, отримані у 2016 році та задекларовані у поточному році – 31 липня 2017 року.

До уваги платників акцизного податку: деякі зміни – 2017
Інформуємо, що 13.01.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1013 (далі – Постанова №1013), якою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 №158 «Про затвердження переліків підприємств, які отримують або ввозять на митну територію України речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості та річних обсягів квот на відвантаження або ввезення таких речовин» (далі – Постанова №158).
Постанова №158 опублікована в «Офіційному віснику України» від 13.01.2017 №4.
Державна фіскальна служба України у зв’язку із набуттям чинності Постанови №1013 повідомила про основні зміни, внесені цим документом.
З метою приведення Постанови №158 у відповідність до підпунктів 229.6.12 і 229.6.13 п.229.6 та підпунктів 229.7.14 і 229.7.15 п.229.7 ст.229 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у додатку 2 до цієї Постанови виключено норми щодо способів використання речовин, натомість вказано найменування хімічної продукції, яку одержують з метанолу технічного (метилового спирту).
У назві графи 2 «Найменування хімічної продукції, яку одержують з метанолу (метилового спирту), спосіб його використання» додатку 2 слова «спосіб його використання» виключено, а у деяких позиціях слова «очищення стічних вод методом денітрифікації» та «очищення промислових та міських стічних вод» замінено словами «очищена стічна вода».
У додатках 1 та 2 до Постанови №158 відбулись також зміни у переліках підприємств, які отримують або ввозять на митну територію України бензол (код згідно з УКТЗЕД 2707 10 90 00) та метанол технічний (метиловий спирт) (код згідно з УКТЗЕД 2905 11 00 00), що використовуються як компонент моторних палив, для використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості та річних обсягах квот на їх відвантаження або ввезення.
Перелік речовин, що використовуються як компонент моторних палив, для використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості, відповідно до норм ПКУ доповнено такими речовинами:
- толуол (код згідно з УКТЗЕД 2707 20 90 00);
- ксилол (код згідно з УКТЗЕД 2707 30 90 00);
- ефіри прості, ефіроспирти, ефірофеноли, ефіроспиртофеноли, пероксиди спиртів, пероксиди простих ефірів, пероксиди кетонів (визначеного або невизначеного хімічного складу) та їх галогеновані, сульфовані, нітровані або нітрозовані похідні, крім диетилового ефіру, який класифікується за кодом з УКТЗЕД 2909 11 00 00 (коди згідно з УКТЗЕД 2909 19 10 00, 2909 19 90 10, 2909 19 90 20, 2909 19 90 90).
Для кожної з цих речовин додатками 3 – 5 до Постанови №158 затверджено:
- переліки підприємств, які отримують або ввозять на митну територію України вказані вище речовини, що використовуються як компонент моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості;
- річні обсяги квот на їх відвантаження або ввезення.
Механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, які реалізуються із застосуванням нульової ставки акцизного податку або ввезення яких здійснюється без сплати акцизного податку відповідно до п.п.229.6.1 п.229.6 і п.п.229.7.1 п.229.7 ст.229 ПКУ, регламентується Порядком випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва в хімічній промисловості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2013 №69 (далі – Порядок №69).
Оскільки механізм випуску, обігу та погашення податкових векселів, авальованих банком, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України речовин, визначених п.п.229.6.1 п.229.6 і п.п.229.7.1 п.229.7 ст.229 ПКУ, залишився незмінним, при здійсненні випуску, обігу та погашення податкових векселів на обсяги цих речовин варто керуватися чинним Порядком №69.

Внесено зміни до порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету до місцевих бюджетів на надання пільг, субсидій та компенсацій
Повідомляємо, що 14.03.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 10.03.2017 №128 (далі – Постанова №128), якою внесено зміни до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій (далі – Порядок), затвердженого постановою КМУ від 11.01.2005 №20.
Постанова №128 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 14.03.2017 №48.
Як повідомлено на веб-порталі органів виконавчої влади України «Урядовий портал» КМУ внесено зміни до зазначеного Порядку для забезпечення належного фінансування видатків державного бюджету на оплату пільг і житлових субсидій населенню.
Документом передбачено, що додатковим джерелом фінансування таких видатків визначається податок на додану вартість (далі – ПДВ), що сплачується Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» при розмитненні природного газу. З 1 січня 2017 року з Податкового кодексу України виключено положення щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій із ввезення НАК «Нафтогаз України» на митну територію України природного газу.
Суми ПДВ відносяться до податкового кредиту з ПДВ за податковий (звітний) місяць, в якому відбулось розмитнення природного газу та сплата податку. В результаті у податковій декларації з ПДВ за такий податковий (звітний) місяць зменшується належна НАК «Нафтогаз України» до сплати до державного бюджету сума податкових зобов’язань з ПДВ, яка є одним із джерел перерахування субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Про сплату єдиного внеску особою, яка є найманим працівником та одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Державна фіскальна служба України у листі від 02.03.2017 №3045/К/99-99-13-02-03-14 (далі – лист ДФС №3045) повідомила про нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) особою, яка є найманим працівником та одночасно зареєстрована у податковому органі як особа, що провадить незалежну професійну діяльність.
Відповідно до п.1 частини першої ст.4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.
Крім того, п.5 частини першої ст.4 Закону №2464 визначено, що платниками єдиного внеску є особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
Згідно з п.1 частини першої ст.7 Закону №2464 базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (абзац перший п. 2 частини першої ст.7 Закону №2464).
Законом України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону №2464, які набули чинності з 01.01.2017. Зокрема, в абзаці другому п.2 частини першої ст.7 зазначеного Закону визначено, що у разі, якщо платником єдиного внеску – особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом №2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п.1 частини другої ст.6 Закону №2464).
Згідно з нормами частини п’ятої ст.8 Закону №2464 єдиний внесок для зазначених категорій платників єдиного внеску встановлено у розмірі 22% до визначеної ст.7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст.9 Закону №2464).
Враховуючи наведене, з 01.01.2017 особа, яка провадить незалежну професійну діяльність та не отримує дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року від такої діяльності, зобов’язана визначити базу нарахування єдиного внеску, незважаючи на наявність трудових відносин з роботодавцем. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску, тобто 704 грн. за місяць (3200 грн. х 22%).
Лист №3045 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-fizichnih-osib/71550.html

За перші два місяці року ДФС забезпечила регіонам на ремонт доріг майже 1,5 млрд. грн.
У рамках експерименту щодо перерахування на реконструкцію доріг 50% від перевиконання надходжень митних платежів за результатами січня-лютого акумульовано майже 1,5 млрд. гривень. Про це заявив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан під час засідання підкомітету з питань доходів державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.
«У січні забезпечено 629 млн. гривень, у лютому – 823 млн. гривень. Ці кошти вже можуть бути перераховані до спеціальних фондів обласних бюджетів. Оскільки щомісячні плани надходжень митних платежів вже погоджені Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету», – зазначив Мирослав Продан.
Цьогорічні плани митних надходжень в розрізі областей були розраховані фіскальною службою виходячи з реальної роботи регіональних митниць на основі затвердженої Кабінетом Міністрів України Методики. І попередньо направлені Міністерству фінансів України для погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Згідно з новим порядком кошти розподілятимуться між областями пропорційно до обсягу перевиконання плану.

Чернігівська митниця ДФС передасть історичні цінності до музеїв та бібліотек
Вперше цього року Чернігівська митниця ДФС передасть до музейних і бібліотечних закладів історичні та культурні цінності вилучені на кордоні при спробах їх незаконного переміщення. Усі порушення були виявлені протягом минулого року. Складені митниками протоколи були розглянуті судами, які й прийняли рішення про конфіскацію в дохід держави вилучених предметів старовини. Розподіл конфіскованих цінностей здійснила Експертно-фондова рада з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави.
До музейних закладів та бібліотеки будуть передані предмети, історична цінність та вартість яких встановлені експертами. Це монети, марки, книги, платівки, ордени та кишеньковий годинник. Серед нових власників старожитностей три заповідники: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» та Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»; три музеї – Національний музей історії України, Національний музей Тараса Шевченка та Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського Ніжинської міської ради та Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка.
Так, зокрема, Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» та Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка будуть передані 5 золотих монет кінця ХІХ – початку ХХ століття та кишеньковий механічний годинник швейцарської фірми (початок ХХ століття). Монети викарбувані із золота 900-ї проби у 1898 – 1901 роках.
Порушення виявили митники з прикордонниками у пункті пропуску «Грем’яч» у травні минулого року. 37-річний мешканець Сумської області, який прямував з Києва до Москви, приховав у нагрудній кишені верхнього одягу паперові згортки, у кожному з яких знаходилося по монеті номіналом «5 рублей» часів Царської Росії. Громадянин пояснив митникам, що придбав монети в Україні по ціні 100 доларів США за кожну та вивозив з метою подальшого перепродажу. Експерти оцінили, що монети є історичними цінностями. Вартість їх складає від 4375 до 5000 гривень. Загальна сума оцінки становить 22 500 гривень.
Крім монет, до заповідника відправиться старовинний годинник, який оцінили у 375 гривень (з огляду на незадовільний стан, численні подряпини та забруднення). Не зважаючи на невисоку вартість оцінки, годинник фірми «J.CALAME ROBERT» має історичну цінність та може бути включений до державної частини Музейного фонду України. Годинник вилучили у пункті пропуску «Нові Яриловичі» також при спробі незаконного вивезення з України.
У минулому році Чернігівська митниця ДФС передала цінності, що були конфісковані в дохід держави, на загальну суму близько 43,5 тис. гривень.

Митники упередили спробу ввезення на територію України генетично модифікованої продукції загальною вартістю 0,7 млн. гривень
Оперативною групою Міжрегіональної митниці ДФС у взаємодії з працівниками Дніпропетровської митниці під час проведення контрольних заходів у зоні діяльності Дніпропетровської митниці було проведено митний огляд товару, заявленого до митного оформлення як «корм для тварин: євролак помаранчевий», та здійснено відбір проб (зразків) товару.
Товар імпортовано до України з Нідерландів, одержувач вантажу – фірма з м.Дніпро.
Згідно з протоколом випробувань харчової продукції ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів», у зразках продукції виявлено генетично модифіковану ДНК.
Заявлений до митного оформлення товар «євролак помаранчевий» має ознаки порушення вимог ст.163 Закону України «Про державну систему безпеки при створенні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» в частині заборони ввезення на митну територію України ГМО, а також вимог ст. 196 Митного кодексу України щодо заборони переміщення через митний кордон України товарів, на пропуск яких потрібні дозволи інших державних органів.
Таким чином за відсутності відповідних дозволів зазначений товар не підлягає пропуску на митну територію України, а заявлені в товаросупровідних документах дані містять неправдиві відомості щодо якісних характеристик товару.
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з їх конфіскацією. Товар вартістю близько 0,7 млн. грн. вагою понад 20 тонн вилучено.
Відтак заборонена до ввезення на митну територію України генетично модифікована продукція під виглядом кормів для тварин мала потрапити на ринок України.

Затримано громадянку, яка намагалася надати неправомірну вигоду керівнику відділу ГУ ДФС у Рівненській області
Підрозділом внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Рівненській області виявлений факт надання громадянкою неправомірної вигоди у сумі 300 доларів США та 1500 гривень керівнику одного з відділів ГУ ДФС в області.
У такий спосіб вказана громадянка намагалася вирішити питання щодо зменшення розміру штрафних санкцій по порушеннях, виявлених за результатами перевірки господарської діяльності підприємця – її дочки.
Під час надання службовій особі зазначених коштів громадянку України затримано.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 369 КК України («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»).
Наразі триває проведення невідкладних слідчих дій.

Іван Романов: З початку року контакт-центром ДФС надано відповіді на 275 тис. запитань платників податків
Протягом січня – лютого 2017 року Контакт-центром ДФС надано 275 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Це на 9,5 відс. більше, ніж за відповідний період минулого року. Про це повідомив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.
За його словами, із загальної кількості відповідей 267,4 тис. надано у телефонному режимі, 7,5 тис. – електронною поштою і факсом, 0,1 тис. – із використанням автовідповідача.
Як і раніше, найактуальнішими темами звернень були оподаткування податком на додану вартість, податком на доходи фізичних осіб, податком на прибуток підприємств та єдиним податком для фізичних осіб – підприємців, а також сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
«Всі відповіді надаються з використанням автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Це дозволяє уникнути неоднозначного трактування положень законодавства. Кількість таких відповідей постійно зростає. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 16,9 тис. уніфікованих запитань-відповідей», – розповів Іван Романов.
За його словами, База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 47 консультацій у письмовій формі з використанням Бази знань.
«Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2017 року скористалося 564,9 тис. клієнтів», – підкреслив Іван Романов.
У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.
Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.
Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

Шановні громадяни! Деклараційна кампанія 2017 року триває!
Державна фіскальна служба України нагадує, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року.
Останній день подання декларації – 3 травня 2017 року.
Додаткова інформація на веб-порталі ДФС.

До уваги громадян: задекларуйте отриману спадщину!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, триває.
Відповідно до норм Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), розподіляються на дві категорії:
- особи, які зобов’язані подавати річну Декларацію;
- особи, які мають право подати Декларацію добровільно з метою реалізації свого права на податкову знижку.
Пунктом 163.1 статті 163 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включається, зокрема, дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ (п.п.164.2.10 п.164.2 ст.164 ПКУ).
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено статтею 174 розділу ІV ПКУ, якою встановлено декілька ставок для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, залежно від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та їх резидентського статусу, а саме: нульова ставка, 5% та 18%.
Так, відповідно до п.п.174.2.2 п.174.2 ст.174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою 5%, встановленою п.167.2 ст.167 ПКУ.
Підпунктом 14.1.263 п.14.1 ст.14 ПКУ визначено, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Нагадуємо, що особами, відповідальними за сплату (перерахування) ПДФО до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину (п.174.3 ст.174 ПКУ).
Крім того, доходи, визначені статтею 163 ПКУ є об’єктом оподаткування військовим збором (п.п.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).
Ставка військового збору становить 1,5% об’єкта оподаткування, визначеного п.п.1.2 п.161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (п.п.1.3 п.161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).
Таким чином, дохід у вигляді вартості успадкованого майна, отриманий громадянином (спадкоємцем), який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковується ПДФО за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Такі фізичні особи зобов’язані подати до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси Декларацію за 2016 рік у термін не пізніше 3 травня 2017 року та сплатити нараховані ними самостійно податкові зобов’язання з ПДФО та військового збору у термін не пізніше 31 липня 2017 року.
Звертаємо увагу, що фізичні особи – платники податків, які одержали дохід лише у вигляді об’єктів спадщини та сплатили ПДФО і військовий збір до їх нотаріального оформлення, не зобов’язані включати вартість (суму) такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну Декларацію.

У поточному році територіальними органами ДФС Дніпропетровщини надано понад 46 тисяч адмінпослуг
Впродовж січня – лютого 2017 року 36-ти Центрами обслуговування платників органів ДФС Дніпропетровської області надано більше 46 тисяч адміністративних послуг.
З початку року понад 40% наданих адмінпослуг становить видача карток платника податків і внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки – 18,6 тисяч послуг. Також фахівці Центрів надали майже 4 тисячі витягів з реєстру платників єдиного податку, зареєстрували 3,7 тисяч книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку і 3,6 тисяч книг обліку розрахункових операцій тощо.
«З метою вивчення рівня ефективності та якості надання послуг у Центрах обслуговування платників Дніпропетровської області, фахівцями фіскальної служби проводяться письмові опитування за допомогою розташованої біля модератора ЦОП скриньки пропозицій та побажань. Так, за січень – лютий 2017 року через такі скриньки отримано 363 письмові анкети, в яких платниками надано позитивну оцінку роботи Центрів обслуговування платників регіону», – зазначила начальник управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровської області Олена Ярова.

ДФС оприлюднено умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД
Повідомляємо, що Державною фіскальною службою України (ДФС) відповідно до п.п.2 п.16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 зі змінами та доповненнями (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267), 14.03.2017 оприлюднено на власному офіційному веб-порталі (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/288992.html) Довідних умовних кодів товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, для використання платниками податку на додану вартість при складанні податкових накладних відповідно до статті 201 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями.

Павло Дроняк: Громадяни вже подали 103 тис. декларацій
За оперативними даними станом на 11.03.2017 громадянами подано майже 103 тис. податкових декларацій про майновий стан і доходи. Про це повідомив директор Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, сума податку на доходи фізичних осіб, визначених громадянами до сплати, становить 256,3 млн. грн.
«Порівняно з аналогічним періодом минулого року сума до сплати зросла на 22,6 млн. грн.., або на 10 відс. Найбільші суми задекларовано громадянами м.Києва, Полтавської та Сумської областей», – зазначив Павло Дроняк.
Посадовець також розповів, що за даними декларацій про майновий стан і доходи громадянами задекларовано до сплати військового збору на суму 47,8 млн. грн., що на 4,5 млн. грн., або на 10 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Правом на отримання податкової знижки скористалися майже 24 тис. громадян. Вони задекларували до повернення податку на доходи фізичних осіб у сумі – 46,6 млн.грн., що на 5,3 млн. грн. більше ніж за минулий рік.
Павло Дроняк також нагадав, що виконати свій конституційний обов’язок та подати декларацію про майновий стан та доходи платники податків мають до 3 травня. Саме цей день у 2017 році є останнім строком для подання податкових декларацій громадянами та особами, які проводять незалежну професійну діяльність,
Закликаємо усіх громадян не чекати останнього дня та вчасно задекларувати свої доходи.

Фахівці ДФС вивчали ефективні інструменти відбору персоналу
Удосконалення процесу управління персоналом стало основною темою кущового семінару-тренінгу, який відбувся сьогодні, 17 березня, в ГУ ДФС у Львівській області. Організатором тренінгу був Департамент кадрової політики та роботи з персоналом ДФС за участі місії EUAM – Консультативної місії Європейського союзу «Консультація заради довіри».
Учасниками кущового семінару-тренінгу стали керівники підрозділів по роботі з персоналом органів ДФС у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій областях.
«Володіння працівниками підрозділів персоналу ефективними навиками відбору, уміння працювати з компетенціями є важливим елементом процесу управління у трудових колективах. Компетенції – це характеристики трудових ресурсів, що необхідні для успішної діяльності, сукупність навичок, знань, здібностей, докладених зусиль та стереотипів поведінки. Вивчення та застосування в роботі цих питань стане важливим кроком з удосконалення управління персоналом в органах ДФС», – зазначила директор Департаменту кадрової політики та роботи з персоналом ДФС Тетяна Пажитнова
У рамках тренінгу учасники розглянули та відпрацювали на практичних вправах методи ефективних інструментів відбору, навички складання ефективних запитань для найбільш типових видів інтерв’ю, питання проведення роботи з компетенціями, техніку розпізнавання успішних відповідей тощо.
На завершення учасники семінару – тренінгу провели сесію запитань та відповідей.
Тетяна Пажитнова також повідомила, що у рамках подальшої співпраці ДФС та місії EUAM – Консультативної місії Європейського союзу «Консультація заради довіри» у 2017 році планується проведення подібних навчальних заходів для керівників підрозділів персоналу територіальних органів ДФС інших регіонів України.

Харківські митники упередили незаконне вивезення майже 8 кг бурштину
Сьогодні в пункті пропуску «Гоптівка» харківськими митниками в ході проведення спільних оперативних заходів із співробітниками УСБУ в Харківській області, УВБ ГУ ДФС у Харківській області та прикордонниками припинено спробу незаконного вивезення майже 8 кг бурштину.
36-річний мешканець Донецької області намагався вивезти «сонячне каміння», приховавши його в конструктивних порожнинах свого авто.
За даним фактом складений протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.

Результативність заходів щодо детінізації трудових відносин у сфері підприємництва міста
Криворізька північна ОДПІ повідомляє, що у лютому 2017 року за підсумками проведеної масово-роз‘яснювальної роботи з СГ-фізичними особами, проведеної індивідуальної роботи по роз‘ясненню діючого законодавства про працю та упередженню можливих порушень трудового законодавства в частині використання незареєстрованої належним чином найманої робочої сили 1463 СГ - фізичних осіб оформили 1674 найманих працівників.
Додаткові надходження до бюджету міста склали:
податку на доходи фізичних осіб 964,18 тис.грн.;
єдиного соціального внеску – 1178,5 тис.грн.

На семінарі з платниками податків мова йшла про останні зміни податкового законодавства
Минулого тижня, Криворізької північної ОДПІ проведено семінар з представниками бізнесу Софіївського району, на якій також були присутні представники місцевих органів держвлади.
В ході проведення семінару податківці проінформували платників податків про зміни і новації податкового законодавства 2017 року.
Представників сільських рад було закликано до взаємодії та співпраці в напрямку легалізації укладання договорів оренди земельних ділянок та застосуванні коефіцієнтів при визначенні ставок земельного податку.
Крім того, було акцентовано увагу на триваючій деклараційній кампанії – 2017, особливостях декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року.
Серед відвідувачів була розповсюджена друкована продукція актуальної тематики.
Платники податків та їх представники мали змогу отримати роз’яснення та відповіді на свої питання в атмосфері жвавого діалогу.

В Криворізькій північній ОДПІ протягом року громадянами задекларовано 27,4 млн. гривень
Протягом 2017 року свої доходи задекларували вже 525 громадян. Загальна сума задекларованих доходів складає 27,4 млн.гривень.
Задекларовано податку на доходи фізичних осіб до сплати 978,6 тис. грн., військового збору – 200,9 тис.грн., загальні надходження до бюджету склали 534,7 тис.грн, про це повідомив начальник Криворізької північної ОДПІ Олексій Ситнік під час проведення засідання «круглого столу».
Своїм правом на податкову знижку протягом року вже скористалися 51 громадянин, задекларована сума ПДФО до повернення з бюджету склала 83,2 тис.грн.
Фахівці Криворізької північної ОДПІ нагадують, що подати декларацію про майновий стан та доходи платники податків мають до 3 травня 2017 року. Саме цей день у 2017 році є останнім строком для подання податкових декларацій громадянами та особами, які проводять незалежну професійну діяльність.

Слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування понад 1 млн. грн. збитків, завданих державі
Протягом січня – лютого 2017 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 208 кримінальних проваджень, з яких 67 - прийнято до провадження у поточному році.
Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 17 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 5 кримінальних проваджень, в тому числі: 2 - з обвинувальним актом, а 3 - для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.
Крім того, за 2 місяці поточного року за підслідністю направлено 14 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень - 12.
Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж двох місяців 2017 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 1 мільйон 76 тисяч гривень.

Про державну підтримку сільського господарства України
Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791 -VIИ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі - Закон), якими запроваджено формування та ведення Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі - Реєстр) для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції.
Згідно з пунктом 161.4 статті 161 розділу V1 Закону порядок ведення та форма Реєстру затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Сільськогосподарський товаровиробник для внесення його до Реєстру подає до контролюючого органу за місцем свого обліку як платника ПДВ заяву про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі - заява). Форму заяви затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 275, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 268/30136.
Відповідно до пояснень до заяви, така заява заповнюється та подається в електронній формі або у паперовому вигляді протягом п'яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду. Тобто перші заяви можуть бути подані починаючи з 21.03.2017.
Відповідне роз’яснення надано ДФС України у листі від 16.03.2017 № 6429/7/99-99-08-01-01-17.

Податкові консультації за зверненням платників по-новому з 1 квітня
Повідомляємо, що з 1 квітня поточного набуває чинності нова редакція статті 52 «Податкова консультація» Податкового кодексу України (згідно з Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 №1797-VIII).
Зокрема, скорочено термін надання контролюючими органами безоплатної податкової консультації за зверненням платників податків з 30 до 25 календарних
днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.
При цьому, визначено обов’язкові вимоги до оформлення звернення платників.
З 1 квітня поточного року звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій формі повинно містити:
найменування для юридичної особи або прізвище, ім’я, по-батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв’язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації;
підпис платника податків;
дату підписання звернення.
На звернення платника податків, що не відповідає цим вимогам, податкова консультація не надаватиметься, йому надсилатиметься відповідь у порядку та строки, передбачені Законом України «Про звернення громадян».

Зупинено чергову спробу незаконного переміщення тканини (тюлі) вартістю понад 2,3 млн. грн.
У ході проведення контрольних заходів співробітниками оперативної групи Міжрегіональної митниці ДФС у взаємодії з працівниками Чернівецької митниці ДФС у пункті пропуску «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС було прийнято рішення про проведення митного огляду двох вантажних автомобілів, що прямували транзитом з Болгарії до Білорусі з вантажем «гардинна та шторна тканина, трикотажне полотно для пошиву одягу та штор, рушники, чохли для меблів» та інша текстильна продукція.
Під час перевірки вантажів й товаросупровідних документів встановлено, що заявлені кількість та вартість вантажу не відповідають фактичній.
За результатами митного огляду було виявлено незаявлений до митного контролю товар «тюль» загальною кількістю понад 25 тисяч метрів погонних, вагою понад 5600 кг орієнтовною вартістю понад 2,3 млн. грн.
Зазначені товари підлягають обов’язковому декларуванню у разі їх переміщення через митний кордон України на умовах Конвенції МДП, статтею 36 якої встановлено відповідальність за порушення положень цієї Конвенції.
Таким чином працівниками митниці упереджено спробу незаконного переміщення товарів шляхом недекларування.
За даними фактами складено 2 протоколи про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу на винну особу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з конфіскацією предметів правопорушення.
Предмети правопорушення затримано та за протоколами про порушення митних правил вилучено на склад Чернівецької митниці ДФС.
Нагадаємо, що незадекларовані товари – тюль, тканина, неодноразово виявлялись оперативними групами Міжрегіональної митниці ДФС в транзитних вантажах в зоні діяльності Чернігівської, Волинської та Чернівецької митниць.

Запорізькі митники виявили чергову партію контрабандного тютюну
Незаконно ввезений тютюн виявили співробітники Запорізької митниці ДФС у міжнародному аеропорту м. Запоріжжя.
Його намагався провезти громадянин Туреччини рейсом "Стамбул-Запоріжжя". Для проходження митного контролю він обрав "зелений коридор", де митний контроль здійснюється у спрощеному порядку, без заповнення митної декларації. Після перетину "білої смуги" встановлено, що у його багажу та у ручній поклажі, окрім особистих речей, знаходиться 75 кг тютюну у 150 пачках.
Таким чином, громадянин Туреччини порушив заборони та обмеження, визначені ч.2 ст.376 та ст.378 Митного кодексу України – дії, спрямовані на порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме – переміщення через "зелений коридор" товарів в обсягах, що заборонені, без ознак приховування.

На Закарпатті затримано митника під час отримання 500 доларів США неправомірної вигоди
Співробітники Головного управління внутрішньої безпеки ДФС, управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області та Генеральної прокуратури затримали державного інспектора митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 500 доларів США.
Неправомірну вигоду інспектор вимагав та отримав за сприяння в оформленні транспортного засобу іноземної реєстрації при ввезенні його на митну територію України.
Митнику оголошено підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.
Раніше інспектор вже отримував 1000 та 500 доларів США за аналогічне сприяння в митному оформленні транспортних засобів із іноземною реєстрацією без відповідних документів.

На Хмельниччині кінологи з усієї України вчилися ефективно протидіяти обігу заборонених та небезпечних предметів
У Хмельницькому понад 60 представників кінологічних команд силових відомств та галузевих громадських організацій з усіх регіонів України взяли участь у семінарі з вивченняособливостей підготовки та використання собак-детекторів. Семінар-практикум пройшов на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС України, де уже більше півроку успішно функціонує Регіональний кінологічний навчальний центр Всесвітньої митної організації.
Цього разу захищати безпеку громадян України з допомогою службових собак навчалися представники кінологічних команд прикордонної служби, Національної гвардії та поліції, пенітенціарної системи та служби з надзвичайних ситуацій. Крім того, у навчаннях взяли участь кінологи-волонтери Кінологічної спілки України, експертами якої є провідні фахівці Департаменту СПКЗ.
Як результат, інспектори-кінологи ДФС продемонстрували передові європейські методики дресирування службових собак з пошуку наркотичних речовин, зброї, набоїв та тютюнових виробів. Важливо, що набутий ними досвід базується як на вивченні міжнародних кінологічних напрацювань, так і на щоденній практичній роботі кінологічних митних команд на пунктах пропуску, де з допомогою службових собак постійно виявляються заборонені для обігу товари, предмети та речовини тощо.
«Ми пізнали для себе апаратний метод дресирування, який полягає в тому, що собаку привчають до потрібних нам дій завдяки грі. Жодної механіки, жодного фізичного впливу на собаку чи больових відчуттів, все - на грі, все - на позитиві. Собака під час занять цим методом сама отримує задоволення», – розповів головний держінспектор-кінолог Департаменту СПКЗ ДФС Сергій Гайдук.
У рамках семінару також відбувся «круглий стіл», під час якого учасники обговорили проблемні питання, що виникають у роботі. Зокрема, основними темами для дискусії стали питання оперативного дресирування собак-детекторів з використанням сучасних методик та засобів, їх привчання до пошуку наркотичних засобів, зброї, набоїв, тютюнових виробів, вибухових речовин. Обговорювалися й такі тонкі матерії як поняття про нюх та основи поширення запахів, особливості годівлі чотирилапих помічників.
На думку організаторів семінару, такий обмін досвідом та думками сприятиме ефективній реалізації завдань, пов‘язаних із використанням службових собак під час здійснення контролю на кордоні, у пунктах пропуску у зоні АТО та у громадських місцях.

Порядок повернення громадянам коштів по податковій знижці
Нагадуємо, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року, триває.
Відповідно до норм Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація), розподіляються на дві категорії:
- особи, які зобов’язані подавати річну Декларацію;
- особи, які мають право подати Декларацію добровільно з метою реалізації свого права на податкову знижку.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ (п.п.14.1.170 п.14.1 ст.14 ПКУ).
Підпунктом 166.1.1 п.166.1 ст.166 ПКУ встановлено, що платник податку на доходи фізичних осіб (далі – податок) має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Відповідно до п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній Декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Нагадуємо, що Декларацію платник податків має право подати як на паперових носіях, так і в електронному вигляді.
Відповідно до норм розділу IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ оподаткування доходів фізичних осіб здійснюється за правилами, що діяли під час їх нарахування (виплати, надання) (п.п.164.1.1 п.164.1 ПКУ).
Таким чином, у Декларації зазначаються доходи, оподаткування яких здійснюється за правилами та ставками, що діяли у звітному 2016 році. Так само при застосуванні права на податкову знижку платник податків застосовує механізми та правила, які діяли протягом звітного (податкового) року.
Норма п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 ПКУ щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування, відповідно до п.1 розділу XIX «Прикінцеві положення» ПКУ набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, в якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування. На сьогодні такий закон не прийнято, а, отже, платники податків не мають право на отримання знижки відповідно до п.п.166.3.4 п.166.3 ст.166 ПКУ.
Пунктом 179.8 ст. 178 ПКУ передбачено, що сума, яка має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену у Декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої Декларації.
Разом з тим, відповідно до ст.166 ПКУ платник податків має право на податкову знижку при дотриманні встановлених цією статтею умов та за наявності відповідних платіжних та розрахункових документів, копій договорів тощо.
Підпунктом «в» п.176.1 ст.176 ПКУ передбачено, що на вимогу контролюючого органу та у межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у Декларації.
Таким чином, рішення щодо права платника податків на податкову знижку приймається на підставі перевірки Декларації.
Повернення надміру утриманої (сплаченої) суми податку на доходи фізичних сіб на поточний рахунок платника здійснюється органом Казначейства на підставі висновку, поданого органом ДФС до відповідного органу Казначейства.

Операції з внесення учасником підприємства до статутного капіталу основних засобів є контрольованими
Державна фіскальна служба України у листі від 09.03.2017 №5898/7/99-99-14-01-02-17 «Про визнання операцій з внесення учасником підприємства до статутного капіталу основних засобів (обладнання) контрольованими» (далі – лист ДФС №5898) повідомила наступне.
Враховуючи те, що до статті 39 «Трансфертне ціноутворення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) було внесено зміни Законами України від 04.07.2013 №408-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення», від 13.05.2014 №1260-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення трансфертного ціноутворення» та від 28.12.2014 №72-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням» (далі – Закон №72), у 2013, 2014 та 2015 роках діяли різні вимоги до методології визнання господарських операцій контрольованими.
Так, з 01.01.2015 Законом №72 змінено методологію та критерії визначення господарських операцій контрольованими. Відповідно до п.п.39.2.1 п.39.2 ст.39 ПКУ для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими операціями є господарські операції, що можуть впливати на об’єкт оподаткування платника податку (до 01.01.2017 – «впливають на об’єкт оподаткування платника податку»).
Таким чином, визначальною умовою для визнання операцій контрольованими є можливість впливу таких операцій на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків.
Водночас ПКУ не передбачено обмежень або застережень, в якому із періодів (звітному або наступних) цей вплив відбувається.
Операція зі збільшення статутного капіталу шляхом внесення учасником підприємства основних засобів враховується у складі витрат, починаючи з періоду нарахування амортизації таких основних засобів та впливає на фінансовий результат до оподаткування згідно з правилами бухгалтерського обліку та відповідно зменшує об’єкт оподаткування податком на прибуток.
Оскільки операції із збільшення статутного капіталу внеском учасника підприємства основних засобів (обладнання) впливають (можуть впливати) на формування об’єкта оподаткування податком на прибуток, такі операції з 01.01.2015 підпадають під визначення контрольованих відповідно до ст.39 ПКУ.
Зазначені операції мають бути відображені у Звіті про контрольовані операції у звітному періоді, в якому відбулася господарська операція з внесення учасником до статутного капіталу основних засобів (обладнання) на дату переходу права власності та/або на дату відображення у бухгалтерському обліку зарахування на баланс таких основних засобів (обладнання) (на рахунки Дт15/Дт10).
З листом №5898 можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням
http://sfs.gov.ua/diyalnist-/transfertne-tsinoutvorenn/listi-rozyasnennya/print-71566.html

До уваги платників єдиного внеску!
Державна фіскальна служба України для однозначного тлумачення та застосування норм Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) надала роз’яснення з питання застосування норм Закону України від 02.09.2014 №1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі – Закон №1669), яким визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції (далі – АТО).
Відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), регулюються виключно Законом №2464.
Вичерпний перелік платників єдиного внеску встановлено статтею 4 Закону №2464.
Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок та подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, що визначені законодавством (пункти 1 та 4 частини другої статті 6 Закону №2464).
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску передбачено статтею 9 Закону №2464.
Законом України від 24.12.2015 №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до Закону №1669, зокрема, виключено підпункт 8 пункту 4 статті 11 Закону №1669, в якому скасовано норму, зазначену у пункті 94 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464, щодо звільнення від виконання обов’язків, передбачених частиною другою статті 6 Закону №2464, платників єдиного внеску, які перебувають на обліку у контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО.
Таким чином, законодавством не передбачено особливих умов щодо виконання зобов’язань платниками єдиного внеску, які перебувають або перебували на обліку у контролюючих органах, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО.

На Дніпропетровщині 12,9 млн. грн. надійшло від ліцензування продажу алкоголю і тютюнових виробів
Саме така сума надійшла за січень - лютий поточного року від плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі до місцевих бюджетів Дніпропетровської області від платників регіону.
Усього в області діє 12445 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Наразі, впродовж двох місяців 2017 року суб’єкти господарювання Дніпропетровщини отримали 952 ліцензії, з них 521 – на право здійснення торгівлі у роздріб алкогольними напоями та пивом і 431 – тютюновими виробами.
Щоправда, придбати ліцензію – пів справи. За неї слід вчасно розраховуватись та дотримуватись правил торгівлі. Цих вимог не виконували 842 суб'єкти господарювання, за що вони позбавлені ліцензій або дію ліцензій призупинено.
До речі, серед тих, хто був позбавлений ліцензій - 2 підприємці, що продавали неповнолітнім тютюнові і алкогольні вироби.

На Чернігівщині суд конфіскував у порушника митного законодавства бурштин на суму майже 229 тисяч гривень
Як повідомлялося раніше, наприкінці грудня минулого року у пункті пропуску «Сеньківка» співробітники Чернігівської митниці ДФС разом з прикордонниками під час здійснення митного огляду салону автомобіля «VOLKSWAGEN», який прямував за межі України, виявили два пакунки з необробленим камінням бурштину.
Фахівці Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС, яким митники передали затриманий товар, підтвердили, що це дорогоцінне каміння органогенного утворення – бурштин (різновиду сукциніт) у стані сировини. Вартість його становить 228 870 гривень. За даним фактом митники порушили відносно 29-річного мешканця м. Рівне, який скоїв правопорушення, адміністративну справу за ст. 472 Митного кодексу України. Після завершення провадження справу передали до суду.
Наразі Новозаводським районним судом винесено рішення, згідно з яким бурштин конфісковано в дохід держави, а на порушника накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості конфіскованого товару.

Упереджено незаконне ввезення на митну територію України контрафактного товару торгової марки «VERSACE»
Співробітниками оперативної групи Міжрегіональної митниці ДФС в пункті пропуску «Порубне-Сірет» митного поста «Вадул-Сірет» Чернівецької митниці ДФС було ініційовано проведення часткового митного огляду вантажу «білизна постільна, кухонна, для ванн».
Товар переміщувався вантажним автомобілем, який прямував з Туреччини до України, одержувач вантажу – фірма з м.Хмельницький.
Під час проведення митного огляду вантажу було виявлено 570 комплектів махрових рушників та 52 комплекти скатертин з серветками з натуральних тканин та вишивкою. Товар містив логотип відомого бренду «VERSACE» з ознаками фальсифікації.
Враховуючи факт порушення прав інтелектуальної власності компанії «GianniVersaceS.p.A.», які охороняються відповідно до міжнародних реєстрацій товарних знаків, було прийнято рішення про супровід транспортного засобу з вантажем до митниці призначення (Хмельницька митниця ДФС) та присутність співробітників Міжрегіональної митниці ДФС при проведенні митного контролю та митного оформлення зазначеного товару.
Під час встановлення автентичності товарного знаку та захисту прав інтелектуальної власності компанії «GianniVersaceS.p.A.» було доведено, що затриманий товар є контрафактним.
За вказаним фактом складено протокол про порушення митних правил за ст.476 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу у розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією товарів, що переміщуються з порушенням права інтелектуальної власності.
Представник правовласника зображувального знаку для товарів і послуг «VERSACE» повідомив, що завдяки професійним діям працівників Міжрегіональної митниці ДФС упереджено нанесення компанії «GianniVersaceS.p.A.» збитків на суму майже 124 тис.євро.

Працівниками Київської митниці ДФС вилучено живі декоративні рослини сумнівного походження, безпеки та якості
83 декоративні рослини «Хойя», укорінені у кокосовій стружці, різних видів і розмірів намагався незаконно ввезти на територію України в пункті пропуску «Бориспіль» наш співвітчизник, який прилетів до України з Таїланду.
Для проходження митного контролю громадянин обрав спрощену систему «зелений коридор», чим заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Чоловік митної декларації не заповнював, до інспекторів митниці з приводу декларування не звертався. На момент проходження митного контролю дозвільних документів (фітосанітарного сертифікату) на право переміщення через митний кордон України вищевказаного предмету чоловік не надав.
Рослини, які знаходилися у багажній сумці пасажира без ознак приховування, було виявлено під час проведення вибіркового митного контролю багажу після перетину громадянином „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор».
Складено протокол про порушення митних правил. Рослини вилучено до винесення судом рішення у справі.
Довідково: згідно з ч.1 ст. 378 Митного кодексу України пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1-24 групах українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.

Павло Дроняк: Роботодавцями додатково укладено 8 тис. трудових договорів з найманими працівниками
За перші два місяці цього року роботодавцями додатково укладено 8 тис. трудових договорів з найманими працівниками. Такий результат став наслідком заходів, проведених робочими групами з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади, в яких беруть участь фахівці фіскальної служби. Про це повідомив директор Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФС Павло Дроняк.
За його словами, під час рейдів здійснювалися обстеження виробничих, торгових приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності. Крім того, з роботодавцями проводилася роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання податкового законодавства та законодавства про працю.
Посадовець також розповів, що протягом січня-лютого 2017 року фахівцями фіскальної служби в ході контрольно-перевірочних заходів виявлено 79 найманих осіб, праця яких використовувалися роботодавцями без оформлення трудових відносин.
«Загалом з початку року під час перевірки суб’єктів господарювання, які виплачують зарплатню своїм працівникам, порушення податкового законодавства встановлено в 69 відс. До сплати в бюджети донараховано понад 67 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, близько 15 млн. грн.. єдиного внеску та близько 5 млн. грн. військового збору», – зазначив Павло Дроняк.

Через Електронний кабінет платника направлено понад 130 тис. запитів про суми виплачених доходів та утриманих податків
З початку року все більше громадян використовують можливості Електронного кабінету платника, який став ефективною допомогою під час деклараційної кампанії.
Так, за допомогою цього сервісу направлено понад 130 тис. запитів для отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків. За потребою громадяни можуть отримати відомості про зазначені суми за останні три роки (поквартально). Середня тривалість обробки такого запиту складає до 1 год. Тобто, оперативно, не відвідуючи ЦОП громадяни можуть отримати необхідну їм інформацію для заповнення своєї декларації.
Більше того, для зручності платників у відкритій частині Електронного кабінету розміщено саму декларацію, яку платники можуть заповнити, зберегти та роздрукувати. А вже скориставшись особистим кабінетом фізичні особи можуть подати декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису.
Для фізичних осіб Електронний кабінет платника пропонує і низку інших послуг. Так, є можливість направити електронного листа до органів ДФС, отримати доступ до публічної інформації. Крім того, фізична особа може переглянути стан своїх розрахунків з бюджетом.
Наразі фахівці ДФС працюють над впровадженням нових сервісів Електронного кабінету, за допомогою яких можна буде внести зміни до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та записатися на прийом до посадових осіб ДФС.
Нагадаємо, що цьогорічна деклараційна кампанія триватиме до 3 травня. Саме цей день у 2017 році є останнім строком для подання податкових декларацій громадянами та особами, які проводять незалежну професійну діяльність.

ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено кущовий семінар
За участі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та податкових інспекцій м. Дніпро проведено кущовий семінар для платників – юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців "правого берегу" міста Дніпро.
Під час його проведення розглянуті наступні питання:
- новації податкового законодавства щодо адміністрування податку на прибуток та податку на додану вартість;
- легалізація трудових відносин та відповідальність за порушення трудового законодавства;
- право платників на податкову знижку;
- особливості адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
Представник ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомив про обсяги надходжень до бюджетів усіх рівнів, діючі сервіси ДФС України, а також нагадав, що триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.
Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання та практичні поради щодо заповнення і подання звітності за минулий рік, роздатковий матеріал та презентаційний номер журналу "Вісник. Право знати все про податки і збори".

Строки реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН змінено
З 1 січня 2017 року реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Крім того, визначено термін, після закінчення якого податкова накладна/розрахунок коригування не може бути зареєстрована в ЄРПН.
Так, платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в ЄРПН протягом 365 календарних днів, що наступають за датою виникнення податкових зобов’язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування.
Зазначена норма передбачена п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

Нові умови реєстрації платником ПДВ.
Під обов'язкову реєстрацію як платника ПДВ підпадає особа, у якої загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ).
До оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ (20%), ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Для здійснення реєстрації платником ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг понад 1 млн. грн., повинна подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ.
Отже, у разі здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, якщо їх загальний обсяг протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 млн. гривень, необхідно подати до фіскального органу за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ за формою N 1-ПДВ і зареєструватись як платник ПДВ в обов'язковому порядку.
Особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала до контролюючого органу Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату
ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Зазначена норма визначена п. 181.1 ст. 181; п. 183.2 та п. 183.10 ст. 183 Податкового кодексу України.

Зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі
Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначено статтею 298 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Одним із випадків, коли платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, є здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку.
У цьому випадку необхідно внести зміни до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.
Для внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, зокрема, нового виду економічної діяльності юридичної особи, необхідно подати Заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (форма 3), затверджену наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5.
Разом з цим, необхідно подати до органу фіскальної служби заяву про застосування спрощеної системи оподаткування із зазначенням відомостей про зміну видів господарської діяльності (пп. 298.3.1 ПКУ).

Договором про надання послуг передбачено, що замовник відшкодовує виконавцю витрати на відрядження спеціалістів, залучених для виконання цих послуг. Чи підлягають такі операції оподаткуванню ПДВ?
Пунктом 185.1 ст. 185 Податкового кодексу визначено, що об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 Кодексу розташоване на митній території України.
Згідно з визначенням, наведеним у пп. 14.1.185 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу, постачання послуг — це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.
Отже, витрати виконавця на відрядження спеціалістів, задіяних при наданні послуг, здійснені ним у межах договору про надання послуг, є витратами по забезпеченню виконання складових частин загального обсягу послуги, а тому є складовою частиною вартості послуги, операція з постачання якої є об’єктом оподаткування ПДВ відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу.
При отриманні виконавцем оплати частини вартості послуг у розмірі понесених ним витрат на відрядження спеціалістів для надання відповідних послуг такий виконавець послуг згідно з п. 201.1 ст. 201 цього Кодексу повинен скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін. Така зареєстрована податкова накладна для замовника послуг є підставою для включення сум ПДВ, зазначених у ній, до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу).

Як оподатковуються доходи новоствореної фізичної особи — підприємця, отримані в період від дати державної реєстрації (14.11.2016 р.) до переходу на спрощену систему оподаткування (01.12.2016 р.)?
Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої груп, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.
Таким чином, новостворена фізична особа — підприємець є платником єдиного податку з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація. Доходи, отримані у цей період, включаються до податкової декларації платника єдиного податку, форму якої затверджено наказом № 578. Декларація подається у строки, встановлені для річного податкового періоду, тобто протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.
У період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування вважається, що фізична особа — підприємець здійснює підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування. У разі якщо новоствореною особою отримано доходи за цей період, то вони оподатковуються на загальних підставах відповідно до ст. 177 Податкового кодексу.
Фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду (п. 177.5 ст. 177 Кодексу), форму якої затверджено наказом № 859. Крім цього, новостворені фізичні особи — підприємці подають декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу).
Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.
Отже, доходи, отримані новоствореною фізичною особою — підприємцем за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування, включаються до декларації та оподатковуються відповідно до ст. 177 Податкового кодексу.

Чи потрібно фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку другої групи, яка реалізує масла та оливи і обсяг доходу якої не перевищує 1 млн грн, застосовувати РРО?
Суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють, зокрема, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 л), не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп (пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу).
РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку (п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу).
Отже, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи у разі неперевищення обсягу доходу 1 млн грн протягом календарного року при продажу масла та оливи в ємностях до 20 л має право не застосовувати РРО.

Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи, яка займається роздрібною торгівлею, змінила місце провад­ження господарської діяльності. Чи потрібно інформувати органи ДФС про зазначені зміни?
При обранні або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкти господарювання подають до контролюючого органу заяву, де зазначаються відомості, наведені у п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс). Тому при виникненні змін у зазначених відомостях, зокрема у разі зміни місця провадження господарської діяльності, суб’єкти господарювання повинні подати заяву до контролюючого органу з відповідними відомостями.
Така заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 Податкового кодексу).
Згідно з п. 299.7 ст. 299 цього Кодексу до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:
· ПІБ фізичної особи — підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну позначку у паспорті);
· податкова адреса суб’єкта господарювання;
· місце провадження господарської діяльності;
· обрані фізичною особою — підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності;
· ставка єдиного податку та група платника податку;
· дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
· дата реєстрації;
· види господарської діяльності;
· дата анулювання реєстрації.
Зміни до реєстру платників єдиного податку вносяться в день подання платником відповідної заяви.
Отже, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи у разі зміни відомостей, зокрема зміни місця провадження господарської діяльності, повинна подати відповідну заяву до органу ДФС за місцем реєстрації разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

У зв’язку з поданням уточнюючих розрахунків у платника утворилася переплата з ПДВ. Чи може такий платник надміру сплачені кошти до бюджету повернути на свій електрон­ний рахунок?
Загальні умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначено ст. 43 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі— Податковий кодекс), а саме: подання заяви платником податку у довільній формі про таке повернення із зазначенням напряму перерахування коштів протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та відсутність у такого платника податкового боргу.
Питання повернення платнику податку надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ, що були сплачені до бюджету, врегульовано шляхом внесення Законом № 1797 змін до ст. 43 цього Кодексу.
Так, відповідно до п. 43.41 ст. 43 Кодексу у разі повернення таких зобов’язань, зарахованих до бюджету з електронного рахунку платника податку у порядку, визначеному п. 2001.5 ст. 2001 Кодексу, такі кошти підлягають поверненню винятково на електронний рахунок платника, а у разі його відсутності на момент звернення платника із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів — шляхом перерахування на поточний рахунок такого платника в установі банку.
Крім того, згідно з пп. «г» п. 2001.4 ст. 2001 Податкового кодексу на рахунок у СЕА ПДВ платника податків зараховуються кошти з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернутих платнику у порядку, встановленому п. 43.4 1 ст. 43 цього Кодексу.
Отже, надміру сплачені кошти, які було сплачено до бюджету з електронного рахунку платника податку в рахунок сплати його податкових зобов’язань з ПДВ, підлягають поверненню винятково на електронний рахунок такого платника.
Повернення коштів з електронного рахунку платника податку на його поточний рахунок здійснюється у порядку, встановленому п. 2001.6 ст. 2001 Кодексу та п. 21 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 р. № 569.
Так, якщо платник виявив бажання надміру зараховані кошти на електронний рахунок перерахувати на поточний рахунок, то він зобов’язаний заповнити та подати у складі податкової декларації з ПДВ Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у СЕА платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету (Д4) (далі — додаток (Д4)).
У такому випадку у додатку (Д4) платник зобов’язаний заповнити таблицю про відомості щодо суми коштів на рахунку у СЕА, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету для сплати податкових зобов’язань за відповідний звітний період (далі — таблиця про відомості).
Зокрема, сума коштів на електронному рахунку платника, що може бути перерахована на його поточний рахунок, визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр.1 – гр.2 – гр.3) і зазначається у графі 5 таблиці про відомості.
У разі якщо платник податку виявив бажання перерахувати зайві кошти з електронного рахунку на поточний рахунок, то такий платник у спеціальному полі під таблицею про відомості додатка (Д4) зазначає відповідну суму прописом та цифрою та одночасно в обов’язковому порядку — реквізити власного поточного рахунку, на який він бажає отримати ці кошти.
При цьому всі графи таблиці про відомості додатка (Д4) підлягають обов’яз­ковому заповненню.
Слід зазначити, що суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення показника загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку (∑ПопРах), а отже, не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.
Водночас якщо у подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунку на поточний рахунок, то значення ∑ПопРах зменшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

Криворізька північна ОДПІ


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор